Český rozhlas vs Slunce naděje 2 – názory televize Nova, rozbor videa a další materiály

V první části jsme si rozebrali článek Českého rozhlasu dehonestující rodinu Suchých, důkazy a trestní oznámení. V části druhé se budeme věnovat článku televize Nova (TN.CZ) a jednotlivým nahrávkám, kdy ani zde nezůstane kámen na kameni, neboť jednání, nepravdy a manipulace Českého rozhlasu a rodiny Wimmerových jsou více než do očí bijící, přičemž je potřeba, aby i tyto spatřily světlo světa. Pohleďme na to, zač platíme.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Související články

Český rozhlas vs Slunce naděje 1 – článek na rozhlas.cz, argumenty, důkazy a trestní oznámení
Český rozhlas vs Slunce naděje 3 – blogy, pomluvy a ostatní stupidní názorové diskuse
 

Článek na TN.CZ

Rakovinu léčil šarlatán: Marcelovi pomohl do rakve tento mastičkář

Článek TN.CZ samozřejmě nezačíná jinak než nadpisem „Léčitel Jiří Suchý údajně může za smrt pětačtyřicetiletého Marcela Wimmera. Alespoň si to myslí rodiče může, který podlehl rakovině. Na podivný případ upozornil Český rozhlas.“ obsahujícím slova údajněmyslí si, takže vlastně nejen, že neví zhola nic, ale spíše jen papouškuje po Českém rozhlasu, jež se nejspíše rozhodl rodině Suchých úmyslně ničit život pravděpodobně proto (také užiji názor, abych také nemohl být za své výroky žalován, stejně jako Nova), že buď prostě neměl v tu dobu, kdy se záležitost řešila, do čeho píchnout, anebo se jednoduše chytil cíleného útoku starých Wimmerových, kteří „chudáci“ jen kopali kolem sebe s cílem za každou cenu najít viníka jejich problému, popřípadě sebezviditelnění. No a zmíněná Nova tak má článek i pro své nemyslící blbečky (pardon – čtenáře), což je přeci skvělé, nebo ne?

Marcel Wimmer letos zemřel na rakovinu krve. Měl typ leukémie, se kterým je každý boj těžký. Jako k poslední naději se pan Marcel upnul k mělnickému léčiteli Jiřímu Suchému, který vede projekt Slunce naděje.

Stejně jako u Českého rozhlasu se i zde dostáváme k jádru pudla, a to sousloví „Jako k poslední naději” a „léčiteli”. Co toto znamená? Patrně to, že běžné systémové lékařské vědy selhaly, nedaly Marcelu Wimmerovi již žádnou šanci, a ten se tak odhodlal zkusit, právě jako poslední naději, jiné metody. Snad nečtu mezi řádky jen já ony dvě možnosti, a to že buď Marcel bude doma čekat na již neodvratnou smrt, anebo se alespoň rozhodne vyzkoušet i něco jiného, jako třeba právě Slunce naděje, kteří byli evidentně jeho přáteli? Prostě buď 100% zemře, nebo něco zkusí. Vy byste se rozhodli bez jakéhokoli boje umřít?

Začátkem tohoto roku se pan Marcel ocitl v „péči“ Jiřího Suchého. Ten mu doporučil, aby na tradiční postupy seriózních lékařů zapomněl a aby se zcela odevzdal moci léčitele a uvěřil v jeho napojení na kosmické síly.

Opět – jak v článku od ČRo, tak ani zde od TN.CZ, nevidím důkazy. Kdy a co přesně komu kdo co doporučil? Chci psaný text, telefonní záznam, cokoli. A opět jsme u téhož, redaktoři TN.CZ také skočí z okna, když jim to někdo doporučí? To nevíme, ovšem papouškovat nedoložené nesmysly budou…

Český rozhlas pak na svém webu popisuje, jak probíhala léčba. Suchý Marcelovi a jeho rodičům tvrdil, že vše je na dobré cestě, že pacient se už z 80 procent vyléčil. Suchý pak doporučil už jen domácí doléčování.

Ano, něco takového popisuje, ale žádná léčba neprobíhala. Domácí doléčování? To je novinka, jak přesně takové „domácí doléčování“ mělo probíhat, prosím pěkně? Prosím TN.CZ o dodání této informace a zdroje, jak k ní přišli. Od českého rozhlasu patrně ne.

Nám připadalo, že pospíchají, abychom ho odvezli. Potom jsme pochopili proč,“ říká dnes Marcelův otec Jiří Wimmer. „Když jsme ho vedli dolů po těch schodech, tak už jsme ho vlastně nesli. Dole jsem ho chtěl posadit na židli, ale on mi propadl na zem. To byl de facto konec,“ doplňuje zdrcený táta, který přišel o svého syna.

Jo tak ono jim „připadalo”? Mně zase „připadá“, že Země je placatá a je to pravda? Viz předchozí článek.

Radiožurnál pak popisuje, jak Wimmerovo léčení zřejmě probíhalo. Tleskalo se rukama, šeptaly se magické formulky a komunikovalo se s universem. A rozhodně to nebylo za pár stovek. Léčitel prý bere více než 3 tisíce za seanci.

Jo tak ono „zřejmě”. Ono opět „léčitel” a „prý”…

O celý případ se již zajímá policie České republiky, smrt Marcela Wimmera je vyšetřován jako usmrcení z nedbalosti. Zatím nebyl nikdo obviněn.

O celý případ Marcela Wimmera se momentálně zajímá soud, neboť byla na Český rozhlas, ze strany rodiny Suchých, podána žaloba na ochranu osobnosti z titulu uvedení nepravdivých skutečností a dále pak, ze strany Slunce naděje, žaloba na ochranu dobrého jména společnosti. Proč? Protože policie České republiky neseznala v máchání rukou a blekotání Jiřího Suchého žádné pochybení, nikoho neobvinila a případ odložila. Pochopitelně. Dokonce, dle slov rodiny Suchých, dosud nikdo o žádném dalším postupu nic neví. Pouze se uskutečnilo podávání vysvětlení.

TAk trochu od věci … Kteří rodiče by nerespektovali přání syna co je v poslední fázi rakoviny ? Udělal to dobrovolně ? Sliboval léčitel úplné uzdravení a nutil jej neléčit se ? Pokud léčitel není úplný idiot , tak bohužel policie ani nářek rodičů , kteří tak náhle prohlédli už moc nesvede … …

Toto je doslovně komentář k článku na TN.CZ z 13.10.2014 od Joseph Xspy. Naprostá stručná trefa neovlivněného čtenáře, který se nenechal svést a zaujímá obdobně objektivní postoj. Škoda, že věci zůstávají jen u komentářů…

Strohá agregace článku TN.CZ je u konce, jdeme na podrobný rozbor videa Českého rozhlasu.
 

Rozbor videa Českého rozhlasu

A vy jste mu tvrdil, že ho vyléčíte…

Kdy, kde a komu něco takového tvrdil, to pan Janek Kroupa ani Český rozhlas nedokládá.

Tý rodině jste tvrdil, jak jako, že ho uzdravíte… Vzal jste si od něj nějaký peníze taky dokonce za to…

Kdy a kde mu něco takového tvrdil, to pan Janek Kroupa, ani Český rozhlas, nedokládá, stejně jako nedokládá, že si Jiří Suchý od Marcela Wimmera vzal za něco peníze. Ke konci videa naopak Jiří Suchý jasně říká, že si zrovna od Marcela nevzdal vůbec nic. „To, co povídáte, tak to se nezakládá na pravdě…,” reaguje Jiří s tím, že, tedy podle mě, je to prostě tak, neboť Český rozhlas nic z toho, co tvrdí, nedokládá a dosud nedoložil, což dokazuje fakt, že dosud nebyl nikdo obviněn – policie České republiky na nikoho neudělila vazbu, celá záležitost byla odložena aneb zamítnuto. Zvláštní, že?

Vy neléčíte lidi jo jako?

Ne,” reaguje Jiří Suchý. „Vůbec?” Na to Janek Kroupa. „Ne, my děláme poradenství v rozvoji osobnosti, ale to není…,” odpovídá Jiří, přičemž jej Kroupa nenechá domluvit (asi mu nevyhovuje reakce) a pokračuje další evidentní demagogií…

„Počkejte, počkejte, počkejte… Já jsem totiž potom, jsem k Vám poslal člověka, kterej teď odsud odešel. Já Vás mám natočenýho, jak to děláte. Neříkejte mi, že to neděláte, když, když to je prostě lež. Vy to děláte… A berete si za to peníze.

Odblok není léčení,” reaguje Jiří Suchý, čímž panu Kroupovi správně odpovídá.

Aha a Vy jste neříkal tomu člověku, že jste mu zmenšil nádor v hlavě o 2 cm?

Já ne,” reaguje Jiří.

Haha, hehe, já Vás mám natočenýho, ten chlap sedí tady naproti v tý hospodě. Nevymýšlejte si. Jako není Vám to blbý? Nestydíte se vůči těm lidem, který za Vámi přijdou, že jsou opravdu těžce nemocní, si brát od nich peníze?

Nic takového pan Kroupa natočeného nemá, Jiří Suchý nic o žádném nádoru neříkal. Dále Jiří Suchý vysvětluje, co přesně dělá, což je „odblok“ a to jako léčba není. No není, pane Kroupo, odblok léčba není, ale to už jsme si řekli. Vždyť to jasně říká od začátku! Kroupa následně pokračuje, že konkrétně tomu člověku (figurantovi) Jiří Suchý říkal, aby nechodil k doktorovi. Několikrát. A že je to „celý natočený”. Už ale jaksi tento opomněl onu nahrávku dodat. Proč asi…

Tomu panu Wimmerovi jste to taky řekl, na to konto on nešel k doktorovi a umřel a umřel vošklivě a umřel v bolestech, strašnejch.

Opět ničím nepodložená spekulace, kterou nemá Český rozhlas nijak doloženu! Chci okamžitě nahrávku konverzace mezi Jiřím Suchým a Marcelem Wimmerem, kde údajně mu bylo toto sděleno. Nebo to chci písemně, v telefonní nahrávce, jakkoli! Vyzývám tímto Český rozhlas, aby svá tvrzení doložil, protože pokud důkazy nemá, jak něco takového může tvrdit? A psát? Výše jsme si jasně řekli, a psal to jak ČRo, tak TN.CZ, že Slunce naděje byla Marcelovou poslední nadějí, tedy že na straně konvenčního zdravotnictví to vzdali, respektive řešení neměli. Tak to je psáno! K jakému konkrétnímu doktorovi měl tedy Marcel Wimmer jít, to už Český rozhlas nezmiňuje. A jak může být vůbec možné, že když všechny možnosti selhaly, že za smrt Marcela Wimmera převezme odpovědnost nějaká firma? Za smrt Marcela Wimmera je odpovědná rakovina a nic či nikdo jiný. Proberte se!

No a pak to pokračuje. Stále dokola. „Jak se to s ním stalo…, Proč jste tvrdil, že ho vyléčíte…” Samé opakované manipulace ze strany ČRo, které už nemá smysl dále znovu komentovat, jelikož se stále jen točíme na židli. Prostě Jiří Suchý, dle svých slov, viděl v hlavě výduť. No a to je vše. Žádný nádor, ale výduť. A viděl správně (viz předchozí článek), což je evidentní, neboť kde nic není, ani smrt nebere, jak se říká.

No počkejte, ale Vy jste za to bral peníze, jeden by si mohl myslet, že jste podvodník. Když berete peníze za něco, co je prostě nesmysl.

A tady nastává klíčová situace! Celé video se v čase mezi 03:31 – 03:40 zasekne a kus záznamu chybí a já se ptám, co bylo řečeno v této části?! Mohu se domnívat, že něco důležitého, když tam tato není. Chci TEN chybějící kousek pane Kroupo!

Možná eště pořád moh bejt, kdyby se léčil normálně u doktora.

Pane Kroupo, určitě by tady „nemoh bejt”, když to doktoři vzdali! Opět manipulace divákem. K tomu se, naprosto pochopitelně, již Jiří Suchý nechtěl vyjadřovat, neboť manipulace nabrala takových obrátek, že cokoli, co by Jiří řekl, by bylo obratem naprosto otočeno v nesmysly a smyšlenky Českého rozhlasu proti němu.

Kolik jste si od něj vzal peněz, celkem?

Tak to, co se týká pana Wimmera, tak vlastně, to můžu říct úplně do detailu, nic.“ Nic znamená zadarmo, za nic, prostě jen tak, pane Kroupo. A i kdyby, tak do toho Vám nic není. To, co podle pana Kroupy říkal rodičům, je jen další pokus o otočení diskuse – manipulaci. Prostě Jiří Suchý říká, že jemu Marcel nedal ani korunu a Český rozhlas dodnes nedoložil opak! Nikomu „od něj“ nic nedal, přičemž hned Kroupa zoufale využil situace a zaútočil na manželku Jiřího, že taky léčí, což tato pochopitelně odmítá.

Heleďte jak jste mohl říct člověku, že má v hlavě nádor, když ten člověk je úplně zdravej?

Na to už Jiří Suchý neodpovídá, protože prostě nic takového nikdy neřekl a tím to končí. Proč a za co by se měl Jíří Suchý rodině Wimmerových omluvit a co by jim měl vysvětlovat? Neměla by se rodina Wimmerových, v čele s Českým rozhlasem, spíše omluvit rodině Suchých?
 

Zpověď Marcelova otce

Zpověď Marcelova otce (první audionahrávka o délce 01:24 ze stránky Českého rozhlasu) – co k tomu říci? Spekulace! Počkat, on měl pan starý Wimmer „podvědomý sen„? No to je ale zajímavé, takže se dozvídáme, že nakonec vlastně čaruje spíše otec Marcela? Podvědomý sen? Jasnovidectví? Věštby? To je v pořádku? Ze Slunce naděje volali, že je Marcel z 80% vyléčen? Kde jsou důkazy pane Wimmere?

Starý Wimmer pokračuje dále slovy, že mu něco nějak připadalo a že všechno pochopil. Já to nechápu, ale nevadí. Co chápu od samotného počátku, je fakt, že měl Marcel rakovinu krve – leukémii a na tu také nakonec skonal. Je jedno kde, ale zemřel na TU rakovinu a ne na TO Slunce naděje, jak se stále všichni snaží tvrdit.
 

Seance Slunce naděje

Blá, blá, blá, blekotání nějakých řečí Jiřího Suchého (viz druhá nahrávka o délce 05:46). Jak tak poslouchám, tak je to ale skutečně vše, čeho se Jiří dopustil. Gratuluji, pokus o vraždu kolegy Janka je na světě, rychle tedy předat a upravit pohádku a s tou zpět k domu Suchých znemožnit se před lidmi IQ nad 90! Tohle snad nemůže někdo myslet vážně, nebo ano? Od kdy blekotání nějakých vět zabíjí? Ptám se, co je to za úchylnost? Tomu se dnes říká novinařina, vyšetřování, spravedlnost…
 

Zprávy mimo téma

Proč mimo téma? Protože další nahrávka s případem nijak nesouvisí. Jiří Suchý prostě neléčí, ale poskytuje poradenství v rozvoji osobnosti, což by se dalo nazvat třeba také běžným koučinkem. Slunce naděje poskytuje poradenství v rozvoji osobnosti, respektive koučink. Tečka! Celý záznam je proto zcela mimo téma a realitu, když ale probereme i to, spíše si jen znovu zopakujeme, co bylo řečeno. Jenže ono v nahrávce bylo něco konkrétního řečeno. Něco co je na žalobu!

Právě takovou manipulací prošel pětačtyřicetiletý Marcel Wimmer, který předčasně zemřel, když podlehl učení samozvaného guru a odmítal klasickou léčbu.

A toto je podle § 184 TZ typická pomluva, z jaké se Český rozhlas zodpovídá u soudu.

Léčitelé ale využívají kličku, kterou jim umožňují současné zákony. Oficiálně totiž obvykle poskytují poradenství a na to žádnou licenci nepotřebují. Tak to bylo i v případě sdružení, které rádoby uzdravovalo Marcela Wimmera.

Zde redaktorka patrně hovoří o někom/něčem jiném. O nějakém sdružení, které uzdravovalo Marcela Wimmera, tedy se toto Slunce naděje netýká.

Ještě je tu ale Občanský zákoník, který dává pozůstalým určitou naději. Pokud jim někdo špatnou radou způsobí újmu, mohou žádat náhradu, jak upozorňuje právník František Korbel.

Ten tvrdí, že Nejvyšší soud kalkuluje s tím, že orientační cena života je cca deset milionů korun. Co tím chce právník a/nebo Nejvyšší soud říci? Že když mám třicet milionů, mohu teoreticky zabít tři lidi? Je mi špatně už jen z toho, že někdo si vůbec dovolí v penězích vyčíslovat hodnotu lidského života. Hodnota lidského života by měla být nevyčíslitelná! Každopádně jakou má toto souvislost s kauzou? Žádnou! Jiří Suchý není léčitel, tudíž neléčí. Dokonce ani není známo, že by Marcelovi Wimmerovi poradil, ať k lékařům nechodí. Naopak je mi známo, že u lékařů Marcel Wimmer byl a ti mu již pomoci nedokázali. Co tedy mohl Marcel ztratit? Podle mě nic.

Ono je to těžký. My vlastně žádnej hmatatelnej důkaz neměli.

Tvrdí otec Marcela Jiří Wimmer.

Nic nemá, celé je to jen jedno velké divadlo. Nemá, dle svých slov, vůbec nic, což znamená, že je to celé na žalobu, neboť přiznal, že se dopustil pomluvy, na což se vztahuje zákon na ochranu osobnosti. Být Sluncem naděje, požadoval bych veřejnou omluvu a náhradu škody.

Moment, vždyť přesně to se děje. Žaloby podány byly, první sezení u soudu rovněž a teď ve středu bude další, kam se jde naše redakce podívat. I to později zveřejníme. Mám totiž od rodiny Suchých svolení zveřejňovat naprosto vše. Soukromí Suchých je v této kauze nově zcela transparentní, tak uvidíme, do jaké míry bude transparentní ČRo. I advokát Nohejl byl zproštěn mlčenlivosti. Jen si dojděte sami pro jakékoli informace. Natolik si je rodina Suchých jistá svojí pravdou.
 

Radiožurnál s Laurou Janáčkovou

Jak je při léčbě onkologických pacientů důležitá psychika.

První to, asi nejdůležitější, otázka moderátorky Heleny Šulcové z Českého rozhlasu – Radiožurnálu.

Od rána Radiožurnál vysílá příběh muže, který onemocněl rakovinou, léčil se, ale později s léčbou přestal. Narazil totiž na léčitele, možná spíš samozvaného spasitele, Jiřího Suchého, který vede Společenství Slunce naděje.

Tím chce Český rozhlas říci, že za to může kdo? Jiří Suchý, respektive Slunce naděje? Za to, že se Marcel Wimmer přestal léčit? Co se stalo s informací, že Slunce naděje byla pro Marcela poslední nadějí?

Následuje část nahrávky ze seance s komentářem, že takhle pan Jiří léčí a léčí i lidi s rakovinou. Po kolikáté se musím opakovat, když napíši, že Jiří neléčí? Btw co nejde rodině Marcela do hlavy? Proč se o Jiřím Suchým hovoří jako o šarlatánovi? Co komu udělal?

…kdyby to byl nějakéj Bohém, nebo něco takovýho, pohyboval se v takovejch nějakejch sférách, ale… von vlastně racionálně uvažoval.

Kdo racionálně uvažoval? Marcel Wimmer? Takže jak to bylo, uvažoval racionálně, nebo iracionálně? Když tedy racionálně uvažoval, jak je potom možné, že mu došlo, že klasická léčba je prakticky u konce (nedokáže mu pomoci) a tak půjde hledat jiné možnosti, popřípadě jen ke svým přátelům? Jak může někdo zmanipulovat racionálně uvažujícího člověka? Vždyť to přeci nedává smysl.

Co je zajímavé, jsou slova psycholožky. „Ne vždy má medicína čas na pacienta.” „Ne vždy má čas zabývat se jeho duší.” Potvrzuje, že „se stává, že někdy lékaři k tělu přistupují jako ke stroji, který je třeba opravit a člověk pak prostě vidí, že ne vždy medicína dokáže pomoci…, tak logicky je možné, že lidé hledají možnosti jinde, s čímž se setkáváme denně.” Dále psycholožka hovoří o tom, že „je třeba myslet na to, že má alternativní medicína mnoho podob s následnými příklady.” Jenže tady se stále naráží na fakt, že Jiří Suchý léčitel není a ani se za něj nevydává. Není nikde doloženo, že by Jiří Suchý zakazoval navštěvovat komukoli lékaře a už vůbec není doloženo, že by snad byl odpovědný za smrt Marcela Wimmera. Naopak mám informace takové, že bylo Marcelovi lépe, což je ale rovněž spekulace.

Dále jsou zajímavá slova o placebo efektu a informace o pacientce s nádorem prsu v konečném stádiu, kdy lékaři si už nevěděli rady, tak… Tak za všechno zase mohl nějaký šarlatán. Guru, který radil „odchemizovat tělo“ s nadějí, že by mohl pomoci, když už nepomůže konvenční medicína. To mimochodem také není předmětem tématu, takže se tím můžeme zabývat třeba jindy a to tehdy, kdy se na nás, jako na objektivního vyšetřovatele, někdo obrátí. A to je dnes vše, příště blogy a diskuse.

Závěrem ještě jeden malý, stejně vylhaný, bulvárek. Totéž na jedno brdo. ZDE.

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii a jazyk český. Aktivně se věnuje IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, datové analýze, futurologice, sociologii a ekologice. Martin je zároveň příznivcem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Mezi jím provozované projekty patří např. duchdoby.cz, jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře