Česká národní banka likviduje státní rezervy

Česká národní banka likviduje státní rezervy, „rozprodává” státní zlatý poklad, konkrétně jej směňuje na mince, které si kupují soukromí investoři aneb země česká a veškerý její lid v ekonomickém otroctví jednotlivců.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Pokud to půjde tímto tempem, budou za dvacet let sejfy prázdné. Už teď zlatý poklad při přepočtu na jednoho Čecha nevydá ani na prstýnek. Přitom mnohé mocnosti zlato spíše nakupují,píší Novinky.cz.

Denisa Všetíčková z odboru komunikace ČNB uvádí, že „ČNB používá zlato na výrobu zlatých sběratelských mincí, ty pak prodává veřejnosti,“ což je zajímavé, vzpomeneme-li, že se Česká národní banka snaží tvářit jako státní instituce (toto si stále mylně myslí drtivá většina Čechů), ale tímto svým jednáním, jak jen to říci, vlastně rozkrádá státní zlatý majetek? Takže Česká národní banka vezme něco, co je technicky vzato nás všech, bez jakéhokoli schválení si to prodá a ty papírky jdou následně kam? A především proč? „ČNB prodala zlato za tržní ceny platné v dané době. Jednotlivé obchody a detaily jednotlivých transakcí však ČNB skutečně nezveřejňuje. Zlato v držení ČNB je jejím majetkem. Obchody na finančních trzích považuje ČNB za obchodní tajemství,“ podle Novinek.cz údajně sdělila dále Denisa, čímž potvrdila, že Česká národní banka není státní institucí, nýbrž skutečně institucí soukromou. Institucí, která rozhoduje o financích českého státu a osudech milionů lidí, aniž by tito měli jakoukoli legální možnost obrany.

„Centrální banky ve vyspělých státech mají v průměru více než 30 procent svých devizových rezerv ve zlatě. ČR má necelé půl procenta.“

analytik společnosti Zlato David Marášek

 

Zlato se České národní bance nehodí

Česká národní banka tvrdí, že se jí zlato nehodí. „Základní povinností ČNB je cenová stabilita – mezi základní nástroje ČNB patří měnové intervence, k nimž se však zlato jako aktivum nehodí,“ uvedla dále Všetíčková. No samozřejmě! O intervencích, respektive ekonomické genocidě (v tomto konkrétním případě českých obyvatel), jsme si něco velmi důležitého nedávno napsali. Jakpak by se mohlo zlato ČNB hodit, když zde patrně jde o likvidaci české suverenity, rozevírání nůžek mezi bohatými a chudými, úmyslné generování bezdomovectví atd.

Proč se ale zlatá rezerva rok co rok snižuje, když jiné centrální banky zlato drží nebo nakupují? „Chování jiných centrálních bank nám nepřísluší komentovat. Skladbu aktiv ČNB, a tedy i držení zlata, přizpůsobuje ČNB svým potřebám. V nedávné minulosti se proto zlato nenakupovalo, neprodávalo, pouze se používalo na výrobu zlatých mincí,“ uzavřela Všetíčková. Jinými slovy si doslova polibme zadnice, neboť si ČNB bude s jejími penězi, a tedy i s námi občany, dělat co chce. A co my uděláme? Olajkujeme články na sociálních sítích a budeme se dále svoji alibisticko-pokryteckou lhostejností na tomto zločinu spolupodílet… Že?!
 

Opakování matkou moudrosti

Od zavedení úrokového systému, inflace apod. se tu krade v množství větším než obrovském. Okrádají a podvádějí nás soukromníci nařizující politikům, jak jejich podvody „legalizovat“. Poslední dobou si vzhledem k účinné debilizaci společnosti tito nemusejí dělat hlavu už ani z toho, že někdo jejich systém prohlédne, jelikož jsme všichni natolik poslušní a poddajní, že i když to budeme vědět, bude nám to prostě fuk. Když je nám jedno např. znásilňování, střílení, řezání hlav, shazování do kyseliny našich lidí náboženskými fanatiky atd., pak něco jako ekonomická genocida je jen malé hovínko v té hromadě sraček, ve které se naprosto vědomě a snad i schválně brodíme.

Banky tvoří peníze z ničeho! Tyto ničím nepodložené potištěné papírky nebo vyťukaná čísla v internetové síti rozdávají mezi nás, abychom jim je následně vraceli zpět navíc s takzvaným úrokem. Jenže tento úrok mezi lidmi neexistuje, nikdo jej nikdy nevytvoří, čili jej musíme shánět doslova tak, že v rámci současného sofistifikovaně-podvodného monetárního systému doslova okrademe třetí osoby, které už nemají to štěstí, aby byly schopny splatit svůj úrok, takže tyto končí buď jako otroci systému sloužící za minimální nebo prakticky žádné mzdy, anebo rovnou na ulici jako bezdomovci a to podotýkám v tom lepším případě (těch tisíce dalších možných scénářů ani nebudu zmiňovat). Tím, že chodíme do práce, nakupujeme a vůbec jakkoli manipulujeme s penězi v oběhu, se spolupodílíme na vykořisťování někoho jiného. Totiž zvyšováním hrubého domácího produktu zvyšujeme zároveň, postupnými kroky, společensky-hmotnou chudobu, respektive podporujeme monetární systém. Proto pokud jste se chtěli někdy zeptat, co je to HDP a jak funguje, tak velmi zjednodušeně přesně takto. Čím je vyšší HDP, tím více se rozevírají nůžky mezi bohatými a chudými, tím hůře se mají lidé. Veškeré finanční pohyby jsou zlo legitimizované a legalizované námi, takže si za to můžeme sami. My, kdož se odmítáme vzdělávat a tento systém svým ignoranstvím a stupiditou podporujeme. Přitom je celý tento systém k pochopení nanejvýše jednoduchý. Ale ne, my dáme lajk a tím to končí…
 

Demonstrace, které mají smysl

Těšíme se na demonstrace pořádané Jirkou Černohorským na toto téma před ČNB. Pokud chcete být mezi prvními, kdo se o demonstracích dozví, sledujte náš web a/nebo sociální sítě. Zejména FB stránku. A pokud nás chcete podpořit, abychom mohli pro Vás odvádět práci i nadále, prosím, přidejte se k nám nebo alespoň přispějte na náš provoz. Informace jak na to najdete napravo. Za jakoukoli případnou pomoc předem velmi děkujeme.
 

Související články

# Komu a čemu slouží Česká národní banka?
# Duch doby: Dodatek (Zeitgeist: Addendum)
# Úroky a půjčky v socioekonomickém a společenském kontextu

Použité zdroje

Text: Novinky.cz
Foto: Karel Růžička

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, datové žurnalistice, futurologii, sociologii a ekologii. Prosazuje a popularizuje koncept zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Kromě duchdoby.cz provozuje např. dále také projekty jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností je Martin od r. 2023 invalidou.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře