Čína představila vlak maglev dosahující rychlosti 600 km/h

Čína představila nový vlak s technologií magnetické levitace, který vyvine rychlost až 600 kilometrů v hodině. Uvedla to státní média, podle kterých je tento vlak plně vyvinutý a vyrobený v Číně a je nejrychlejším dopravním prostředkem pro pozemní přepravu na světě. Teď už zbývá jen pro vlaky vytvořit nebo přizpůsobit tratě.

Prostor pro Váš odkaz

Technologie magnetických vlaků, když jsme ji v roce 2011 v rámci vzdělávacího a charitativního Hnutí Zeitgeist představovali lidem, byla považována za konspiraci. Stejně tak jako v letech minulých bylo konspirací létat, bylo konspirací bezdrátově telefonovat, bylo konspirací zapálit a používat elektřinu místo svíček. Anebo obecně používat oheň. Pro jednoho člověka je létání neuskutečnitelné, dokud neuvidí létat někoho jiného.

S technologií magnetického vlaku Maglev jste se mohli seznámit, mimo jiné, v dokumentárním filmu Zeitgeist: Addendum, náš článek ZDE. Připomenout si to můžete videem níže.
 

Zeitgeist: Addendum (Duch doby: Dodatek) s českým dabingem


 

Komentovaný článek

Čína představila vlak maglev dosahující rychlosti 600 km/hNovinky.cz (20.07.2021, 11:41)

 

Diskuze k tématu

Prostor pro konstruktivní dotazy a/nebo diskuzi o tématu je otevřen v našem diskuzním fóru ZDE.

 

Naše náklady

Náklady na práci spojené s vydáním tohoto článku vyšly na 300 Kč. Pomůžete nám s jejich umořením?
Můžete použít číslo bankovního účtu 55555513/2010, do zprávy pro příjemce napište „dar ddcz27638”.
Dosud jste přispěli celkem 0 Kč (poslední aktualizace stavu 20.07.2021). Za jakoukoli pomoc děkujeme!

 

Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii a jazyk český. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, JinéMédium.CZ, MojeRetence.CZ, fóra ETIQ a řady dalších.