Zeitgeist: Moving Forward (Duch doby: Posun vpřed)

Zeitgeist: Moving Forward (česky Duch doby: Posun vpřed) je třetím vzdělávacím dokumentárním filmem ze série Zeitgeist režizéra Petera Josepha poskytujícím kritický náhled na společnost dnešní doby. Zabývá se tématy jako neudržitelnost peněžní a tržní ekonomiky, neefektivní využívání zdrojů vedoucí k poškozování lidského zdraví a planety a tím, do jaké míry jsme ovlivněni okolím oproti lidské genetické výbavě.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Navrhované řešení známé jako Ekonomika založená na zdrojích, Ekonomika založená na přírodních zákonech / zdrojích nebo též Zdrojová ekonomika, jenž je zde nastíněno, stojí na v současné době nejefektivnějším známém udržitelném využívání energetických zdrojů a zajištění co největšího blahobytu pro všechny lidi, bez propastných rozdílů a nerovností, na kterých je založen socio-ekonomický systém současný.
 

Duch doby: Posun vpřed (Zeitgeist: Moving Forward) s českým dabingem

Film byl uvolněn 15. ledna 2011 pro veřejnost a měl premiéru v 60 zemích světa, 31 jazycích (titulky) a 295 městech. Byl označen za nejdelší neziskový nezávislý film v historii. Jedná se o základní studijní materiál Hnutí Zeitgeist založený na zopakovatelných vědeckých a statistických studiích (zdroje nejen ve videu).


 

Související články

Zeitgeist: Addendum (Duch doby: Dodatek)
Zeitgeist: Moving Forward (Duch doby: Posun vpřed) na ČSFD

Použité zdroje

Webová stránka Hnutí Zeitgeist ČR: zeitgeistmovement.cz
Orientační příručka Definice Hnutí Zeitgeist ZDE (PDF k tisku)

Aktualizace článku

31.12.2017: Změna trvalého odkazu, korekce textu obsahu článku, úprava SEO optimalizace

Martin Mojmír
Sledujte nás
Do jaké míry souzníte s článkem?

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, fóra ETIQ a řady dalších.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře