Rozdílné informování Výborem SVJ a Odborem SVJ ve věci obtěžování obyvatel domu

Ve středu 16. ledna jsme na korkové nástěnce, ze které se dá cokoli ihned sundat, takže je její používání za následujícím účelem irelevantní, nalezli upozornění patrně Výboru SVJ týkající se obtěžování obyvatel jednoho ze vchodů našeho bytového domu jistým konkrétním nezvaným hostem.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

UPOZORNĚNÍ: TENTO ČLÁNEK TÝKAJÍCÍ SE SPOLEČENSTVÍ VLASTNÍKŮ DOMU JANSKÉHO/PŘECECHTĚLOVA 2234 – 2240, PRAHA 5 JE, CO BY VEŘEJNÉ VYJÁDŘENÍ OSOBNÍCH POSTOJŮ, NÁZORŮ A ZKUŠENOSTÍ NĚKTERÝCH JEHO ČLENŮ NESOUHLASÍCÍCH S MNOHÝMI AKTIVITAMI, ROZHODNUTÍMI A NÁVRHY VÝBORU A KONTROLNÍ A REVIZNÍ KOMISE DANÉHO SPOLEČENSTVÍ VLASTNÍKŮ DOMU, URČEN ZEJMÉNA JEHO ČLENŮM. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

Upozornění (Výboru SVJ?)

Vážení vlastníci a obyvatelé domu,

v posledních dnech se v našem domě pohybuje neznámý muž (prý nosí červené tenisky), zvoní na jednotlivé byty a pod různými smyšlenými záminkami žádá o peníze nebo se snaží dostat přímo do bytu. Do domu přijde s někým, kdo přichází nebo odchází, nebo zvoní na domovní zvonky a čeká, kdo ho pustí do domu. Apelujeme na Vás – nevpouštějte do domu osoby, které neznáte, nebo se kterými nejste na ničem domluveni. Pokud takového může v domě uvidíte, nebo pokud Vás osloví, volejte linku 156.

Výbor SVJ

Jak jste se mohli v jedné z nedávných zpráv z komunikace s jedním z členů KRK dočíst, bojíme se (konkrétně já) údajně záležitost, týkající se nikoli neznámých mužů, ale naopak delší dobu známých firem navštěvujících místního drogového dýlera, řešit. Pokud ale výše uvedená citace upozornění pochází skutečně od Výboru SVJ, vidíme obavy řešit a nazývat věci pravými jmény spíše právě u Výboru SVJ a KRK. Delší dobu všichni z vchodu 2238/1 vědí, co se zde skutečně děje a víme od mnohých vlastníků tohoto vchodu, že je o tom velice dobře a dlouho obeznámen i Výbor SVJ s KRK. Proč tito záležitost neřeší, anebo zdánlivě neřeší? Co je důvodem a/nebo prioritou? To je otázka.

Ať je to jakkoli, takovýto způsob (ne)řešení věci zkrátka nepovažujeme za šťastný; respektive místo toho, aby místní obyvatelé nebyli dlouhodobě obtěžováni i ve 4 ráno zvonícími osobami, pohazovanými cigaretovými nedopalky, odpadky a zejména použitými injekčními stříkačkami a jehlami, se s Kontrolní a revizní komisí dohadujeme o tom, kdo ho má většího. V takové diskuzi jsme pochopitelně nepokračovali. Tématem je, co je příčinou neřešení situace Výborem SVJ a/nebo KRK. Jejich obavy? Lhostejnost? Nekompetence? Nebo snad již vyšetřování případu policií čekající na vhodnou příležitost zasáhnout, což bývá v takových případech obvyklé?

Faktem je, že na tom nezáleží. Záleží v první řadě na tom, zda existuje byť minimální možnost poranění se o použité nástroje narkomany a získání tak některé z jistě báječných nemocí typu žloutenka či v nejhorším možném případě i HIV. Z komunikace se spoluvlastníky víme, že těmto povětšinou nevadí ani tolik fakt dýlování drog, nýbrž fakt dýlování drog v téměř jejich bezprostřední blízkosti. I podle našeho názoru nechť si dýler drogy prodává a narkomani je užívají. Ale pouze pokud a dokud tím tito nebudou obtěžovat a vystavovat riziku své okolí (v tomto případě nás), což se v našem případě prakticky denně děje. A to je ten problém.

Takže milý Výbore SVJ, pokud zde hrajete s PČR případně nějakou hru na kočku a myš, tak my považujeme za prioritnější hrát hru na život a smrt. Je nám líto. A proto navrhujeme efektivnější informování obyvatel vchodu 2238/1 o věci, kterým sice možná upozorníme místního drogového dýlera na to, že o něm všichni vědí a věc se možná řeší, ale tento na základě toho alespoň taktéž možná přesune své aktivity jinam, respektive bude si chodit prodávat své zboží dál mimo náš dům. A zdejší lidé tím pádem budou v bezpečí. No a pokud Výbor SVJ s KRK žádnou hru nehrají a jsou pouze lhostejní a/nebo nekompetentní, o to hůře a o to více k důvodu řešit situaci Odborem SVJ.
 

Návrh upozornění Odboru SVJ

Vážení spoluvlastníci,

jak jistě mnozí z Vás po delší dobu víte, pohybují se v našem domě, konkrétně vchodě 2238/1, narkomani navštěvující místního drogového dýlera, načež tito po odběru zboží povětšinou na nic nečekají a aplikují si své dávky rovnou na chodbách domu, kdy obaly od injekčních stříkaček a jehel, popřípadě samotné injekční stříkačky a jehly společně s dalším odpadem, jsou každou chvíli nalézány nejčastěji v 5. patře a na schodišti mezi patrem prvním a přízemím.

Tito narkomani pod záminkou dostat se do domu stále častěji zvoní na jednotlivé z Vás. Z bezpečnostních důvodů Vás proto vyzýváme ke spolupráci. Nepouštějte, prosíme, do domu nikoho, koho neznáte s nejste s ním domluveni na návštěvě. Naopak ihned po zazvonění, anebo pokud se s podezřelou osobou, kterou neznáte, setkáte, volejte linku 158 a následně nás o tom informujte, abychom situaci zadokumentovali pro připravované trestní oznámení a kontaktování dalších odpovídajících míst. Děkujeme za spolupráci.

Výbor SVJ


Toto znění bylo vyvěšeno na korkovou nástěnku (do zasklené nemáme přístup) hned vedle znění Výboru SVJ.
 

Související odkazy

# Všechny zveřejněné články v kategorii SVJ (řazený seznam)

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, datové žurnalistice, futurologii, sociologii a ekologii. Prosazuje a popularizuje koncept zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Kromě duchdoby.cz provozuje např. dále také projekty jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností je Martin od r. 2023 invalidním.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře