Komu a čemu slouží Česká národní banka?

Komu a čemu slouží Česká národní banka je otázka, na kterou existuje poměrně stručná a jasná odpověď. Společnosti rozhodně ne! Česká národní banka tiskne koruny doslova z ničeho a tyto „směňuje“ za před existencí monetárního systému lidmi jinak nabyté či jinak přivlastněné fyzické statky.

Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM; zřeknutí se odpovědnosti ZDE)

V současné době navíc Česká národní banka tiskne miliardy nových korun proto, aby je mohla směnit za eura.

Česká národní banka je od začátku roku pod masivním tlakem, jaký nepoznala od zavedení kurzového závazku. Za první dva týdny dosáhly intervence více než 250 miliard korun. Každý den centrální banka musela vykoupit v průměru jednu miliardu eur, aby uchránila svůj kurzový závazek. Doposud Česká národní banka nejvíc utratila na intervencích hned po jejich zahájení v listopadu 2013, kdy to bylo 200 miliard. ČNB v rámci intervencí tiskne koruny a za ně nakupuje eura do devizových rezerv,píší Novinky.cz.
 

Ekonomická genocida v přímém přenosu?

Jakoby nestačilo, že ze všech finančních pohybů platíme nemorální daně; my musíme navíc ještě tratit z inflace (rozumějme úmyslného zdražování – znehodnocování měny), kterou ČNB po letech dorovnala opět na svá vytoužená „optimální” 2 %, což doslova znamená, že ze všech příjmů i výdajů, které jako uživatelé peněz máme, tato právě ona 2 % ročně tratíme. A obzvlášť v době směšných úrokových sazeb u jediných relativně bezpečných investic v podobě spořících či termínovaných bankovních nebo kampeličkových účtů, v rámci takzvaného fondu pojištění vkladů, nepřekračujících aktuální, a to ještě v rámci „bonusů“, 1.1 %. Tady netřeba složité matematiky.
 

Pane „ekonome”, vraťte tituly

Zeptejme se prakticky jakéhokoli vystudovaného ekonoma, jak funguje ekonomika, respektive odkud se berou peníze, jak funguje bankovní systém a uvidíme, co nám odpoví. Nejčastější odpovědí je, že se to ve škole neučili, že nejde o jeho obor. Docela prostě nám na to neodpoví, neboť se bude stydět přiznat, že to neví.

Ekonomové se ve škole učí téměř výhradně firemní či státní ekonomiku, už ale nemají prakticky žádné povědomí o tom, jak celý systém funguje. Po vyřčení tohoto jednoduchého dotazu položíme celé jeho letité snažení, za které má titul Ing., nebo mnohdy i několikero doktorátů, doslova na kolena. Pane inženýre, doktore, docente, vraťte tituly, protože pokud neznáte princip fungování současné monetární ekonomiky, jste nevzdělán. Nikdy Vás nikdo racionálně a konstruktivně uvažující nemůže a ani nebude brát vážně. Ani doktorát z ekonomie nám nezajistí vědomosti o tom, proč nakonec každý stát či firma zbankrotují.
 

Úrokový systém jako poklička na hrnec

Co se stane, když si půjdeme půjčit peníze do banky. Banka nám nabídne, dejme tomu, milion korun a bude po nás požadovat milion nazpět, ovšem už s nějakým tím úrokem pro nás třeba ve výši 400.000 korun. Budeme-li souhlasit, podepíšeme smlouvu a bezprostředně po ní tato banka doslova vytvoří peníze z ničeho, aby nám je „naklikala“ na bankovní účet. Tak. V tuto chvíli tedy máme na kontě jakýsi „zhmotněný” milion korun. No jo, jenže co těch 400.000 korun, ty kde se vezmou? A jsme u toho, nevezmou se nikde. Tyto peníze zkrátka neexistují, nikdo je nikdy nevyrobí, nikomu nepřidělí, nevytiskne, nic. Tyto peníze si musíme doslova vycucat z prstu. Jak to uděláme? Tak, že nepřímo „legálně” okrademe někoho jiného, kdo na náš úkor přijde v tom lepším případě pouze o část svého majetku. Nicméně i kdybychom vrátili všechny peníze, nezbyla by v oběhu jediná koruna; a co víc, naprostá většina z nás by se kvůli úrokovému systému ocitla v obrovských dluzích. Peníze totiž nejsou absolutně ničím kryty.

No a takto doslova, v opravdu značné stručnosti a jednoduchosti, funguje celý podvodný bankovní systém vlastněný nikoli státem, ale soukromníky, a to konkrétně necelým 1 % obyvatelstva vlastnícím v současné době více než 60 % zdrojů planety. Zpřesníme-li to na osoby, více než 50 % bohatství vlastní pouhých 8 (slovy osm) lidí. A těmto lidem, pokud zavčasu neodmítneme jejich politiku, bude brzy patřit naprosto vše. I my sami.
 

Příčina jako důsledek principu

Samozřejmě výše je uveden čistý princip fungování monetárního systému a je jen s podivem, že tomuto vysvětlení vystudovaní ekonomové nerozumí. Místo relevantních argumentů se téměř vždy od nich dočkáme různých vykrucování a omílání naučených pro běžné lidi cizích frází, ovšem odpovědi prakticky nikdy.

V konvenčních zastaralých vzdělávacích institucích se totiž učíme zejména doslova lhát. Mít maturitu nebo titul neznamená nejčastěji nic jiného, než že jsme zopakovali něčí názor, za který tento v podstatě bezcenný papír dostaneme. A mít na něco názor doslova a do písmene znamená nemít dostatek informací k tomu, abychom místo názoru o dané záležitosti znali nebo mohli znát fakta. A tím se dostáváme k tomu, proč je společnost rozpolcená, proč si nerozumíme, proč neustále mezi sebou válčíme, proč máme neshody atp. Protože trpíme názory. A dokud budeme trpět názory, nikdy se nedokážeme sjednotit, natož abychom něco kdy snad konstruktivně vyřešili.
 

Jednoduché řešení na dosah

Přitom řešení existuje, není nikterak složité a máme jej doslova na dosah ruky. Je jím (sebe)vzdělávání, uvědomění si skutečných lidských hodnot a sebereflexe. Honba za tituly není řešení, věřte mi; vím, co píši. Řešením je vzdělávání konstruktivní, které ve škole nezískáme. Toto dokazuje fakt, že na světě máme 95 % na dnešní dobu vysloveně zbytečných zaměstnání, která lidskou společnost nikam neposouvají. Však to víme sami.
 

Komu a čemu slouží Česká národní banka odborně

Téma „Komu a čemu slouží Česká národní banka” bylo ve čtvrtek 26. ledna 2016 předmětem konference a včera na internetovém rádiu Svobodný vysílač CS interaktivní debaty (archiv rádia). Z obou akcí byl vytvořen záznam obsahující základní odborné informace, jenž jsme pro Vás spojili do jediného souboru. Základy o tom, komu a čemu slouží Česká národní banka, kdo jí vlastní a jak vůbec celý tento zločinný systém funguje, se komplexně dozvíte ODTUD.

Tématu se podrobněji věnujeme v dokumentu s názvem Duch doby: Dodatek (Zeitgeist: Addendum), dále v nedávno uskutečněné konferenci VZ-Day ČR 2016 na dané téma hovořil ekonom Ing. Petr Ježek, Ph.D a nakonec doporučíme ke studiu naší orientační příručku s názvem Definice Hnutí Zeitgeist obsahující veškeré důležité podrobnosti. Kromě toho hovoříme na toto a související témata nepravidelně na Svobodném vysílači CS.
 

Použité zdroje

Text: Seznam.cz, Novinky.cz, obsah článku
Foto: Karel Růžička

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na červenec 2019 jsme vybrali 1.450 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

6
Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Erik KonečnýMartin BöhmMiroSarka Recent comment authors
  Odebírat  
Možnosti upozorňování:
Sarka
Anonym
Sarka

Ceskou Narodni Banku zajiste vlastni Rothschildove. Dluhopisy ktere Ceska Vlada vystavuje jsou jisteny Rodnymi Listy obcanu. To znamena ze jako ‚collaterals‘ nas stat dava zivoty a pracovni silu svych obcanu do zastavy a bez jejich vedomi si na ne pujcuje miliony a jistina je prave Rodny List. To vse bez souhlasu a vedomi obcanu. Proto mame ted obcanky vse v pismu Major a ne Mini – protoze uz nejsme svobodni , zivi lide ale mrtve schranky, nesvepravni, objekty komercni, pouzity statem, jako vlastnikem a spravcem nad nasimi aferamy. Omlouvam se za spatnou gramatiku. Sarka

Miro
Anonym
Miro

Nejsem „renomovaný“ekonom, snažím se řídit zdravím selským rozumem ale některé věci nechápu, čím to je že banky nevyrobí jednu cihlu, nevypěstuji kilo zrní, nepostaví metr silnic ev.dálnic……… a přesto mají nejvíc peněz ?!

Miro
Anonym
Miro

TAK TO MĚ POBAVILO…

Jednoho deštivého dne se v malém přímořském městečku v Řecku, v krajině postižené finanční krizí, objeví německy turista. Přijde do malého hotelu a požádá hoteliéra, aby mu ukázal pokoje, že by se možná na pár dní ubytoval.
Hoteliér požádá o kauci 100 euro a dá mu klíče od pokojů.
A pak to začne:
1. Jakmile turista zmizí na schodech, hoteliér vezme 100 euro a utíká k sousedovi-řezníkovi, aby zaplatil dluh za maso.
2. Řezník vezme 100 euro a utíká na druhý konec městečka k farmářovi, aby zaplatil dluh za dobytek .
3. Farmář utíká na místní družstvo, aby zaplatil dluh za krmivo a nájem malého pole.
4. Předseda družstva vezme 100 euro a jde do hospody zaplatit sekeru.
5. Hospodský zaplatí hned 100 euro prostitutce, která mu do té doby dávala na dluh.
6. Prostitutka vezme bankovku a jde zaplatit 100 euro za hotel, do kterého si vodila zákazníky.
7. Hoteliér vezme 100 euro, položí je na pult a hle
v ten moment schází ze schodů německý turista se slovy, že se mu pokoje nelíbí, sebere 100 euro a odchází.

== nikdo nic nevyrobil
== nikdo nic nevydělal
== všichni účastníci mají zaplacené dluhy a s velkým optimismem se dívají do budoucnosti..

…no a takto funguje celá Evropská unie a její záchranný balík

Erik Konečný
Anonym
Erik Konečný

Za doklad anglikanizování našeho monetárního systému,považuji tento odkaz s mincemi – z rubu britská královna a emitent ostrov Niue-Brity kolonizovaný ostrov…
Žeby vtípek od Rothschildů? 🙂
https://ceskamincovna.cz/zlata-uncova-investicni-mince-cesky-lev-2018-reverse-proof-382-11355-d/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Niue

A o tom jak se mají rádi s britskou královskou rodinou 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=VnHxrp9KfOk