Kolosální bezpečnostní chyba v Office 365. Skutečně za něco takového chcete ještě platit?

Koncem minulého týdne byla zveřejněna kritická bezpečnostní chyba. Postihovala všechny, kdož používají cloudovou službu Office 365 od Microsoftu a útočník se tak mohl dostat ke všem dokumentům, souborům uloženým na OneDrive a e-mailům. Chyba se mohla týkat i Vás.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Záleží jaké všechny služby využíváte. Podle webu Office 365 se jedná o něco přes 150 společností, ale může jich být mnohem více. Od těch nejmenších až po velké jako Intel, IBM, British Telecom, British Airways, Cisco, Vodafone atd. Veškeré dokumenty a informace byly díky velmi primitivní chybě dostupné komukoliv, kdo chybu objevil před jejím ohlášením zmíněnými výzkumníky (v tuto chvíli je již opravena).

Chyba se týkala implementace SAML 2.0 protokolu Microsoftem na službě Office 365. SAML sám o sobě není zranitelný a jedná se o velice jednoduchý a bezpečný způsob ověření uživatelů vůči službám či serverům, které nejsou pod Vaší kontrolou a kterým nedůvěřujete natolik, abyste jim svěřili databázi přihlašovacích údajů. Stačí sestavit federaci se službou v Internetu a uživatelé se budou autentizovat jen vůči důvěryhodnému internímu serveru, který se serveru v internetu zaručí, že se jedná o uživatele XYZ. Zjednodušeně řečeno SAML takto funguje.

Takto vypadá typická federace se službami Microsoftu.

Federace se službami Microsoftu

Když se útočník chtěl dostat k Vašim souborům, tak stačilo mít vlastní federaci s Office 365 a vytvořit uživatele (jméno a e-mailová adresa) ve své databázi. Pro názornost použijeme obrázky z odkazovaného článku.

Vaše databáze uživatelů společnosti someorg-victim.com
Databáze uživatelů společnosti someorg-victim.com

Databáze útočníka obsahující i Vaše uživatele (heslo je samozřejmě jiné)
Databáze útočníka obsahující i vaše uživatele (heslo je samozřejmě jiné)

Stačilo tedy navštívit portál Office 365 se SAML ověřením, zadat, že jste uživatel ze společnosti someorg-attacker, tím se ověření svěřilo Vaší databázi, ale vůči ní se pak přihlásíte jako uživatel s e-mailovou adresou @someorg-victim. Díky nedostatečnému ověřování vstupních dat tím máte kompletní přístup ke všem souborům jako uživatel společnosti someorg-victim.com. Jen více takových cloudových služeb se všemi daty na jednom místě…

Zdroj: ROOT.CZ
 

Komentář redakce

Důrazně doporučujeme nepoužívat žádné cloudové služby vyjma těch nutných, webhostingových, a už vůbec v nich nemít citlivá data. Riskujete tím jejich kompromitaci či přímo ztrátu! Používáním cloudů dobrovolně odevzdáváte své soukromí do rukou třetích osob. Pokud však z nějakého důvodu cloud používat musíte (např. nutí-li Vás nevzděla(tel)ný zaměstnavatel), pak za to alespoň neplaťte. Kromě placeného Office 365 použijte např. bezplatný Google Docs (Drive), anebo pokud vůbec nemusíte cloudovat, pak naprosto nejideálnějším a nejspolehlivějším řešením je svobodný (bezplatný) kancelářský balík LibreOffice, jenž používá i naše redakce a který můžeme jen doporučit. No a jako e-mailové řešení neméně spolehlivý a rovněž naprosto bezplatný a otevřený klient Mozilla Thunderbird.
 

Aktualizace 03.05.2016, 11:15

Kolega Michal Mauser doplňuje odkaz na Open365: plnohodnotný balík LibreOffice na webu, jenž může, nebo bude moci, posloužit jako plnohodnotná náhrada proprietárního, komerčního a evidentně i nebezpečného Office 365.

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

18
Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
2 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
QestamentMartin BöhmPetr Recent comment authors
  Odebírat  
Možnosti upozorňování:
Petr
Anonym
Petr

Bylo by vhodné upřesnit, že to Libre office je zatím použitelné jako náhrada za „domácí“ využití cloudu, ale pro nasazení do firmy jak se píše v odkazovaném článku to ještě není.

Prostě když si někdo společně napíše pozvolna nějakých pár řádků, tak asi ok, ale jinak jde o „slepenec“ jak píše autor v odkaze.

Stejně má dnes produkční firma (nemyslím nevýrobní segmenty kde jsou jiné požadavky na efektivitu práce a výkonnost) na výběr ? – Na linuxu chybí většina specializovaných aplikací, bohužel všichni jedou a fungují v MS office (nikomu se při práci nechce řešit ještě problémy s případnou kompatibilitou vyměňovaných podkladů – hlavně tabulky, to je základ), jen proto, že Linux (resp. výrobce spec. aplikací ) prostě povětšinou nenabízí pohodový přechod a adekvátní aplikace (to co je většinou v Linuxu dnes, je tak na domácí hraní ne pro maximální výkon) a těch „pár tisíc“ za licenci office, win to raději firma rozpráší do svých cen produktů, než se komplikovaně „pokoušet“ pracovat pod Linuxem. Prostě ve světě komerce není na nějaké pokusy místo !.

A to i přesto, že Linux je jinak sám o sobě téměř bezproblémový systém i pro toho kdo jej moc nezná.

Prostě dokud nepřijde někdo s komplexním řešením přechodu na Linux a klidně i placeným, ty firmy si to dovolí stejně jako nákup SW od MS, ale jen pokud budou vědět, že u toho nebudou zaměstnanci měsíce jen laborovat, zjišťovat atd., ale prostě vezmou nástroje a  bez sáhodlouhého vzdělávání prostě budou produkovat v jiném systému. A bude ten přechod a práce v novém opravdu s minimem problémů. Pak teprve nebude problém pro výrobní firmu přejít kompletně pod křídla open source řešení, kde nebudou jejich data vlastnit USA firmy skrze TTIP.

Prostě pro firmy nebude problém se přizpůsobit a migrovat, ale musí být adekvátní nabídka (tzn. hlavně stejně výkonné nástroje) a provozní parametry.

Je otázka proč toto vlastně nechtějí IT firmy řešit skrze open source a Linux ?

Petr
Anonym
Petr

Ano je to přesně o tom co na tom děláte, pokud složité výpočty, kalkulace tak jste někde jinde než na obvyklé psaní. Je tabulka a tabulka, ve výrobě jsou tabulky, které evidují veškerou činnost provozu (tisíce řádků a množství sloupců, ano v mnoha firmách se to mastí pořád v tabulkách (ty umí každý ovládat) než v DTB) a různé výpočtové věci. Všichni začínali toto tvořit v MS jelikož ještě nějaký rok zpět OO nebyl pro tuto práci použitelný z mnoha důvodů.

Vy jste ve svém open source blokováni patenty, známkami ? Asi jsme se špatně pochopili. Nechť stejná linuxová komunita co vytvořila xxx stovek dalo by se říci nadbytečných distribucí, raději naprogramuje pár pořádných aplikací pro výrobu CAD, CAM a další podpůrné nástroje na organizaci, možná i účetnictví apod. a přechod bude raz dva, když to bude plně funkční nebude to padat apod., a administraci zvládne obyčejný člověk, ne linux maník přikovaný 12h denně k příkazové řádce.

Přeci není možné aby bylo tolik patentů, aby se nedalo navrhnout něco nového, co tím zatíženo nebude. Vždyť ono to open source stejně navrhují asi ti samí lidé, kteří za těžké prachy programují ty placené programy, a proto si mohou dovolit být velkosrdeční a nějakou tu hodinu práce či peněz dát na open source projekty.

Průser této doby je obecně plýtvání . Víte kolik existuje např. jen firem které vyvíjí např. ty CAD/CAM aplikace ? to jsou stovky a více firem.

Stovky subjektů, kteří se snaží furt defacto o jedno a to samé, každý s jinými výsledky. Když by to šlo sdíleně,tak tato grupa vytvoří během chvilky něco, co odstaví jakoukoliv soutěž o výsluní mimo hru. Jenže je to stejné jako s těmi distribucemi, ono je sice pěkné, že je na výběr, ale proboha proč desítky či stovky variant stejného ?
Ono je to stejné jako se změnou systému, prostě každý raději bouchá v práci 12h (aby mohl žít) než aby společně dali dokupy kousek času v počtu velkého počtu lidí na stejnou věc a dostanou a vyrobí mnohem více.

Když jsem přecházel z WIN na LIN, tak jsem hledal náhrady programů z WIN. Na 10 planých pokusů o nějaké fungování (alespoň na úrovni základních věcí ve win) vyšel jen jeden dobře (obrazně přeháním ale moc od pravdy daleko nejsem), který neházel hned na startu chyby a taky poskytl alespoň základní funkcionalitu, což oproti funkcionalitě programů (free) z win prostředí, ale bylo stále výkonnostně a funkčně o ničem.

Neříkám, že to je švanda, ale říkám, že je hledat jiné cesty.

Petr
Anonym
Petr

to co jste potvrdil v posledním odstavci je celý problém proč to rozhodující (aktivní síla společnosti) prostě na LIN přejít nemůže a do doby dokud to nebude ani nepřejde. A přitom by to nemuselo být počátku ani zdarma, klidně za stejnou cenu jako komerční, ale prostě na čistém open source základě.

Prostě když jde sdílet dnes kde co, tak proč by nemohl vzniknout projekt,kde by tvůrci SW nebyli zaslepeni vidinou rychlého zbohatnutí, ale dostali by zaplaceno za svou práci od skupiny lidí/firem, které by se na takový obecný produkční systém prostě složili a poslali MS a apod. prostě do háje.

Pokud ale píšete, že jsme ve stavu, kdy vlastně někdo drží tu zhovadilost zvanou patent a na lidské prdnutí či kliknutí myší apod., tak jaké je pak reálné východisko, když to tedy nejde dnes obejít ?? asi potom žádné….

Pro mě je komunita Linuxových programátorů stejná „banda ovcí“ (samozřejmě paušalizuji), která stejně plýtvá energií jako současný systém, protože namísto aby vytvořili max. 3, ale perfektně vyladěné a se vším potřebným SW vybavené a konkurence schopné systémy proti MS, tak si každý jede solo svou distribuci v domnění jak moc dobře neudělali. Prostě nulové uvědomění podstaty boje proti současnému zrůdnému systému a nejen patentů bohužel i u této komunity. Ale co naplat, stejně to z většiny programují lidi, co mají hlavní příjmy a jsou živeni z těch komerčních uzavřených SW. Málokdo z těch opravdu přínosných to dělá jen pro svůj dobrý pocit, pokud nemá jistotu jiné obživy v pozadí. To je realita a fakt a nikdo to moc neokecá.

Kdyby tomu bylo jinak, tak už dávno existují různé skupiny programátorů, které by pomáhaly s rozjetím systému TZM, Volník, ER apod.. a pak by byly i prostředky na cokoliv jiného k vytvoření. Ale jak je vidět nic takového resp. nikdo takový zde není. tedy nic jsem zatím nepostřehl…

Petr
Anonym
Petr

Díky za ohlas, pracuji v jedné osobě jako projektant, rozpočtář, stavbyvedoucí, i manuálně pracující a bohužel musím i jako obchodník (ale toto jen kvůli obživě a s velkým odstupem), ale naštěstí v segmentu kde ještě není tak šílený přetlak nabídky nad poptávkou, takže člověk nemusí používat procesy, které se mi tak štítí všude kolem .

Lituji lidi v oborech kde je to naopak, protože když se člověk řádně zamyslí nad obvyklými mantrami jako že to konkurenční prostředí nutí firmy zlepšovat své služby na max, nutí dělat efektivně, tak je to jen zástupný blud pro opravdu choré a nevzdělané mozky, které to i v dnešní době tvrdí.

Nic jiného to neprodukuje než likvidaci lidí a vývoj jakékoliv technologie a práce ? ten by se dal dělat v bezpeněžní společnosti 100x rychleji a efektivněji a jen by to znásobovalo celkový synergický efekt všeho kolem.

V takové společnosti by víra (náboženství) obecně prostě vymizela. Je to jeden z dalších manipulativních uměle vytvořených prvků a defacto příčina všeho zla dnes ve světě. Naopak ve světě bezpeněžním nebude nutné aby lidi věřili něčemu virtuálnímu, když jim stačí věřit ve své ruce, schopnosti, vzdělání.

Pravda je taková, že patenty přímo tlumí skutečný vývoj, navíc je to dnes a co je zarážející hlídáno i samotnými státem placenými vysokými školami apod. a je to takový další trezor proti osvobození lidí čistě technologickou cestou od manipulace jinými >> psychopaty.

Dalo by se říci, že postupy a možnosti jak získat peníze dobře shrnul tento fajn pozitivní člověk někde od tohoto času 21:10, ale doporučuji poslechnout celé:
https://youtu.be/xsB7LlPZ72o?t=1271

Vaše další články by mohly jít směrem analýzy, jak prostřelit tu hradbu peněz.
Je tam totiž xx zajímavých faktů, které si neuvědomuje žádná alternativní aktivita a organizace, ale všichni by rádi kdyby jim posílali tolik peněz jako p. L. Malý svým „ovcím“ z bývalého LMC, kde se dostal k těm stovkám milionů.

Nebo i pár korun ve velkém počtu, ale nikdo si neuvědomuje, že takových „žádajících“ je doslova „plná prdel“ internetu a jen pár jich tu pomoc prostě dostane. Prostě jednoduchá matematika zde selhává u všech…bohužel.

Už cca 5 let jim Malý posílá 1 mil. kč a výsledek jeho aktivit ? Jsou to jeho peníze, ale takto vyhazovat peníze, když už je dává na takové věci, které mají pomoci ???

Píšete : „Východisko je v široké veřejnosti, kdy vše záleží zejména na ní“
No to je krásné, ale když znáte psychologii, mentalitu dnešní spolenčnosti, a jako zástupce TZM i pravé příčiny stavu dnešní společnosti, tak víte, že tu širokou veřejnost je nutné k aktivitě vybudit, že ona sama prostě nemá na to aby se zvedla a začla se vzdělávat, zjišťovat spolupracovat. Toto je holý fakt, se kterým se strašně málo pracuje a ještě méně vymýšlí řešení.

A tady by klidně pomohl takový malý seriál na toto téma.

Petr
Anonym
Petr

Jo IPv4 adresa v městských komunitních sítích je často sdílená, takže je to možné a vyjadřování ? to bych nebral jako vodítko, to je celkem běžný a trefný obrat tady u nás.

A navíc nechápu proč Vás pálí to s kým řešíte fakta a ne názory. Jestli Vám ten člověk něco špatného udělal, tak asi možná je důvod. Ale asi bych to tak neviděl, když jste se zde dokázal s ním takto fakticky bavit na daná témata a ještě to sám potvrdil, že to je přínosné.

Vůbec to neřešte. Chcete-li řešit podstatnější témata, nemusíte k tomu někoho skenovat jakou má IP, jestli to není někdo z Vašich dřívějších kolegů apod.. Divím se tomu co Vás k tomuto „šťourání“ vede, když sám na druhou stranu píšete o lidech programujících Windows apod. jací to nejsou křiváci, ohledně potřeby skenovat jejich obsah na cloud.

Faktický dotaz ! – jaký to má vztah jestli to psal on či já vzhledem k tématům a jejich dosavadní faktické úrovni diskuse ?. Pokud Vám tyto některé termíny vadí, stačí napsat jestli bych se jich zdržel, ale co jsem četl ve Vašich článcích zde, tak to je ještě slabá káva.

Víte pane tato doba není o egu (o vlastním jménu a asi „vystavování se“ na netu na obdiv) jak jste o něm psal, ale o síle která se ukrývá a spí v anonymní skupině lidí, kteří mohou něco pochopit a poté zrealizovat.

Ano je to ta kritická skupina lidí, kteří budou moci společně něco zrealizovat a většina z nich nebude o to stát, aby se někde kvůli tomu museli jakkoliv vystavovat, měl byste to brát jako samozřejmost u jiných. Ale oni Vám to upírat nebudou, nemají proč, nemají to zapotřebí

K čemu Vám bude dobré znát jméno, tvář v době kdy se do spolupráce zapojí tisíce lidí, k tomu tam bude 20 takových lidí se stejným jménem, nedej bože i místem působení ?. Pak budete doslova v prdeli, když si budete hrát na to, abyste se zajímal s kým na něčem pracujete namísto na čem pracujete a jaké jsou výsledky pro celou komunitu či danou věc.

Podle čeho a hlavně proč se budete namísto společné práce a výsledku zajímat o to jestli to produkuje pepa, franta či kdokoliv jiný ? K čemu Vám to je dobré ?. Nečekal bych, že zrovna představitel i TZM hnutí má tato zcela nesmyslné potřeby k řešení. Myslel jsem, že lidé z této skupiny jsou už v uvědomění mnohem dále než zbytek populace, ale to jsem se asi seknul…to byl z mé strany fakt jen dosud nepotvrzený názor, který bohužel je možné nyní prohlásit za fakt, ale s opačnou hodnotou…

škoda…

Petr
Anonym
Petr

Martine a co tak se vrátit od Vašich „názorů“ k diskusi nad fakty ?.

Do doby než se někdo z nás začal zajímat o zcela nepodstatné věci, které se absolutně netýkaly řešeného tématu ta diskuse měla smysl, fakta, šťávu. Já to nebyl, kdo se zajímal o zcela nepodstatné věci a nebudu se k tou snižovat ani nadále i přesto, že bych mohl, vzhledem k Vašim těm výplodům .

Jsou lidi kteří buď prostě umí jít při spolupráci za podstatným, nebo ne a potřebují se vždycky chytit nepodstatných hovadin a hlavně osobních soubojů. Kdy se konečně naučí lidi od tohoto oprostit a nevyhledávat každou možnost toto začít ? A pokud chcete a máte zájem dál komunikovat, tak se to musíte naučit – jít prostě za podstatným a vykašlat se na své jiné potřeby.

Je zajímavé sledovat kontinuitu myšlení lidí, kteří se cítí být vzorem pro změnu pro ty ostatní.

Než někdo příjde z mne nepochopitelného důvodu na potřebu zjišťovat o koho jde, tak je vše OK a dotyčný napíše a hodnotí společnou diskusi na jakékoliv téma takto:

Martin Böhm
09.08.2016, 01:18
„Vidím, že jste velmi uvědomělý, máte a umíte správně třídit informace. A právě proto se shodneme, neboť nekoketujeme nad názory, nýbrž rozebíráme fakta.“

z jiného článku Axiom:
Martin Böhm
04.08.2016, 00:28
„Já moc díky za konstruktivní diskusi. Čím dál méně se dá rozumně s někým pohovořit, stává se z toho pomalu vzácnost. Pokud budete mít např. k jakémukoli tématu zde cokoli na srdci, napište. Hodně štěstí i Vám.“

Pak stačí nevím co se semlít v hlavě, zjistit IP, srovnat xx dalších věcí aby dotyčný měl tutovou jistotu vystavit čistě názorový, velmi nízkopudový psychologický blok pro další diskusi nad tématem a ještě tak nesmyslně to zdůvodňovat odklonem od tématu.

To by mne zajímalo kde jsem se já anonym odklonil od tématu ? a rád bych slyšel fakta, ne názory.

„Ego a anonymní skupina lidí – to je věcí názoru“
– pokud toto napíše člověk, který se odvolává na nějakou příručku, která má mimo jiné velmi dobré pasáže o lidské psychologii, ale jde jen o velmi malou oblast, pak je otázka zda ji studoval dostatečně sám, zda došel i dále např. ke studiu těch xxx odkazovaných studií, které mnohdy jsou jen čistě teoretické práce (s nulovou praxí/realizací v pozadí), nebo ještě lépe zda vůbec o této věci má nějaké dostatečné povědomí z mnoha jiných a lepších zdrojů, resp. zda mu evidentně nechybí v této oblasti prostě znalosti. A proto vždy příjde reakce ve znamení totální blokády další komunikace doložené jen velmi chabými důvody.

Tu změnu, tu zásadní otočku na popud nesmyslného důvodu ve vašem jednání totiž po pozorném čtení těch dvou diskusí pod články zaznamená i běžný člověk, který je nijak zcela nepolíben hlubším povědomím o psychologii jednání lidí atd.

Takže jednoduše a zkráceně :

Vrátíme se k té faktické diskusi a je jedno v kterém článku, nebo budete jen neustále doplňovat své odhalené ego ? A klidně i na to téma proč lidé nechtějí tahat za jeden provaz, podporovat jiné atd.

Co Vás konkrétně Martine navedlo v této diskusi a daném článku k tomu, že máte neskutečně silnou potřebu zde o někom prostě uvádět svůj názor na jeho konání, a je asi možné očekávat i další vytahování k danému tématu naprosto „nezbytných“ informací o něm ? Vždyť Vy tímto konáním popisujete a obnažujete hlavně svou osobu. Uvědomujete si to vůbec ?

Co za pohnutka ve Vás, vás k tomu nutí, žene a pohání – zkuste se otevřít, ale jako uvědomělý člověk ne jako něčím nepochopitelným pravděpodobně zablokovaný kus.

Petr
Anonym
Petr

taky odpověď, takže asi dál nemá smysl zde na webu přispívat teď už jen „názory“ namísto původních faktů, když již budu ignorován, i když zpočátku to hodnocení bylo přesně naopak, že ?

Kam vítr, tam plášť….

Jak malé věci rozhodují o chování a způsobu jednání lidí, krásná ukázka poznatků uvedených mimo jiné i té „spásné“ příručce TZM.
Jen doufám, že brzy naše vlákna neprojdou cenzurou (proti které tak bojujete) nebo „zametením“ do koše při případné údržbě/upgradu tohoto webu.

Ještě jste plno věcí nepochopil, a dokud je nepochopíte, nečekejte to samé od jiných lidí na poli jakékoliv spolupráce lidí ať už aktivní či pasivní. A malovat si na růžovo můžete co chcete. Obě skupiny jsou velmi důležité a obě zásadně v době kdy to bude nejvíce potřeba budou pomáhat. Jen to někdo nesmí prostě v sobě blokovat, ať to stojí co to stojí.

Taky pěkný den a „mnoho“ lepších pomocníků pro dosažení cíle.
Budou se s tímto přístupem hledat ještě hůře než jak je tomu v současném hodně špatném stavu.

A Váš obrázek byl zcela mimo mísu, ale to jen tak na okraj 🙂

Petr
Anonym
Petr

Nedobrý způsob cenzury příspěvků alá svobodne-radio.cz.
Proti čemu bojujeme to v našem vlastním případě zásadně neplatí ! Že ano.

Už divná je od počátku jen ta kontrola příspěvků adminem, to je opravdu transparentní věc jak víno. Opravdu uvědomělé weby a lidi to dělají opravdu jinak.

Ale zálohy jsou sviňa věc i pro ty na oko největší „transparentní“ lidi na světě.
Stačí jen zveřejnit na správné místo ve správném čase, kdy to dotyčný bude nejméně čekat.

Víte kdy proběhne skutečně změna v lidech ?

>>>>> Až podle toho co jak to, co tak zásadně hlásají budou opravdu v životě i konat. <<<<<<

A tomu nepomůže ani 10 příruček TZM a roky vzdělávání, když prostě člověk nechce, a nechce.

Martine vzpamatujte se ! A tím končím čistota projektu duchdoby.cz jde od této chvíle do kytek

Doporučuji Vám na tu proklatou IP nastavit ban na všechny "super" transparentní aktivity, jedině tak se dostanete do výšin a na výsluní. Že to bude pouze falešné obelhávání hlavně sama sebe, to zjistíte bohužel až mnohem později Martine.

Petr
Anonym
Petr

No možná než hledat programátora zadarmo pro další projekty bude lepší začít s něčím takovým viz odkaz níže, ten člověk má plnou podporu, vyprodáno většinou dopředu a nemusí „žebrat“ o peníze proto aby mohl konat „dobro“ pro jiné.

http://petr-chobot.eu/cs/kalendar-akci-1/a/

A navíc ty lidi ještě „léčí“, naučí je mystiku, pojezdí si po světě apod. – to je pro nás asi vzor jak takové projekty dělat, aby se samy uživily ……. 🙂

tuším, že podobný článek takového dalšího „šamana“ tu už byl někde rozebírán….tuším slunce naděje nebo tak nějak…

A tím zde končím.

Qestament
Anonym
Qestament

To je ten Petr_NJ co? Ten toho nakecá https://forum.sebesdileni.cz/viewtopic.php?f=104&t=240 , ale sám prd udělá. To je furt stejná pohádka. Klasika troll, filtrovat, ignorovat. 😀