Státní dluhopisy může nakoupit snad jedině idiot

Je mi líto, že musím být sprostý, ale jiné slovo pro to snad ani nelze použít. Státní dluhopisy, které se poslední tři dny dokola omílají v médiích, že bude nabízet české ministerstvo financí, si pořídí snad jedině idiot. Jedná se nejen o velmi nevýhodnou, ale především vysoce nezabezpečenou až nebezpečnou investici.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Že mají politici běžnou populaci za hlupáky, není žádným tajemstvím. Ostatně fakt, že většinová část populace skutečně je slabomyslnější, dokazují lidé svojí účastí ve volbách. Jakoby nevěděli, že kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali. O tom ale řeč nebude; ta bude o aktuálním fenoménu státních dluhoPISSů.
 

Nové státní dluhopisy

Dluhopisy určené pro fyzické osoby se splatností šest let začne ministerstvo financí prodávat příští týden. Podrobnosti k vydání tzv. Dluhopisů Republiky představilo v úterý na tiskové konferenci. Výhodou je prý prakticky bezkonkurenční bezpečnost takové investice, což si ale my následně snadno vyvrátíme.
 

Snad jen pro idioty

Nebudu to natahovat a uvedu pouze holá fakta.

Takže v první řadě mají údajně ony nové státní dluhopisy vynášet cca 2.1 % ročně. Podotknu, že tato investice není nikterak pojištěna! Dané nové státní dluhopisy za sebou navíc máme tahat šest let? Tak určitěéé…

Když pominu nebezpečnost takové prý investice, o čemž se ještě zmíním, nevím, proč bych měl do něčeho takového jít za existence docela běžného a 100% jištěného (Fondem pojištění vkladů do výše 2.591.500 Kč) termínovaného vkladu v bance nebo kampeličce. Termínovaný vklad při výpovědní lhůtě pěti let dosahuje k tomuto okamžiku 2.5 %. Výnosu 2.1 % dosáhneme za roky tři, tzn. za pouhou polovinu!

Proč je státní dluhopis nebezpečný? Protože stát neumí a ani nemůže umět hospodařit s penězi. Stačí se podívat na jeho zadluženost [2]. Chcete něčemu takovému svěřit peníze? Já určitě ne!

Znáte politika, který splnil, co slíbil? Zkušenost je naopak taková, že co politik, jenž o něčem rozhoduje, to podvodník a zloděj – milionové až miliardové korupční kauzy. Netřeba jmenovat, každá průměrně myslící opice ví a idiot? Tomu investici do nových státních dluhopisů snad jedině schválit.

Státní dluhopisy slibují určitou výši úroku, avšak negarantují. Banky a kampeličky nic neslibují, ty garantují.
 

Kde nic není, ani smrt nebere

Co z toho plyne? Nebrat! Já osobně si počkám, až se tato skvělá záležitost rozkrade a až se tak stane a budu-li v tu dobu ještě na světě, rozhodně se připomenu. Investicím tedy zdar a státním dluhopisům obzvlášť. 😉

Monetární otrok

Sledujte nás

Michal Čech

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Michal Čech
Sledujte nás

Michal Čech

je externím spolupracovníkem DuchDoby.CZ, trvale bytem a zaměstnáním v Německu, spoléhajícím se na článek 17 československé Listiny základních práv a svobod. Pro publikaci využívá serverů proxy, neboť si přeje setrvat v anonymitě. Jméno Michal Čech je tedy pouze „umělecké”, používané výhradně kvůli oslovování. Na jiných serverech, kde figuruje svým svérázným způsobem (pálí natvrdo), je Michal též znám pod pseudonymem „Qestament”. Často sarkastický „zmrdobijec” bez servítek.

Michal Čech

1
Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
senil Recent comment authors
  Odebírat  
Možnosti upozorňování:
senil
Anonym
senil

Je to tak. Blíží se špatne časy. Hlavně přichází krize eurozóny. ECB bude muset znovu tisknout peníze. A na špatné časy naše vláda není připravená.
https://www.epshark.cz/clanek/1519/eurozona-je-v-nebezpeci