Státní dluhopisy může nakoupit snad jedině idiot

Je mi líto, že musím být sprostý, ale jiné slovo pro to snad ani nelze použít. Státní dluhopisy, které se poslední tři dny dokola omílají v médiích, že bude nabízet české ministerstvo financí, si pořídí snad jedině idiot. Jedná se nejen o velmi nevýhodnou, ale především vysoce nezabezpečenou až nebezpečnou investici.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Že mají politici běžnou populaci za hlupáky, není žádným tajemstvím. Ostatně fakt, že většinová část populace skutečně je slabomyslnější, dokazují lidé svojí účastí ve volbách. Jakoby nevěděli, že kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali. O tom ale řeč nebude; ta bude o aktuálním fenoménu státních dluhoPISSů.
 

Nové státní dluhopisy

Dluhopisy určené pro fyzické osoby se splatností šest let začne ministerstvo financí prodávat příští týden. Podrobnosti k vydání tzv. Dluhopisů Republiky představilo v úterý na tiskové konferenci. Výhodou je prý prakticky bezkonkurenční bezpečnost takové investice, což si ale my následně snadno vyvrátíme.
 

Snad jen pro idioty

Nebudu to natahovat a uvedu pouze holá fakta.

Takže v první řadě mají údajně ony nové státní dluhopisy vynášet cca 2.1 % ročně. Podotknu, že tato investice není nikterak pojištěna! Dané nové státní dluhopisy za sebou navíc máme tahat šest let? Tak určitěéé…

Když pominu nebezpečnost takové prý investice, o čemž se ještě zmíním, nevím, proč bych měl do něčeho takového jít za existence docela běžného a 100% jištěného (Fondem pojištění vkladů do výše 2.591.500 Kč) termínovaného vkladu v bance nebo kampeličce. Termínovaný vklad při výpovědní lhůtě pěti let dosahuje k tomuto okamžiku 2.5 %. Výnosu 2.1 % dosáhneme za roky tři, tzn. za pouhou polovinu!

Proč je státní dluhopis nebezpečný? Protože stát neumí a ani nemůže umět hospodařit s penězi. Stačí se podívat na jeho zadluženost [2]. Chcete něčemu takovému svěřit peníze? Já určitě ne!

Znáte politika, který splnil, co slíbil? Zkušenost je naopak taková, že co politik, jenž o něčem rozhoduje, to podvodník a zloděj – milionové až miliardové korupční kauzy. Netřeba jmenovat, každá průměrně myslící opice ví a idiot? Tomu investici do nových státních dluhopisů snad jedině schválit.

Státní dluhopisy slibují určitou výši úroku, avšak negarantují. Banky a kampeličky nic neslibují, ty garantují.
 

Kde nic není, ani smrt nebere

Co z toho plyne? Nebrat! Já osobně si počkám, až se tato skvělá záležitost rozkrade a až se tak stane a budu-li v tu dobu ještě na světě, rozhodně se připomenu. Investicím tedy zdar a státním dluhopisům obzvlášť. 😉

Monetární otrok

Michal Čech

trvale žijící a pracující v Německu je profesí evoluční biolog a právník. Pro pohyb na internetu využívá serverů proxy, neboť si přeje setrvat v anonymitě. Jméno Michal Čech je tedy pouze „umělecké” - používané výhradně kvůli oslovování. Znám je též pod pseudonymem „Qestament”.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
senil
senil
5 roky před

Je to tak. Blíží se špatne časy. Hlavně přichází krize eurozóny. ECB bude muset znovu tisknout peníze. A na špatné časy naše vláda není připravená.
https://www.epshark.cz/clanek/1519/eurozona-je-v-nebezpeci