Proč potřebujeme pomoc

Souzníte-li s naším myšlenkovým tokem a aktivitami, zvažte, prosíme, svoji aktivní, nebo alespoň pasivní podporu. Rychlost a efektivita naší práce je závislá především na Vás, našich čtenářích, a to ať už jen z důvodu, že píšeme pro Vás a Vaše zájmy a nikoli pouze pro sebe a naše zájmy, jako tomu tak činí mainstream.

Investigaci a publikační činnosti se věnujeme dobrovolně, z funkčního pudu sebezáchovy a především ve svém volném čase. V tom čase, jaký mnozí věnují společnosti zejména nic nepřinášejícímu, kolikrát naopak spíše sebezničujícímu, zaměstnání, mezi která patří například obory bankovnictví, pojišťovnictví, kancelářská činnost, reklama, nákup a prodej čehokoli, advokacie, sport, prostituce, politika atd. (to vše jsou v dnešní době aktivity, jejímž cílem je zejména hromadění, ve své skutečné podstatě bezcenných, potištěných papírků, různých třpytivých kamenů a/nebo honění ega), sledování debilizačních televizních pořadů typu Ulice („Lumírku, paní Karbanátková mi řekla, že jsi jí přinesl nákup s měkkými mandarinkami, no to je báječné!”), čtení bulvárů („Rihanna si nechala zvětšit ňadra, která jí hned vypadla z výstřihu, to je nestyda!”), následování nevzdělaných rádobyautorit („Díky naší intervenci zase roste HDP – nevadí, že to státní dluh nijak nesníží, že všichni lidé přes to dále chudnou a že vlastně vůbec nevíme a nechápeme, co to HDP je a znamená. Je jedno, že ta rajčata z Tramtárie jsou geneticky upravovaná, bez vitamínů a s pesticidy – jsou přeci krásná, levná a je jich hodně!”) apod. Vážně jsme všichni takoví? Naštěstí ne a nejen proto jsme tu.

David Rath a 7 milion bankovka

Mezi nejčastější příčinu většiny problémů patří následující klišé:

Proč to tak je? Protože to říká člověk s titulem a kravatou!“

 

S čímž přímo souvisí zpřesnění (dnes běžné lidské myšlení):

Ať řekne a udělá cokoli, je pro mě automaticky ‚Bohem‘! Je úplně jedno, zda má pravdu a rozumím tomu, nebo ne. Má titul, kravatu a umí mluvit. No a třeba mi dal v metru zdarma koblihu, takže je navíc lidský a šlechetný. Jenom na tom přeci záleží, to je pro mě to klíčové kritérium! A kdo jsi, že mi říkáš, jak myslet a co dělat? Počkej, mě to vlastně nezajímá, musím rychle domu, nemůžu zmeškat Ordinaci! S těmi konspiracemi jdi do zádele!

 

Světové obchodní centrum letadlo

Něco s tím děláme

Věříme, že děláme společensky prospěšnou práci, které se nám, nejen ze strany mainstreamových médií, téměř vůbec nedostává, a tak považujeme za potřebné vzít do svých rukou přinejmenším to, co kapacitně pokládáme za alespoň trochu možné. Asi největším negativem (nebo pozitivem?) celé věci je fakt, že nejen, že nás za tuto činnost nikdo neplatí, ale že vše (pokud nepomůžete Vy jako veřejnost) hradíme ze svého a je poměrně dosti nákladné. Například jen hostování našich webových stránek DuchDoby.CZ, interForum.cz a ETIQ.CZ (aby tyto byly vůbec vidět na internetu) stojí 1.800,- Kč měsíčně. Jen samotný hosting! A to nezmiňujeme ty stěžejní aktivní provozní náklady, jež vynakládáme například za nutné cestování a technické vybavení (v tisících měsíčně), popřípadě náklady pasivní vynakládané za různé sponzorované pronájmy prostorů, poskytované pro bono práce (neboť si je jinak nemůžeme dovolit) a množství času, který své práci věnujeme (v desetitisících měsíčně). A o zanedbávání našich blízkých už vůbec nemluvě.
 

Je to především o Vás

Přitom nám můžete velice snadno a efektivně pomoci a to buď přiložením Vašich rukou k dílu (např. vlastní publikační činností, odbornými radami a konzultacemi atd.), anebo, pokud nemáte čas či zájem, hmotně (vybavením) a/nebo finančně, byť drobně, ve výši třeba i jen 100 či 200 korun měsíčně, na náš běžný bankovní účet 55555513 / 2010, popřípadě bankovní účet transparentní 55555521 / 2010 (obojí u české Fio banky).

Neboť si představte situaci, že pokud Vás pošle např. 150,- Kč měsíčně sto z Vás, půjde o pravidelný příjem 15.000,- Kč, což je rozhodně lepší, než když jen několik jednotlivců pošle jednorázově třeba tisícovku. Na pravidelný příjmem se lze mnohem lépe spolehnout a pokud se Vám cokoli přestane líbit, můžete své přispívání kdykoli zastavit – dát nám výpověď, což je jedna z možností Vaší případné negativní zpětné vazby.
 

Nemusí to být „za nic“

Rozhodnete-li se nám pomoci štědřeji, než několika desetikorunami až stovkami, můžeme se Vám takzvaně revanšovat. Web DuchDoby.CZ obsahuje hned několik pozic pro umístění obrázkové inzerce, kterou můžete využít. Jedná se o banner velikosti 728×90 pixelů na pravém horním rohu stránky zobrazovaný ze všech stránek a podstránek, dále banner velikosti 770×100 pixelů pod sliderem (pohyblivým obrázkem) rovněž na vrchu stránky (viditelný z hlavní stránky webu), banner velikosti 770×100 pixelů umísťovaný do všech psaných článků (pro kontrolu rozklikněte libovolný článek), banner velikosti 1140×200-400 pixelů nad patičkou (viditelný ze všech stránek webu) a takzvanou PR inzerci, což je Vámi dodaný nebo námi psaný inzertní článek. Podmínky takové inzerce najdete ZDE.
 

Krátká rekapitulace

Čísla našich bankovních účtu jsou 55555513 / 2010 (šest pětek a 13, kód banky 2010 – běžný účet) a 55555521 / 2010 (šest pětek a 21, kód banky 2010 – transparentní účet). Přispět můžete jak na činnost spolku ETIQ.CZ, z.s. (zaštiťujícího projekty DuchDoby.CZ a interForum.cz) jako takového (neuvádíte variabilní symbol, vybrané peníze rozdělujeme podle našeho uvážení), tak na konkrétní projekty, vybavení či konkrétním lidem se spolkem přímo, či nepřímo spolupracujícím. Všechno a všichni mají vlastní variabilní symbol. Jak přesně funguje ono rozdělování, se dočtete v tomto článku.

Pokud jste soustředěně dočetli až sem a rozumíte psanému textu, je pravděpodobné, že i když třeba nemáte v úmyslu nám pomoci, tak patříte mezi okruh lidí, kteří vědí, že je něco se světem v nepořádku a přinejmenším hledáte možnosti jak se alespoň pokusit s tím něco udělat, přičemž my to něco dokážeme a nebojíme se pojmenovat. No a pokud jste se rozhodli nám pomoci, velice si toho vážíme a srdečně Vám tímto děkujeme. V některých případech Vás za to symbolicky odměníme, jinými slovy – můžete být vidět. Dál bych to asi nenatahoval a vrátil se k práci.
 

Za iniciativu ETIQ.CZ, z.s.
Martin Mojmír Böhm
 

Aktualizace této stránky proběhla 09.11.2018, 00:28. V případě neaktuálnosti budeme rádi, když nás upozorníte.

 

ETIQ.CZ, z.s. - logo