V čínské přepravní společnosti třídí zásilky roboti

Čínská firma STO Express přešla na velmi efektivní způsob třídění balíků. Svoji halu ve městě Lin-i vybavila oranžovými roboty, kteří pomáhají s řazením zásilek.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Díky čárovému kódu na obalu balíků jsou roboti schopní snadno identifikovat, kam je potřeba daný balíček doručit. Následně jej přepraví do příslušné sekce haly. Soustava strojů je schopna zprocesovat až 200.000 balíčků denně. Roboti jsou samonabíjecí a celý systém tak dokáže pracovat prakticky nepřetržitě. Firma odhaduje, že ušetří až 70 % nákladů, které by musela jinak vynaložit na třídicí linku. O souvisejícím propuštění nadbytečných zaměstnanců ani nemluvíme, v této oblasti je nasnadě otázka, jsou na fenomén postupné automatizace prakticky veškerých procesů Číňané vědomostně připraveni, anebo musí, stejně jako my, ujít ještě dlouhou cestu?
 

Použité zdroje

Text: video.aktualne.cz

Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii a jazyk český. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, JinéMédium.CZ, MojeRetence.CZ, fóra ETIQ a řady dalších.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře