Reakce členky SVJ Márie Svobodové na Výzvu „neustálým vyzyvatelům” přišpendlenou na korkovou nástěnku vchodu 2238/1

Včera, tj. 23. ledna 2019, se na korkové nástěnce vchodu 2238/1 přístupné všem, tedy i široké veřejnosti, našeho domu objevila Výzva „neustálým vyzyvatelům”, jejíž obsah si můžete přečíst ZDE. Na tuto obratem odpověděla zmíněná členka SVJ Mária Svobodová. Níže si můžete přečíst její text.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

UPOZORNĚNÍ: TENTO ČLÁNEK TÝKAJÍCÍ SE SPOLEČENSTVÍ VLASTNÍKŮ DOMU JANSKÉHO/PŘECECHTĚLOVA 2234 – 2240, PRAHA 5 JE, CO BY VEŘEJNÉ VYJÁDŘENÍ OSOBNÍCH POSTOJŮ, NÁZORŮ A ZKUŠENOSTÍ NĚKTERÝCH JEHO ČLENŮ NESOUHLASÍCÍCH S MNOHÝMI AKTIVITAMI, ROZHODNUTÍMI A NÁVRHY VÝBORU A KONTROLNÍ A REVIZNÍ KOMISE DANÉHO SPOLEČENSTVÍ VLASTNÍKŮ DOMU, URČEN ZEJMÉNA JEHO ČLENŮM. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

Vážená paní Vladimíro Šlechtová,

po přečtení Vašeho „pamfletu“ jste mě donutila, bohužel, napsat ještě jeden „pamflet“. Kdybyste si pořádně přečetla naše „pamflety“, zjistila byste, že v mnohých z nich jsme v závěrech psali, že nemáme nic proti modernizaci našeho bytového domu (ale bez zbytečného zadlužování SVJ a navyšování fondu oprav). Ve svém „pamfletu“ píšete o odbornících, které „svět neviděl“. Nedostali jsme od Výboru SVJ v rámci 11. shromáždění (jak nás Výbor SVJ vyzval) vůbec žádný prostor k tomu, abychom tyto naše odborníky pozvali. To se též můžete dočíst v našich předešlých „pamfletech“. Ale chcete-li vidět osobně odborníka, se kterým jsme též hovořili, stačí zajít naproti našeho SVJ a dotázat se přímo stavbyvedoucího (toho staršího), který od začátku stavby tohoto bytového komplexu celou stavbu řídí (toto jsme též doporučili Výboru SVJ). Tolik k prvnímu odstavci Vašeho „pamfletu“.

Ke druhému odstavci uvedu toto: K čemu jste se v rámci revitalizace rozhoupala Vy osobně? My, na rozdíl od Vás, jsme se veřejně našimi zprávami snažili alespoň vyjádřit možné technické problémy v rámci zateplení domu. Též jsme se zmínili o nesmyslném bez „mála“ 80 milionovém zadlužení našeho SVJ. Nevím, na kolik si to uvědomujete, ale v našem bytovém domě žije spousta vlastníků bytů, kteří jsou v předdůchodovém věku, anebo již přímo v důchodu. Mnozí nejen z nich si na koupi bytu museli vzít hypotéky, které budou ještě roky splácet. Ale jsou zde i mnohé mladé rodiny s dětmi, které také nechtěly tak obrovsky nesmyslné zadlužení našeho bytového domu. (Pro Vaši informovanost jenom v našem vchodě bylo 20-30 majitelů bytů proti revitalizaci.) Více nemá cenu se o tomto rozepisovat. (Tolik se ještě divíte, že do revitalizace našeho SVJ tito společníci nechtěli jít?)

Ke třetímu odstavci uvedu: Já jsem od prvních okamžiků zahájení revitalizace byla zásadně proti tomuto projektu. Už při schvalování vypracování projektu na 10. shromáždění 11/2017 jsem s tímto vyjádřila nesouhlas. Takže já osobně jsem nikoho o žádné finanční prostředky nepřipravila! (Ani o čas.) No a ještě trochu čísel.

Někdy zhruba před 4-5 roky (to jste zde ještě nebydlela), kdy se začalo o revitalizaci hovořit, byla ve výhledu částka nějakých cca 25 milionů. Na 10. shromáždění 11/2017 již tato částka vyskočila na 40-42 milionů (nepovím přesně, nebudu to dohledávat). No a na 11. shromáždění 12/2018 to již byla částka 55 milionů (s úroky až 80 milionů). Co tomu říkáte, paní Vladimíro Šlechtová, to jsou skoky, že? (Finanční rozdíl při schvalování projektu na 10. shromáždění a schvalováním revitalizace na 11. shromáždění SVJ je zhruba 15-17 milionů bez úroků?!)

Ke čtvrtému, červenému, odstavci uvedu toto: Vaše poděkování lidem je Váš osobní postoj a názor, vyvracet Vám ho nebudu. Jenom Vám řeknu tolik. Mnozí tito lidé svoji oběť nedělali (nepřinášeli) zadarmo. Byla to jejich práce, ke které byli zvoleni a za kterou byli (a nadále jsou) námi placeni. Nebo o jaké oběti to vlastně mluvíte?

K pátému odstavci: Jsem majitelkou dalšího panelového bytu, tedy členkou SVJ. Stáří tohoto panelového domu je nějakých 55 let (výstavba 1965-1966). Není zateplen a ještě na hlavu nikomu nespadl. (Nebo máte snad pocit, myslíte si, že minerální vata, kterou na panely nalepíte, tyto panely udrží pohromadě?) Je to nesmysl. Tak prosím nešířit poplašné zprávy (veřejná korková nástěnka ve vchodu 2238/1) o nějakém padání domu na hlavu.

K šestému odstavci uvedu: Je něco na tomto vysvětlení k nepochopení????????

K sedmému odstavci: Nemá smysl jej okomentovat, neschválením revitalizace pozbyl platnosti.

K osmému odstavci: Odhlasovali jsme si, že necháme vypracovat pouze projekt revitalizace (mimochodem já byla proti). Co se týče Vašeho zájmu o čemkoli se na schůzi v klidu pobavit, vzpomeňte si na to, jakým způsobem a jak rychle bylo 11. shromáždění SVJ ze strany Výboru SVJ ukončeno. Jak jste se mohla sama přesvědčit, se současnými členy Výboru a KRK SVJ se o čemkoli v klidu bavit nedá. Jinak tomu nebylo ani dříve od samotného vzniku našeho SVJ po privatizaci našeho bytového celku. Věřte mi, několikrát jsem to se svým přítelem zkoušela (a ne jen s ním), všechno bylo zbytečné. Ani se neunavovali (Výbor SVJ a KRK) na naše mnohé podněty a výzvy, ačkoli jim to ukládá zákon (úředníci) odpovědět. To, že je revitalizace nutná a správná, je Váš názor, já si to ale nemyslím. (Znovu již po několikáté opakuji – modernizovat ano, ale pouze v rámci dosažitelných financí, tzn. bez zbytečného zadlužování SVJ a navyšování poplatků členům SVJ ohledně fondu oprav.) Co se peněz a času týká, je to smutné (hlavně ty finance), ale toto není vina až tak vlastníků bytů, ale špatně připravené, nesmyslně předražené revitalizace Výborem SVJ a KRK. V tomto já spatřuji vinu.

Pokud si myslíte, že zateplením domu se zvedne (zhodnotí) cena Vašeho bytu, není tomu tak a jste na velkém omylu. (Vlastní zkušenost z prodeje jiných podobných nemovitostí; zeptat se můžete, mimo jiné, také souseda Martina Böhma z 1. patra našeho vchodu, který se touto problematikou jako školený makléř zabývá).

No a k Vašemu závěru: Při blížící se ekonomické krizi (a ta bohužel přijde) mají jít ceny za práci a materiály směrem dolu. Bylo nám zkušeným stavbyvedoucím (tím od naproti) doporučeno, ať s revitalizací rok, dva počkáme, že vše bude levnější.

A na závěr mé zprávy bych Vám ráda sdělila, že zpráva ode mne se týkala podivností okolo prapodivného korespondenčního hlasování (údajné vylámání zámků poštovních schránek SVJ). Zpráva Jiřího Duffka se týkala nevhodného chování členů KRK při komunikaci před naším bytem. Takže musím s politováním konstatovat, že Vaše reakce je mimo obsah našich zpráv a nemá s těmito dvěma „pamflety“ nic společného. Ale mohu toto brát jako Vaši opožděnou zpověď vůči SVJ. Je to Váš osobní názor, já Vám jej neberu a máte na něj plné právo. Pokud budete mít zájem, můžeme si o tom všem klidně pohovořit, stačí zazvonit. Případně se můžete podívat na všechny dosud vydané zprávy Odboru SVJ prostřednictvím webového odkazu „osvdjp.ictx.cz“.

S pozdravem Vaše sousedka na chodbě Mária Svobodová
 

Související odkazy

# Všechny zveřejněné články v kategorii SVJ (řazený seznam)

5 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
jméno povinné
jméno povinné
5 roky před

Vážená paní,

ad :Nedostali jsme od Výboru SVJ v rámci 11. shromáždění (jak nás Výbor SVJ vyzval) vůbec žádný prostor k tomu, abychom tyto naše odborníky pozvali. – a žádal o to vůbec někdo? Kdy? Jak?

ad:Co se týče Vašeho zájmu o čemkoli se na schůzi v klidu pobavit, vzpomeňte si na to, jakým způsobem a jak rychle bylo 11. shromáždění SVJ ze strany Výboru SVJ ukončeno. – I přes ztrátu usnášeníschopnosti v průběhu schůze následně proběhla poměrně dlouhá diskuze, ze strany nejhlasitějších členů Odboru apod opět příliš nevyužita (zejména v porovnání s energií investovanou do nástěnkových etc aktivit…)

Mimochodem, všichni měli možnost přihlásit se do pracovní skupiny – ze strany Odboru apod nevyužito.

V řádu měsíců by mělo být další shromáždění, stejně tak budou mezitím probíhat schůze po jednotlivých domech, bylo by vhodnější využít pro (smysluplnou) argumentaci spíše těchto platforem.

Hezký den všem

Martin Mojmír
Admin
5 roky před
Reaguje uživateli  jméno povinné

Milý Davide,

hovořil jsem s paní Márií Svobodovou a odepisuji ti já, neboť tato mi sdělila, že na anonymy nereaguje. Nehledě na to, že jsi na opakované výzvy Jiřího Duffka k osobní konfrontaci nejen pouze s ním, ale i s tvými domnělými svědky, sám nereagoval. Pokud se chceš účastnit diskuzí s námi takto přes internet, budeš se podepisovat; v opačném případě ti další komentáře nebudeme schvalovat. Takže buď se přestaneš schovávat a začneš relevantně argumentovat, anebo můžeš přemýšlet na tím, jak snadno jsem přišel na to, že nám sem píšeš právě ty.

Jinak na mnohé, co sem píšeš, jsou odpovědi v předchozích článcích.

I tobě hezký den, „aloha” a ʻaʻole pilikia.

jméno povinné
jméno povinné
5 roky před
Reaguje uživateli  Martin Mojmír

Stalking, lež a ultimáta = forma diskuse zde?

Qestament
Qestament
5 roky před
Reaguje uživateli  jméno povinné

No jasně. A k tomu navíc financování Ruskem, spolupráce s Putinem, špehování Čínou, satanistické rituály smrti Zeitgeist a genderově vyvážené orgie s nově natřeným zábradlím u červeného srdce na Náměstí Václava Havla v Praze u Nádorního divadla.

Martin Mojmír
Admin
5 roky před
Reaguje uživateli  Qestament

Tento článek je již měsíc starý, diskuze k němu proběhla také ZDE, kde je mi zároveň (ze stejné IPv4 adresy) vyhrožováno úředním jednáním.

Zdejší diskuzi tímto uzavírám; mám na práci jiné, důležitější věci; nehodlám se neustále opakovat. Pokud na pochopení ZDE uvedených zpráv někdo nemá IQ, zahajte si úřední jednání. Web DD k osobním, avšak nikterak konkrétním obviňování nadále sloužit nebude. Děkuji za pochopení.