Které mobilní telefony vyzařují nejvíce radiace?

Že mobilní telefony vyzařují radiaci, což ačkoli údajně dosud neexistuje studie potvrzující zdravotní rizika, už z čistě logického hlediska je zdravotním problémem, není novinkou. My se dnes podíváme na to, které konkrétní telefony, podle nového žebříčku Spolkového úřadu pro ochranu před zářením, vyzařují jakou dávku.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Nový žebříček vydal Spolkový úřad pro ochranu před zářením (Bundesamt für Strahlenschutz). Můžeme na něm vidět několik desítek telefonů. Hodnoty jsou uváděny v jednotce W/Kg. Čím více zařízení září, tím větší je i výsledné číslo. Maximální povolená hodnota SAR je v EU 2 W/Kg. Podle německých úřadů na tuto hodnotu nedosáhl ani jeden telefon. (SAR je zkratkou pro specifickou míru absorpce. Používá se k vyjádření množství energie, jenž je absorbováno živou tkání v elektromagnetickém poli. Zjednodušeně řečeno jaké množství záření se do těla dostane.)

Testy a měření se provádí, i když údajně stále neexistuje žádná studie potvrzující negativní vliv záření mobilních telefonů na zdraví (máme jinou informaci). Měření na telefonech níže bylo prováděno s telefonem u hlavy. Na prvním žebříčku můžete vidět telefony s nejvyšší hodnotou SAR, naopak na žebříčku druhém jsou telefony s nejnižší hodnotou SAR. Nejhůře z testovaných modelů dopadl mobil Xiaomi Mi A1, nejlépe pak Samsung Galaxy Note 8.

Telefony s nejvyšší hodnotou SAR

Telefony s nejnižší hodnotou SAR

Jaký mobilní telefon máte Vy a už jste na sobě vlivem jeho používání zpozorovali nějaké zdravotní obtíže? Podělte se s námi o Vaše zkušenosti níže v diskuzi.
 

Mohlo by Vás zajímat

# Škodlivost mobilního záření vědecky potvrzena! Poškozuje srdce, nervy, mozek a vyvolává nádorové bujení
# Že by konečně telekomunikační revoluce? Sdílení sítě, nové podmínky a ceny, to je ČS Mobil
# Vyjebal T-Mobile se mnou, nebo já vyjebal s T-Mobile?

Použité zdroje

Text: phonearena.com, bfs.de, svetandroida.cz
Foto: rcrwireless.com

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

3
Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MichalPavel ŘezníčekKarel R Recent comment authors
  Odebírat  
Možnosti upozorňování:
Karel R
Anonym
Karel R

Nejsou tam ani starý Nokie, jako mám já, ani novější Huawei, jakej má moje žena…

Pavel Řezníček
Anonym
Pavel Řezníček

Radiaci? Spíše elektromagnetické vlnění… Mobil není nic jiného než „vysílačka“ s modemem.

Michal
Anonym
Michal

Jiny typ radiace, jen hra se slovicky.