Český rozhlas vs. Slunce naděje 3 – blogy, pomluvy a ostatní stupidní názorové diskuse

Jak tomu bývá, se všemi vykonstruovanými kauzami, jako je tato, jdou ruku v ruce různé „fanouškovské“ blogy či diskuse, kde se různě konspiračně terorizuje, což nemůže chybět ani zde. Dnes se budeme zabývat přesně tímto fenoménem. Fenoménem nevzdělaných křiklounů.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Související články

Český rozhlas vs Slunce naděje 1 – článek na rozhlas.cz, argumenty, důkazy a trestní oznámení
Český rozhlas vs Slunce naděje 2 – názory televize Nova, rozbor videa a další materiály
 

Vítězslav Praks

na svém blogu (záloha) píše:

Jiří Suchý svého „klienta“ přesvědčil, aby vysadil lékařskou léčbu a místo toho aby se podrobil placeným „zákrokům“ firmy Slunce naděje. Pacient následně samozřejmě zemřel.

Stejný případ jako ČRo, TN.CZ a další. Jiří Suchý nejen, že nikoho nepřesvědčoval ani nepřesvědčil, ale ani si nenechal od Marcela Wimmera nic zaplatit. Nikdo žádnou jeho platbu neprokázal.

Předvídám možnou rozšířenou námitku: Pokud si chce někdo léčit rakovinu tleskáním, je to jeho problém.

Ne, není tomu tak.

Říkal už francouzský filosof Henri Bergson, že člověk nejsnáze uvěří tomu, čeho se bojí a tomu, co si přeje. A přesně na obou „business casech“ jsou založeny nekalé praktiky šarlatánů. Oběť má prostě smůlu. Hypochondr, kterému léčitel sugestivním způsobem sdělí, že má nádor mozku a že musí začít platit „léčbu“, se nedokáže ubránit a prostě platí. Zoufalá matka, které právě lékaři sdělili, že má rakovinu a které následně šarlatán naslibuje, že ji vyléčí hladovkou, se rovněž jako tonoucí se chytne stébla naděje – a platí. Tzn. je to stejné jako přepadnout někoho s kyjem v ruce. O intelegenci oběti to není. Oběť má prostě smůlu. Zde musí nastoupit společnost a zabránit této nespravedlivé formě podvodu a nátlaku.

Jistě a je to pravda, poněvadž to řekl člověk v kravatě či jiná „autorita“, že? Nicméně ani toto není problém Slunce naděje a Jiřího Suchého. Ten totiž nic nesliboval, nenakazoval ani nezakazoval. Tedy pokud je mi známo. Pokud chceme hledat viníka, je tímto systém. Nikoli politici, ale my všichni. Tak si jen dál serme na hlavy. Celý článek je zaměřen na šarlatánství, což, podle mých informací, není případ Slunce naděje.
 

Tomáš Vodvářka

na svém blogu (záloha) píše:

V těchto dnech přinesla média svědectví o působení tzv.“léčitelů“ z organizace Slunce naděje na nemocného člověka, který po jejich „péči“ zemřel. Lze jen odhadovat, kolik podobných „Sluncí“ u nás existuje.

Nevím o žádných svědectvích vůči Slunci naděje. Vím o manipulacích veřejností. Souvislost článku Tomáše Vodvářky se Sluncí naděje není. No tak hlavně, že má na webu „hodnost“ VIP – velmi důležitá osoba.
 

The Prankster

na svém blogu (záloha) píše:

Stručně: Marcel Wimmer trpěl rakovinou krve, hůře léčitelným typem. Dneska by nejspíš ještě žil, pokud by dál podstupoval klasickou léčbu. Jenže on se nějak dostal do spolku šarlatánů, co si říká Slunce naděje (strašně originální název, geez) a ti mu slíbili, že ho zázračně vyléčí. Jaksi to moc nefungovalo a jemu bylo hůř a hůř, ovšem spolek mu hezky vysvětlil, že až se jeho tělo dostane na totální dno, tak se zase znovu narodí a bude taky léčit lidi. No, to se nestalo, zemřel, úplně.

Pokud na toto nemá The Prankster důkazy, jakože nemá, neboť jsem jej po něm žádal a kromě toho, že mi je nedodal, mě nadále ignoruje zcela, jedná se o trestný čin pomluvy.

Faggotry: Spolek Slunce naděje tvoří dva divní lidi, co si říkají Jiřík a Jiťulka (mrktněte na video). Novináři k nim poslali zdravého člověka, kterýsi je nahrál na video. Nakecal spolku že trpí nádorem v mozku, Jiřík mu v první řadě po telefonu poradil odklad léčby u doktora. Když špeh dorazil živě, diagnostikovala mu Jiťulka neexistující nádor a pak začal Jiřík čarovat. Máchal rukama, tleskal a vedl údajně dialog s universem. Po několika seancích údajnému pacientovi zavolali a řekli že nádor, který Jiťulka (to je oslovení na facku) zabalila do pytlíčku, se změnšil skoro o dva centimetry. Nastal čas aby se universa zeptal na cenu, kterou si má účtovat a vypadlo z něj, cituji: „Jedna, dva, tři, čtyři… sedmnáct, osmnáct. Děkuju,“ řekl si o 1800 korun a s jako-že léčivou vodou to dohromady činilo 3 500 Kč.

Předně Slunce naděje není spolek, ale firma. Novináři k nim poslali člověka, který je nenahrál na video, ale audio a co spolku tento „nakecal“, o tom se v článcích nepíše, čili si to autor The Prankster vymýšlí. Dále „Jiťulka“ nediagnostikovala žádný nádor, ale výduť, jak Jiří Suchý tvrdil. Níže je celá diskuse, důkazy nejsou. Místo toho mi The Prankster napsal, že se dopouštím docela vážného obvinění, načež mi neodpověděl jakého.
 

Nakonec ještě existovala jistá facebooková stránka (objevil jsem ještě druhoutřetí, rovněž zrušenou), kde se řešilo totéž. Jelikož jsem však zdejším protagonistům prokázal jejich další lži (nové smyšlenky), raději stránku znepřístupnili a/nebo zcela zrušili. Škoda, ta stála velmi za to. Zálohu žel nemám.

Abychom to nenatahovali, dále se rodina Suchých dehonestuje na Facebooku Českého rozhlasu ZDE (záloha), jakémsi Občanském monitoringu ZDE (záloha), stránce Osud.biz ZDE (záloha), dokonce i na známý herní portál GamePark.cz bylo umístěno video ZDE (záloha), kde bych to rozhodně nečekal. Doufám, že za to vše bude Český rozhlas spravedlivě potrestán. A tím třetí díl skončíme.

Následovat budou další soudní sezení (jdeme se dnes osobně na jedno podívat), výpovědi očitých svědků a konkrétní stížnosti se zamítavými (jak jinak) reakcemi rádia.

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii a jazyk český. Aktivně se věnuje IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, datové analýze, futurologice, sociologii a ekologice. Martin je zároveň příznivcem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Mezi jím provozované projekty patří např. duchdoby.cz, jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s.

8 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Krejcar
Krejcar
6 roky před

Dobrý den. Úpěnlivě čekám na další pokračování tohohle zvěrstva. Můžeme mi říct, kdy se dočkám? Budou rozhovory? Máte nahrávky ze soudů? Proč to utichlo? Děkuji.

Milan
Milan
6 roky před

Je to smutné. Smutné z toho pohledu, že jsem zemřelého Marcela znal. Fajn chlap a kolega. A když jsme strávili pár chvil po práci, někde u pivka (já pivo nepiji), tak až po jeho smrti nám některá jeho slova a věty začaly zapadat! Také znám rodinu Suchých. Docela dlouho na to, abych poznal, jak šikovní, upřímní a milující lidé to jsou. Když jsem viděl reportáž pana Kroupy, potvrdilo mi to to, že médiím jde jen o senzace! Že ale díky své „práci“ ničí mnoha lidem životy…to je asi moc nezajímá? Ptal se pan Kroupa také druhé strany? A nebo lépe všech? Jak funguje ono „léčitelství“ (schválně uvozovky, protože jde opravdu o osobní rozvoj!)?
Dovolil si někdy myšlenku, že může být něco, s čím se třeba ještě nesetkal? A nebo setkal, ale nerozumí tomu? Ono je vzdělání a vzdělání. Pan Kroupa se naučil svojí práci! Stejně tak se naučil i pan Suchý nebo i pan Wimmer tu svojí. A předpokládám, že všichni jí dělají jak nejlépe umí. Marcel Wimmer má za svojí prací spoustu spokojených klientů. Pan Suchý má za svojí prací spoustu spokojených klientů.(ptal se jich někdo na jejich názor, postoj?) A kolik spokojených klientů má pan Kroupa? 😀

Martin
Martin
6 roky před

Dobrý den, je nějaké pokračování v kauze? Děkuji.

Martin
Martin
5 roky před

Dobrý den, procházím občas váš web a už je to rok a půl od poslední zmínky. Bude pokračování? Děkuji.