Výzva Výboru SVJ Odborem SVJ k řešení dlouhodobě špatného stavu vchodových dveří 2238/1

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

UPOZORNĚNÍ: TENTO ČLÁNEK TÝKAJÍCÍ SE SPOLEČENSTVÍ VLASTNÍKŮ DOMU JANSKÉHO/PŘECECHTĚLOVA 2234 – 2240, PRAHA 5 JE, CO BY VEŘEJNÉ VYJÁDŘENÍ OSOBNÍCH POSTOJŮ, NÁZORŮ A ZKUŠENOSTÍ NĚKTERÝCH JEHO ČLENŮ NESOUHLASÍCÍCH S MNOHÝMI AKTIVITAMI, ROZHODNUTÍMI A NÁVRHY VÝBORU A KONTROLNÍ A REVIZNÍ KOMISE DANÉHO SPOLEČENSTVÍ VLASTNÍKŮ DOMU, URČEN ZEJMÉNA JEHO ČLENŮM. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

Dobrý den Výbore,

chtěl bych Vás touto cestou upozornit na závady obou hlavních vchodových dveří vchodu 2238/1. Jejich technický stav je v naprosto žalostném stavu. Toto se týká hlavně (nyní použiji neodborné výrazy, ale budou srozumitelné) všech „západek” zámků dveří. Každé mají mít tři „západky”. Nahoře, uprostřed a dole. Postupně, jak po technické stránce „odpadávaly”(přestaly plnit svojí funkci), je provozní technik pan Kočí ze dveří odstranil. (U obou dveří zůstaly pouze prostřední „západky”.) Nahrazeny novými „západkami” však již nebyly. Mohu to sice z technického hlediska i pochopit, ale z bezpečnostního v žádném případě. Po domě se v poslední době poflakují různá individua (narkomani, bezdomovci a jiní). Na chodbách domu se povalují použité injekční stříkačky, po celém domě se táhne nelibá „vůně” moči a exkrementů, nelibá „vůně”z cigaretového kouře atd. Nepořádek po těchto „lidech” je denně na chodbách domu jednoznačně viditelný. Posprejované zdi domu i výtah jsou v daném okamžiku to nejmenší zlo. (Dotázat se můžete naší šikovné a pořádné paní uklízečky, která tento nepořádek musí denně uklízet.) Poslední „západka” (prostřední) u předních dveří je tak zcela zdevastována, že je jen otázkou času, kdy přestane svoji funkci, ke které je určena, plnit úplně.

Samozavírače (u obou dveří) včetně „ramen”, kterými se dveře otevírají, zavírají, popřípadě by je měly držet v otevřené poloze, také přestávají plnit svou funkci. Dveře třískají, co k tomu dodat. Jejich technický stav je též na bodu mrazu.

Několikrát jsem tento stav konzultoval s provozním technikem panem Kočím. Jeho snaha udržet oba vchody po technické stránce (aby trochu nějak fungovaly) je sice zřejmá, ale nejde to tímto způsobem řešit do nekonečna. Neopravitelné se prostě opravit nedá. Tento stav trvá již minimálně dva roky!

Žádám Vás proto o urychlené sjednání nápravy z důvodu zajištění bezpečnosti vlastníků bytů žijících v tomto domě a z důvodu ochrany jejich majetku.

S pozdravem
v.z. Jiří Duffek
Přecechtělova 2238/1
 

Související odkazy

# Všechny zveřejněné články v kategorii SVJ (řazený seznam)

Sledujte nás

Externí autor

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Externí autor
Sledujte nás

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: