Jakub Janda se za své tvrzení o dezinformátorech v Asociaci nezávislých médií neomluvil. Ta nejedná, je v úpadku

Jakub Janda se za své tvrzení o dezinformátorech v Asociaci nezávislých médií neomluvil, Asociace nezávislých médií nejedná, je v úpadku. Tak se dá stručně charakterizovat nemilá realita zmíněného spolku.


-> Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM; zřeknutí se odpovědnosti ZDE) <-

 

Když si alternativa nestojí za svým

Před 3/4 rokem Jakub Janda z tzv. Think-Tanku Evropské hodnoty veřejně prohlásil, že Asociace nezávislých médií (ANM) dává dohromady české dezinformátory a zastánce putinovského režimu.

Toto tvrzení Janda ničím nepodložil, a tak jej spoluzakladatel asociace, nezávislý novinář Petr Žantovský, vyzval k vysvětlení a omluvě [záloha]. A protože nás záležitost a zejména ANM zaujala, rozhodli jsme zjistit, jak tato organizace funguje. Po 3/4 roce pokusů o kontaktování, a nyní nově i po osobní zkušenosti, můžeme sdělit výsledek. Asociace nezávislých médií je nečinná. Jinými slovy nefunguje, ačkoli se před veřejností snaží tvářit opačně.

23. června 2016 jsme o záležitosti psali. Jelikož jsme však od té doby nikde nenalezli žádný postup, rozhodli jsme se 11. srpna 2016 mailem Asociaci nezávislých médií kontaktovat, načež nám však nikdo neodpověděl. Následoval tedy mail další, konkrétně 18. srpna 2016, který skončil opět bez odpovědi. Odpověď nepřišla ani na mail odeslaný 3. ledna 2017. Zareagoval až Jan Korál 14. ledna 2017 s omluvou za několikaměsíční nefunkčnost e-mailu, což byl nesmysl, neboť ke všem mailům máme k dispozici potvrzení o doručení. Maily jednoduše nikdo nevyzvedával a když nahlédneme na web asociace, tento od jeho založení prakticky zeje prázdnotou.

14. ledna 2017 nám nicméně Jan Korál předal e-mail přímo na novináře Petra Žantovského, kterému jsme obratem napsali. Petr Žantovský samozřejmě neodepsal, ačkoli i zde máme k dispozici doručenku. Když jsme se jej na semináři Nové republiky s názvem Jihlava 2017, kam jsme speciálně kvůli této záležitosti za ním osobně jeli, na toto zeptali, reakcí bylo, že jeho nereagování není možné. Tento fakt je však realitou. Správnost e-mailu potvrdila jeho vizitka.
 

Neuspokojivě uspokojivá odpověď

Dotaz panu Žantovskému se nám nepodařilo položit ani osobně o přestávce. Totiž na začátku přestávky jsme se dohodli na setkání po obědě, tedy před koncem přestávky a zahájení druhé části programu semináře.

Pan Žantovský se nedostavil. Přišel a vešel na pódium až při zahájení druhé části programu. Nezbylo tedy než mu položit dotaz prostřednictvím urny určené na pokládání dotazů přednášejícím. Námi stručně, jasně a přesně položený dotaz však byl pozměněn, což mělo za následek samozřejmou nepřesnou odpověď. I přes danou nepřesnost jsme se nakonec dobrali výsledku – Jakub Janda prý nestojí za jakoukoli další námahu; vysvětlovat, prokazovat a omlouvat se nemusí. Zkrátka nikdo jej nebude žalovat; nikdo jej nebude ani veřejně usvědčovat z pomluvy či přímo lži.

Kauza je tedy neuspokojivě uzavřena, což je nesmírně nemilé a může pouze potvrdit, že Asociace nezávislých médií žel skutečně nefunguje, respektive že si její členové nestojí za svým. V podstatě se tím dá uznat dílčí vítězství Jandy a jemu podobných, kdy tito si mohou beztrestně tvrdit, co chtějí, aniž by za to nesli následky. My samozřejmě dobře víme, že Janda Asociaci nezávislých médií, respektive její členy, křivě obvinil, ovšem lze důvodně předpokládat, že vzhledem k neřešení podobných záležitostí si jiní budou tak trochu právem myslet své. A to ať je to nakonec ve skutečnosti jakkoli. Skutečnost sice nebyla potvrzena, ale nebyla vyvinuta ani nejmenší snaha o její vyvrácení.

Ač to může znít z naší strany nezdvořile, takový charakter jednání se nazývá pokrytectví.
 

Komunikace s ANM

Průkazná kompletní mailová korespondence s ANM

 

Související články

Otevřený dopis Petra Žantovského pro Jakuba Jandu z Think-tanku Evropské hodnoty

 

Použité zdroje

Foto: rajce.idnes.cz, houpaciosel.cz, google.cz
Text: ac24.cz

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na červenec 2019 jsme vybrali 1.450 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: