Žijeme v matrixu zajetí peněz

Vzpomeňme si na dětství, kdy jsme se nemuseli starat o uspokojování našich základních potřeb. Dělali to za nás rodiče tak, jak se i oni naučili od svých rodičů a byli připraveni nám jej později, s tím nejlepším úmyslem, předat. Jenže co v situaci, kdy to už není možné?

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Zájmy a omezení

Než se tak stalo, měli jsme spoustu jiných zájmů, představ a snů. S dospíváním jsme začali chápat, že jednou se budeme muset o naše životní potřeby začít starat sami. Dokonce jsme se na to těšili, neboť jsme zcela přirozeně toužili po určitém stupni samostatnosti a nezávislosti. Avšak v mladém věku, bez životních zkušeností a relevantních informací, jsme neměli příliš na výběr. Nezbylo tak, než s větší, či menší důvěrou přijmout navyklé modely chování a zejména způsoby, díky kterým jsme mohli začít své životní potřeby naplňovat. Ocitli jsme se tak v systému, který podmiňuje existenci člověka tím, že si na své životní potřeby musí tzv. vydělat. Princip spočíval a dosud spočívá v tom, že za naši energii a čas, mnohdy zcela zbytečně vložené, inkasujeme peníze, abychom získali přístup k základním věcem, jako je jídlo, energie, ošacení, bydlení a další životní potřeby. Není to nic jiného než obchod s naším životem.
 

Přebírané vzorce

Proč? Na to si můžeme odpovědět sami, když si uvědomíme, co se stane, zůstaneme-li bez finančních prostředků. Ve skutečnosti si každý den ve svém životě musíme znovu a znovu koupit. Náš život se stočil na položky „má dáti – dal“, neboť skutečnost, že náš přístup téměř k jakýmkoliv zdrojům je podmíněn finanční úhradou, můžeme jen stěží vyvrátit. Tím, že jsme přijali vzorce naší předchozí generace, žijeme v „Matrixu“ zajetí peněz.
 

Změna je možná

A kdy to může být jinak? Až v okamžiku, kdy si uvědomíme, že naše situace je jiná než tomu bylo v období našeho dospívání. Jiná v tom, že máme zkušenosti a relevantní informace. Můžeme se z tohoto „Matrixu“ zajetí peněz probudit a tím zvýšit celospolečenské šance na změnu. A jaká změna, že by to měla být? Vzpomeňme si opět na naše dětství. Prováděli jsme spoustu činností a aktivit, které nás zajímaly, bavily a rozvíjely. Byli jsme ochotni si důvěřovat, spolupracovat a pomáhat si bez jakýchkoliv podmínek. A pokud jsme si hráli na „obchod“, tak spíše proto, že jsme toužili napodobovat dospělé lidi, kteří byli našimi vzory.
 

Snazší to být nemůže

Tak už jste blíž pochopení, o jakou změnu by se mělo jednat? Probuzení z „Matrixu“ zajetí peněz bude totiž znamenat společnost, jejíž prioritou je vzájemná důvěra, podpora, pomoc a spolupráce. Vědomí toho, že prospěch náš a našich blízkých se odvíjí od prospěchu všech ostatních. Pochopení toho, že nemůžeme být v klidu a bezpečí, pokud přístup ke zdrojům pro uspokojování základních potřeb velkého počtu lidí planety je umožněn pouze pod jakoukoliv nutnou podmínkou, v našem příběhu 21. století, podmínkou obchodování a směny nutně „vydělaných“ peněz.
 

Autor článku

Rudolf Dvořák, Ing. Jan Piroutek

Sledujte nás

Externí autor

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Externí autor
Sledujte nás

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: