Revitalizace bytového domu Janského / Přecechtělova 2234-2240 nebude, a to ať hlasování dopadne jakkoli

Revitalizace bytového domu Janského / Přecechtělova 2234-2240 nebude, a to ať hlasování dopadne jakkoli. Nebo alespoň nebude zahájena, dokud nebude projekt, který prosazují Výbor SVJ a KRK, prošetřen řádně soudem.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

UPOZORNĚNÍ: TENTO ČLÁNEK TÝKAJÍCÍ SE SPOLEČENSTVÍ VLASTNÍKŮ DOMU JANSKÉHO/PŘECECHTĚLOVA 2234 – 2240, PRAHA 5 JE, CO BY VEŘEJNÉ VYJÁDŘENÍ OSOBNÍCH POSTOJŮ, NÁZORŮ A ZKUŠENOSTÍ NĚKTERÝCH JEHO ČLENŮ NESOUHLASÍCÍCH S MNOHÝMI AKTIVITAMI, ROZHODNUTÍMI A NÁVRHY VÝBORU A KONTROLNÍ A REVIZNÍ KOMISE DANÉHO SPOLEČENSTVÍ VLASTNÍKŮ DOMU, URČEN ZEJMÉNA JEHO ČLENŮM. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

Po zralé úvaze dalšího člena SVJ též nesouhlasícího s úmyslem naše SVJ předlužit, jenž nás na základě dopisů Márie Svobodové, Jiřího Duffka a naší iniciativy dnes kontaktoval s vlastním připraveným trestním oznámením, telefonickém rozhovoru právníka a inspiraci člena KRK Davida Jelínka, jenž nám napsal, že bychom měli svá podezření z nelegálního jednání řešit nikoli s Výborem SVJ a KRK, nýbrž s Policií ČR, jsme se rozhodli podat na činnost Výboru SVJ a KRK žalobu k soudu. Podat žalobu jsme uznali za vhodnější vzhledem k tomu, že se možná jedná o existenční záležitost mnoha členů SVJ, z důvodu naší oznamovací povinnosti a proto, abychom zastavením akce možná ochránili samotné, dle našeho názoru neinformované, členy Výboru SVJ a KRK před možným závažnějším trestním stíháním.
 

Důvody rozhodnutí Odboru SVJ pro podání žaloby

V první řadě nutno podotknout, že situaci řešit, pokud se domníváme, že dochází k trestné činnosti, není pro nás věcí rozhodnutí či snad volby, nýbrž podle § 368 TZ č. 40/2009 Sb. zákonné povinnosti.

Domníváme-li se, že může docházet k naplnění podstaty trestného činu (§ 20 TZ č. 40/2009 Sb. – Příprava TČ a § 21 TZ č. 40/2009 Sb. – Pokus TČ), máme podle § 368 TZ č. 40/2009 Sb. oznamovací povinnost. Totiž bude-li revitalizace dle stávající projektové dokumentace schválena a následně také za daných podmínek uskutečněna, vznikne u nás podezření z naplnění skutkové podstaty následujících trestných činů.

§ 209 TZ č. 40/2009 Sb. – Podvod

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

(4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,
b) spáchá-li takový čin jako osoba, která má zvlášť uloženou povinnost hájit zájmy poškozeného,
d) způsobí-li takovým činem značnou škodu.

(5) Odnětím svobody na pět až deset let bude pachatel potrestán,
a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu.

A samozřejmě (6) Příprava je trestná.


Je nám proto líto, ale jak uvádíme, jsme nyní ve stádiu, kdy nemáme na vybranou, neboť bychom se zprvu sami mohli neoznámením dopustit trestného činu. Tudíž žaloba na Výbor a Kontrolní a revizní komisi Společenství vlastníků domu Janského / Přecechtělova 2234 – 2240, Praha 5 je pro nás, bude-li projekt revitalizace dle stávající projektové dokumentace schválen a zahájen, nevyhnutelná.
  

Za Odbor SVDJP 2234-2240 P5
Martin Mojmír Böhm
E-mail: osvdjp-2234-2240-p5@ictx.cz
 

Související odkazy

# Všechny zveřejněné články v kategorii SVJ (řazený seznam)

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

3
Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Martin MojmírJana Recent comment authors
  Odebírat  
Možnosti upozorňování:
Jana
Anonym
Jana

Dobrý den, moc děkuji za Vaše zprávy. Vypadá to, že revitalizace neprošla, že dostatečný počet lidí ji nechce. Jsem ráda, protože si to neumím představit. Vždyť ten projekt je nesmysl. Dneska se v boudě svítilo asi čtyři hodiny, asi měli o čem přemýšlet. Budete žalobu podávat a jak se můžu přidat?