Greta a greténi, septici a kreténi (aktualizováno)

S obsahem následujícího videa se dá až na jednu výjimku souhlasit. Tou výjimkou je neduchapřítomné nabádání k volení konvenčních politiků a politických stran či hnutí. Pokud je v něčem manipulace, tak právě v tomto. Jenže ví a chápe to vůbec Greta a jí podobní? Vědí a chápou to s(k)eptici?

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Greta Thunberg a George Monbiot ke klimatické krizi


 

Greta a greténi, s(k)eptici a kreténi

Je proto třeba se ptát, zda je Greta zneužívaná loutka opět jen pro (s)plnění finančních cílů určitých zájmových skupin? ANO, rozhodně ANO! Je třeba se ptát na relevanci obsahu týkajícího se kritické nutnosti ochrany životního prostředí? NE, rozhodně NE! Je potřeba být zdravým skeptikem a zároveň nesetrvat u pouze prázdných frází.

Přírodu politici neochrání a teprve ne ti „zelení”. Nemají k tomu mandát, natož vzdělání. Přírodu neochrání kreténi, kteří místo problému řeší Gretu (pouze v negativním a pouze řečmi, neboť nechápou princip a nemají na to vzdělání), ale ani greténi, kteří rovněž místo problému řeší Gretu (pouze v pozitivním a rovněž jen řečmi, neboť také nechápou princip a nemají na to vzdělání). Zapojit se do ochrany životního prostředí musí lidé sami; změna může fungovat pouze odspoda, neboť jedině tehdy bude skutečně účinná a mít mandát.
 

Aktivismus v souladu s vědeckou metodou

Co můžeme dělat? V první řadě neřešit Gretu a jí podobné co by postavičky (autority) a gretény, ale ani s(k)eptiky a jim podobné co by postavičky (autority) a kretény. Řešit výhradně daného tématu obsah – myšlenkový tok, tzn. číst mezi řádky, (sebe)vzdělávat se a následně zapojovat do (pro)aktivismu svými vlastními činy. Je to stále stejně jednoduché, nic se nemění. Je vždy třeba být relevantně informován a mít tyto informace podloženy fakty, používat vědeckou metodu. Jedině tehdy budeme vědět, o čem mluvíme a jedině tehdy budeme chápat, co a proč dělat, je třeba dělat a jaký to má, nebo nemá význam. Jedině tehdy nebudeme za gretény ani kretény. Idioty na obou stranách extrému ignorovat, totiž ti stát u změny nebudou nehledě na to, že jsou to právě ti, které establishment účinně vytváří a udržuje, aby tito neustále jen bojovali mezi sebou na skutečnou podstatu problémů nehledě. Nutno vzpomenout, že u jakékoli konstruktivní změny (posunu vpřed) v historii dosud nikdy nestály masy nějakých lidí; to je iluze, to systém chce, abychom si mysleli. Vždy to byli pouze jednotlivci: Einstein, Edison, Newton, Fresco, Ghándí, … A na zejména takové pamatujeme. Nebo alespoň ti bystřejší z nás.

K efektivnímu řešení věci máme k dispozici neskutečné technologie. Nastolit potřebnou změnu můžeme s nimi, nebo bez nich. Je to jen o nás, našich zájmech a našich prioritách. O každém jednom z nás. Rozhodnout se však musí každý sám za sebe. Nikdy to nebude o nikom jiném, než právě na nás. Na tobě!
 

Příklad dostupné technologie ve videu

Nedávna studie NASA potvrdila, že za globálním oteplováním nestojí jen skleníkové plyny, ale také a především lidmi pozměňovaná krajina. Pevniny jsou dlouhodobě přehlíženým faktorem, jenž zasahuje do celkového oteplování planety a negativního vývoje klimatické změny. NASA všeobecně poukazuje na odlesňování či nové způsoby obhospodařování půdy. Tým Štefana Vaľa na základě jeho pozorovaní a měření poukazuje na některé konkrétní příčiny klimatické změny, ale i nápravná opatření. Obě se nacházejí pod našimi nohami, na zemi.


 

Aktualizace článku

03.10.2019: Doplnění článku o video Klimatická chyba s komentářem (přesun z komentářů k článku).

Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

6
Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
1 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Martin MojmírstývQestament Recent comment authors
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: