Český rozhlas vs. Slunce naděje 3 – blogy, pomluvy a ostatní stupidní názorové diskuse

Jak tomu bývá, se všemi vykonstruovanými kauzami, jako je tato, jdou ruku v ruce různé „fanouškovské“ blogy či diskuse, kde se různě konspiračně terorizuje, což nemůže chybět ani zde.

Prostor pro Váš odkaz

Související články

# Český rozhlas vs. Slunce naděje 1 – článek na rozhlas.cz, argumenty, důkazy a trestní oznámení
# Český rozhlas vs. Slunce naděje 2 – názory televize Nova, rozbor videa a další materiály

 

Vítězslav Praks

na svém blogu (záloha) píše:

Jiří Suchý svého „klienta“ přesvědčil, aby vysadil lékařskou léčbu a místo toho aby se podrobil placeným „zákrokům“ firmy Slunce naděje. Pacient následně samozřejmě zemřel.

Stejný případ jako ČRo, TN.CZ a další. Jiří Suchý nejen že nikoho nepřesvědčoval ani nepřesvědčil, ale ani si nenechal od Marcela Wimmera nic zaplatit. Nikdo žádnou jeho platbu neprokázal.

Předvídám možnou rozšířenou námitku: Pokud si chce někdo léčit rakovinu tleskáním, je to jeho problém.

Ne, není tomu tak.

Říkal už francouzský filosof Henri Bergson, že člověk nejsnáze uvěří tomu, čeho se bojí a tomu, co si přeje. A přesně na obou „business casech“ jsou založeny nekalé praktiky šarlatánů. Oběť má prostě smůlu. Hypochondr, kterému léčitel sugestivním způsobem sdělí, že má nádor mozku a že musí začít platit „léčbu“, se nedokáže ubránit a prostě platí. Zoufalá matka, které právě lékaři sdělili, že má rakovinu a které následně šarlatán naslibuje, že ji vyléčí hladovkou, se rovněž jako tonoucí se chytne stébla naděje – a platí. Tzn. je to stejné jako přepadnout někoho s kyjem v ruce. O intelegenci oběti to není. Oběť má prostě smůlu. Zde musí nastoupit společnost a zabránit této nespravedlivé formě podvodu a nátlaku.

Jistě a je to pravda, poněvadž to řekl člověk v kravatě či jiná „autorita”, že? Nicméně ani toto není problém Slunce naděje a Jiřího Suchého. Ten totiž nic nesliboval, nenakazoval, ani nezakazoval. Tedy pokud je mi známo. Pokud chceme hledat viníka, je tímto systém. Nikoli politici, ale společnost obecně. Tak si jen dál serme na hlavy. Celý článek je zaměřen na šarlatánství, což, podle mých informací, není případ Slunce naděje.
 

Tomáš Vodvářka

na svém blogu (záloha) píše:

V těchto dnech přinesla média svědectví o působení tzv.“léčitelů“ z organizace Slunce naděje na nemocného člověka, který po jejich „péči” zemřel. Lze jen odhadovat, kolik podobných „Sluncí“ u nás existuje.

Nevím o žádných svědectvích vůči Slunci naděje. Souvislost článku Tomáše Vodvářky se Sluncí naděje není. No tak hlavně že má na webu „hodnost” VIP – velmi důležitá osoba.
 

The Prankster

na svém blogu (záloha) píše:

Stručně: Marcel Wimmer trpěl rakovinou krve, hůře léčitelným typem. Dneska by nejspíš ještě žil, pokud by dál podstupoval klasickou léčbu. Jenže on se nějak dostal do spolku šarlatánů, co si říká Slunce naděje (strašně originální název, geez) a ti mu slíbili, že ho zázračně vyléčí. Jaksi to moc nefungovalo a jemu bylo hůř a hůř, ovšem spolek mu hezky vysvětlil, že až se jeho tělo dostane na totální dno, tak se zase znovu narodí a bude taky léčit lidi. No, to se nestalo, zemřel, úplně.

Pokud na toto nemá The Prankster důkazy, jakože nemá, neboť jsem jej po něm žádal a kromě toho, že mi je nedodal, mě nadále ignoruje zcela, jedná se akorát o pomluvu.

Faggotry: Spolek Slunce naděje tvoří dva divní lidi, co si říkají Jiřík a Jiťulka (mrktněte na video). Novináři k nim poslali zdravého člověka, kterýsi je nahrál na video. Nakecal spolku že trpí nádorem v mozku, Jiřík mu v první řadě po telefonu poradil odklad léčby u doktora. Když špeh dorazil živě, diagnostikovala mu Jiťulka neexistující nádor a pak začal Jiřík čarovat. Máchal rukama, tleskal a vedl údajně dialog s universem. Po několika seancích údajnému pacientovi zavolali a řekli že nádor, který Jiťulka (to je oslovení na facku) zabalila do pytlíčku, se změnšil skoro o dva centimetry. Nastal čas aby se universa zeptal na cenu, kterou si má účtovat a vypadlo z něj, cituji: „Jedna, dva, tři, čtyři… sedmnáct, osmnáct. Děkuju,“ řekl si o 1800 korun a s jako-že léčivou vodou to dohromady činilo 3 500 Kč.

Předně Slunce naděje není spolek, ale firma. Novináři k nim poslali člověka, který je nenahrál na video, ale audio a co spolku tento „nakecal”, o tom se v článcích nepíše, čili si to autor The Prankster vymýšlí. Dále „Jiťulka” nediagnostikovala žádný nádor, ale výduť, jak Jiří Suchý tvrdil. Níže je celá diskuse, důkazy nejsou. Místo toho mi The Prankster napsal, že se dopouštím docela vážného obvinění, načež mi neodpověděl jakého.

Nakonec ještě existovala jistá facebooková stránka (objevil jsem ještě druhoutřetí, rovněž zrušenou), kde se řešilo totéž. Jelikož jsem však zdejším protagonistům prokázal jejich další lži (nové smyšlenky), raději stránku znepřístupnili a/nebo zcela zrušili. Škoda, ta stála velmi za to. Zálohu žel nemám.

Abychom to nenatahovali, dále se rodina Suchých dehonestuje na Facebooku Českého rozhlasu ZDE (záloha), jakémsi Občanském monitoringu ZDE (záloha), stránce Osud.biz ZDE (záloha), dokonce i na známý herní portál GamePark.cz bylo umístěno video ZDE (záloha), kde bych to rozhodně nečekal. Doufám, že za to vše bude Český rozhlas spravedlivě potrestán. A tím třetí díl skončíme.

Následovat budou další soudní sezení (jdeme se dnes osobně na jedno podívat), výpovědi očitých svědků a konkrétní stížnosti se zamítavými (jak jinak) reakcemi rádia.
 

Prostor pro Váš odkaz

 

Naše diskuze

Diskuze k tomuto článku byla 05.10.2023 přesunuta do fóra. Po zobrazení obsahu a interakci přejděte SEM.

 

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, datové žurnalistice, futurologii, sociologii a ekologii. Prosazuje a popularizuje koncept zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Kromě duchdoby.cz provozuje např. dále také projekty jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností je Martin od r. 2023 invalidním.