Účelná debilizace a jak na ni

Přes 50 % zdrojů planety Země vlastní necelé 1 % lidí, kdy politici jsou jejich sluhové a my ostatní otroci, přičemž jako správní otroci musíme poslouchat! A abychom poslouchali bez řečí, nesmíme být moc chytří, protože pak bychom proti tomu protestovali, anebo ještě hůře – něco dělali.

Prostor pro Váš odkaz

No a aby se tomu tak nedělo, dochází k takzvané účelné debilizaci společnosti, jejíž cílem je nadělat z nás idioty, abychom se nezajímali o to, co se kolem nás děje, ale abychom jako stádo hloupých ovcí dělali jen to, co se nám řekne. V článku si probereme několik základních způsobů debilizace a příkladů jak se alespoň trochu bránit.
 

Způsob č. 1

Televize je čím dál více nabytá bezduchými seriály a pořady, které mají za úkol dělat jen jedinou věc. Zabavit Vás, přikovat ke gauči a o nic jiného se nezajímat. To není vina stejně debilizovaných herců, ale pouze Vaší poptávky.

Místo o dění v Ulici či Ordinaci v růžové zahradě se zajímejte o dění kolem sebe. Určitě Vás překvapí, že máme úplně jiné starosti a problémy než Lumír se svojí obezitou…
 

Způsob č. 2

Televize a rádio = mainstream. Média, která Vám sdělují jen to, co chtějí, abyste si mysleli. Hodně důležitých informací je naprosto úmyslně a efektivně zatajováno a/nebo překrucováno. Prostě jednoduše konzumujete lži.

K příjmu pravdivějších informací volte alternativní média, která nebývají tolik ovlivňována. Nicméně pozor, i mezi těmito médii se občas najdou fanatici, kteří tímto způsobem prosazují pouze své vlastní a kolikrát neměnné názory (například jistý pseudonovinář Vladimír Kapal a jeho pseudoSvobodné rádio). Vždy vyžadujte takové informace, jaké se dají doložit fakty, přičemž si je ověřujte z více zdrojů. Nezabedňujte se a neříkejte, že jsou Vaše názory neměnné.
 

Způsob č. 3

Chemie v jídle, neboli různé emulgátory, stabilizátory a umělé zvýrazňovače chuti, působí negativně na naše buňky, především na ty mozkové. Jak negativně? Ničí je! Tím dochází k pomalé, ale zcela účelné likvidaci neuronových spojů v mozku, což má za následek slabomyslnost až demenci.

Vyřaďte potraviny s těmito látkami ze svého jídelníčku. Nekupujte a nejezte je. Že nemáte zrovna TEĎ chvilku co jíst, neboť jsou ty jedy podle Vás všude a/nebo jste prostě jen líní si dojít o několik kroků dál? Stačí si jen rozšířit obzor a trošku číst. V obchodě, kam chodíte, nic takového není? Podpořte aktivně prodej zdravých potravin stížnostmi na jejich nedostupnost a podpořte nakupováním ty produkty, které chcete. Nedostatek zdravých potravin je pouze a jen Vaše vina – nepoptáváte a nekupujete je! Cvičte mozek četbou, slovními úlohami či čímkoliv dalším. Diskutujte, naučte se spojovat souvislosti a číst mezi řádky. Ne nadarmo se říká, že co se nevyvíjí, to zaniká.
 

Způsob č. 4

Od malička jsme učeni věřit slovům takzvaných autorit – doktorům, učitelům, právníkům, bankéřům, rodičům… Více věříme také lidem oblečeným v obleku a kravatě, lidem s akademickým titulem, dokonce i celebritám (došlo to i tak daleko, že herce Petra Rychlého, dle jeho slov, lidé zastavují na ulici a ptají se ho na své zdravotní potíže, protože je to přece ten doktor z Ordinace v růžové zahradě).

Probuďte se! Toto je zoufalé! Nikdy nevěřte úplně všemu, co vám tito lidé řeknou. Vesměs jde všem pouze o svůj vlastní zájem a ten Váš je až druhořadý, pokud vůbec nějaký je. Získané informace si vždy ověřte, vzdělejte se v dané oblasti a až poté se rozhodněte kudy a jak dál. Je to časově náročnější, ale možná Vám to nejednou zachrání život. Rozhodně neplatí, že lidé s titulem ví něco více než Vy. Titul vedle jména znamená jen to, že dotyčný člověk pouze zopakoval něco po učiteli tak, jak on to chtěl slyšet, anebo mu dodal něco, co se mu líbilo. Vím, o čem mluvím, také mám před jménem Mgr a nejsem víc než Vy. Nevěřte všechno ani svým rodičům a kamarádům, kteří to jistě s Vámi nemyslí špatně, ale pokud se ještě nevymanili ze systémového myšlení, prospěch Vám to nepřinese.
 

Způsob č. 5

Ve většině zaměstnání Vás zavalují naprosto nepotřebnou prací, jen abyste někomu vydělali peníze. O nic jiného nejde. Chodíte ze zákonné osmihodinové směny po deseti, dvanácti hodinách s hlavou k prasknutí, cestou z práce přemýšlíte o tom, co budete muset udělat zítra, jste unavení, otrávení, chcete jen na nic nemyslet, nic už neřešit, o nic se nezajímat. A také se o nic nezajímáte.

Domluvte se s kolegy, kteří jsou na tom zřejmě stejně jako Vy, a došlápněte si na vedoucího, ředitele, mistra, že pokud se Vaše pracovní podmínky nezlepší, všichni okamžitě z práce odejdete. Určitě Vás nepropustí, prodělal by a už vůbec nechce zaučovat nikoho nového (nejde-li tedy o nějakou nadnárodní velkou firmu, tam pak platí trochu jiné postupy). Případně založte odbory, které za Vás budou lepší podmínky vyjednávat. Z práce pak budete odcházet lehčí a budete se moci zabývat dalšími věcmi. A co především, všechny informace publikujte na internetu!
 

Způsob č. 6

Vyučování ve školách stylem „seď, mlč, nevyrušuj, nemysli“. Stylem „řešení tvým způsobem je špatně, zopakuj po mně, můj názor je pro mě i tebe fakt“.

Podporujte své děti k vlastnímu, tvůrčímu myšlení, nápadům, snům a jednání. Zajímejte se o to, co se ve škole učí a doplňujte jim informace, které se ve škole záměrně neprobírají. Nevnucujte jim něco, o čem si jen myslíte, že je to správné, protože Vás v tom někdo vychoval, neopakujte chyby svých rodičů a tím nedělejte chyby vlastní.
 

Způsob č. 7

Pomocí peněz nás všechny drží v hrsti. Peníze přece „MUSÍTE“ mít, abyste mohli žít. Abyste si mohli koupit jídlo, oblečení, platit nájem, abyste si mohli koupit nové auto, dovolenou v zahraničí, drahé dárky, druhé auto, diamanty, třetí auto a další věci, které nejenže vůbec nepotřebujete, ale vlastně ani nechcete. Jste v práci od nevidím do nevidím jen proto, abyste si vydělali víc a víc a víc. Soused má nový zahradní bazén? Kolega z práce jede na víkend do Paříže? A Vy nic? Vyřeší to „výhodná“ půjčka či úvěr, která vyřeší chvilkové záležitosti, ale napáchá dlouhodobé škody. Peníze, které si půjčujete, nejsou ničím kryté a jsou tištěné z ničeho! Banka je prostě nakreslí a předá, to je celé.

Peníze intoxikují Vaše myšlení a tím se stáváte ovladatelnějšími. Uvědomte si, co k životu skutečně potřebujete. Vždy se zamyslete nad tím, zda si kupovanou věc pořizujete proto, že ji opravdu potřebujete, nebo jen proto, že ji chcete, protože ji má někdo jiný, kterému závidíte a stejně ho nemáte (možná právě proto) rádi. Snažte se vyhnout všem „supervýhodným“ půjčkám, jejichž jediným cílem je Vás okrást. Tedy ne cílem těch půjček, ale jejich poskytovatele. Nemáte peníze na dovolenou v zahraničí? Nemáte peníze na dárky pro svou rodinu? Nevěšte hlavu, i skromná dovolená či dárek umí potěšit. A pokud ne, hold jste si špatně vybrali partnera či vychovali děti. Snažte se vyžít z mála, uskromněte se, zajisté Vám to neublíží.
 

Shrnutí

Jistěže to není tak snadné, jak píši, to si plně uvědomuji. Uvádím jen velmi kusé informace a příklady. Řešení je samozřejmě mnohem více, především pak záleží na konkrétní situaci a hlavně na Vás! Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak (ne)fungují peníze a jak se dá celá situace (vy)řešit, podívejte se například na tato vzdělávací videa.

Způsobů debilizace společnosti je spousta, jak to funguje, popisuje pěkně pan František Koukolík.

Pokud byste se s námi rádi podělili o další způsoby, kontaktujte nás a pokud to bude zajímavé, ochotně Vám dáme prostor k vašemu vlastnímu publikování. Máte nějaké neblahé zkušenosti s Vaším zaměstnáním? Napište o tom.


 

Příspěvek na nezávislou žurnalistiku

Martina Koťarová

je zejména korektorka, matematička a amatérská fotografka. Má ráda děti, faunu a zkrátka vše živé. Jejím přáním a snem je nastolení takové společnosti, ve které bude panovat porozumění, úcta jednoho k druhému, respekt k přírodě a zdravé sebevědomí, čemuž se nejvíce podobá Ekonomika založená na přírodních zákonech / zdrojích prezentovaná Hnutím Zeitgeist.

1 Komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Martin Mojmír
Admin
3 roky před

Tento článek je staršího data, nejen z důvodu ochrany před internetovým spamem byla zdejší (možnost) diskuze k němu již uzavřena. Pokud byste však přes to měli k článku (další) dotaz či se cítili potřebu jinak vyjádřit, můžete se obrátit na naše fórum ZDE. Děkujeme za pochopení!