Proč potřebujeme pomoc

Souzníte-li s naším myšlenkovým tokem a aktivitami, zvažte, prosíme, svoji aktivní, nebo alespoň pasivní podporu. Rychlost a efektivita naší práce je závislá především na vás, našich čtenářích, a to ať už jen z důvodu, že píšeme pro vás a vaše zájmy a nikoli pouze pro nás a naše zájmy, jako tomu tak činí mainstream.

Investigaci a publikační činnosti se věnujeme dobrovolně, z funkčního pudu sebezáchovy a především ve svém volném čase. V tom čase, jaký mnozí věnují společnosti zejména nic nepřinášejícímu, kolikrát naopak spíše sebezničujícímu, takzvanému zaměstnání, mezi která patří například obory bankovnictví, pojišťovnictví, kancelářská činnost, reklama, nákup a prodej čehokoli, advokacie, sport, prostituce, politika atd., což vše jsou v dnešní době aktivity, jejímž cílem je zejména hromadění, ve své skutečné podstatě bezcenných, potištěných papírků, různých třpytivých kamenů a/nebo honění ega, sledování debilizačních televizních pořadů typu Ulice, čtení bulvárů, následování nevzdělaných pseudoautorit apod.

David Rath a 7 milion bankovka

Mezi nejčastější příčinu většiny problémů patří následující klišé:

Proč to tak je? Protože to říká člověk s titulem a kravatou!“

S čímž přímo souvisí zpřesnění (dnes běžné lidské myšlení):

Ať řekne a udělá cokoli, je pro mě ‚Bohem‘! Je úplně jedno, zda má pravdu a rozumím tomu, nebo ne. Má titul, kravatu a umí mluvit. No a třeba mi dal v metru zdarma koblihu, takže je navíc lidský a šlechetný. Jenom na tom přeci záleží, to je pro mě to klíčové kritérium! A kdo jsi, že mi říkáš, jak myslet a co dělat? Počkej, mě to vlastně nezajímá, musím rychle domu, nemůžu zmeškat Ordinaci! S těmi konspiracemi jdi vole do prdele!

Světové obchodní centrum letadlo

Něco se s tím snažíme dělat

Věříme, že děláme společensky prospěšnou práci, které se nám, nejen ze strany mainstreamových médií, téměř vůbec nedostává, a tak považujeme za potřebné vzít do svých rukou přinejmenším to, co kapacitně pokládáme za alespoň trochu možné. Asi největším negativem (nebo pozitivem?) celé věci je fakt, že nejen, že nás za tuto činnost nikdo neplatí, ale že vše (pokud nepomůžete vy jako veřejnost) hradíme ze svého a je poměrně dosti nákladné. Například jen hostování našich webových stránek DuchDoby.CZ, fóra a ETIQ.CZ (aby tyto byly vůbec vidět na internetu) stojí 1.800,- Kč měsíčně. Jen samotný hosting! A to nezmiňujeme ty stěžejní aktivní provozní náklady, jež vynakládáme například za nutné cestování a technické vybavení (v tisících měsíčně), popřípadě náklady pasivní vynakládané za různé sponzorované pronájmy prostorů, poskytované pro bono práce (neboť si je jinak nemůžeme dovolit) a množství času, který své práci věnujeme (v desetitisících měsíčně). A o zanedbávání našich blízkých už vůbec nemluvě.
 

Je to především o Vás

Přitom nám můžete velice snadno a efektivně pomoci a to buď přiložením vašich rukou k dílu (např. vlastní publikační činností, odbornými radami a konzultacemi atd.), anebo, pokud nemáte čas či zájem, hmotně (vybavením), popřípadě finančně, byť drobně, ve výši třeba i jen 100 či 200 korun měsíčně. Pomůže cokoliv. Neboť si představte situaci, že pokud vás pošle např. 135,- Kč měsíčně sto z vás, půjde o pravidelný příjem 13.500,- Kč, což je rozhodně lepší, než když jen několik jednotlivců pošle jednorázově třeba tisícovku. Na pravidelný příjmem se lze mnohem lépe spolehnout a pokud se vám cokoli přestane líbit, dáte nám výpověď – můžete své přispívání kdykoli zastavit, což je jedna z možností vaší případné negativní zpětné vazby. Mimochodem proč zrovna 135 Kč? Jedná se o koncesionářský poplatek České televizi, který ač nemusíte platit, přes to jej většina z vás platí. Prolhané zprofanované České televizi.
 

Dostat můžete ještě více

Za své příspěvky se vám můžeme revanšovat. Web DuchDoby.CZ obsahuje hned několik pozic pro umístění obrázkové inzerce, kterou můžete využít. Rovněž nabízíme takzvanou PR inzerci, což je vámi dodaný nebo námi psaný inzertní článek. Možnosti ať už obrázkové (bannerové) nebo PR inzerce najdete na této stránce ZDE.
 

Předzávěrem krátká rekapitulace

Čísla bankovních účtů naší neziskové iniciativy jsou 55555513 / 2010 (běžný bankovní účet pro vaše anonymní dary) a 55555521 / 2010 (transparentní bankovní účet pro vaše ověření). Přispět můžete jak na činnost iniciativy ETIQ.CZ, z.s. jako takové (neuvádíte variabilní symbol, vybrané peníze rozdělujeme podle našeho uvážení), tak na konkrétní projekty, vybavení či konkrétním lidem se spolkem přímo, či nepřímo spolupracujícím. Všechno a všichni mají vlastní variabilní symbol a/nebo zprávu pro příjemce. Jak přesně funguje ono rozdělování, se dočtete v tomto článku.
 

Děkujeme za vaši pozonost

Pokud jste soustředěně dočetli až sem a rozumíte psanému textu, je pravděpodobné, že i když třeba nemáte v úmyslu nám pomoci, tak rozhodně patříte mezi okruh lidí, kteří vědí, že je něco se společností v nepořádku a přinejmenším hledáte možnosti jak se alespoň pokusit s tím něco udělat, přičemž my to něco dokážeme a nebojíme se pojmenovat. No a pokud jste se rozhodli nám pomoci, ačkoli je to žel nepravděpodobné, velice si toho vážíme a děkujeme!
 

Za iniciativu ETIQ.CZ, z.s.
Martin Mojmír Böhm
 

ETIQ.CZ, z.s. - logo

Aktualizace této stránky proběhla 20.07.2021, 06:23. V případě neaktuálnosti budeme rádi, když nás upozorníte.