Zmatený Vladimír Kapal opět lživě o Hnutí Zeitgeist. Tentokrát jako o součásti Nového věku Nového světového řádu

Vladimír Kapal, zakladatel, provozovatel a šéfmoderátor takzvaného Svobodného rádia, se v pořadu s Jiřím Černohorským „2017-04-10 – Studio Beta – Jiří Černohorský. Jak dál v alternativě?” vyslovil, že Hnutí Zeitgeist vzniklo jako součást New Age Nového světového řádu. Samozřejmě si, jako obvykle, vymýšlel.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Kapalovo tvrzení, že součástí NWO, respektive New age, bylo i Hnutí Zeitgeist (00:25:58), je lživé.

Hnutí Zeitgeist, založené v roce 2008 režisérem a sociologem Peterem Josephem, je vzdělávací organizací informující o problémech a skutečných příčinách problémů současného zastaralého socio-ekonomického (monetárního) systému, přičemž navrhuje jeho změnu do tzv. Ekonomiky založené na přírodních zákonech / zdrojích. A to je ve své podstatě celé, nic více v něm nelze hledat. Nejedná se o žádnou sektu, nýbrž o sdružení vzdělaných lidí, nejčastěji vědců a jiných odborníků v tom kterém konkrétním, s myšlenkovým tokem Hnutí souvisejícím, oboru.

Vladimír Kapal

Vladimír Kapal v pořadu doslova nesouvisle žvanil cosi o podle Hnutí Zeitgeist nutných přesunech lidí do jakýchsi samozásobených oblastí a že něco (nepochopili jsme co) nevymysleli dobrodinci, ale lidé, kteří chtějí ovládat svět. Následovaly nesmysly o nějakých 25 tisících korunách patrně finančního příjmu. V podstatě doporučujeme poslechnout si čas záznamu 00:25:58 – 00:30:28 (záloha), kde Vladimír Kapal, jelikož dobře ví, že prakticky nic o Hnutí neví, protože jeho myšlenkový tok, záměry a cíle nestudoval, se nedokáže k dané věci ani srozumitelně vyjádřit. Zkrátka to má v hlavě už vše značně pomotané.

O tom, co je Hnutí Zeitgeist a co prosazuje, se lze dočíst například v programovém prohlášení Hnutí, případně lze k informacím dojít ze stránek globálu. Samozřejmě na stránkách Hnutí Zeitgeist Česká republika jsou k dispozici e-mailové a telefonické kontakty, na které je možné se kdykoli obrátit, eventuálně vystupujeme pravidelně v relacích internetového rádia Svobodný vysílač CS. Seznam uskutečněných pořadů, ze kterých se dá o Hnutí Zeitgeist rovněž mnohé dozvědět, najdete v samostatném našem článku Co je to Zeitgeist na Svobodném vysílači CS. Vladimírem Kapalem nezodpovězené otázky, které jsme mu ve věci Hnutí Zeitgeist položili, si přečtete v článku Co je to Zeitgeist na Svobodném rádiu (zde je mail, na který nikdo z (ne)Svobodného rádia „překvapivě” neodpověděl). A v neposlední řadě fakta o tom, kdo a kým je Vladimír Kapal a co je jeho (ne)Svobodné rádio zač, vyčtete z diskuzního vlákna Investigativní novinařina pohledem Vladimíra Kapala, kde se k němu kromě nás vyjadřují i jiní, například advokáti.

Po prostudování materiálů o Hnutí Zeitgeist a Vladimíru Kapalovi nemá přinejmenším základně racionálně uvažující člověk příliš co řešit. Informace jsou, otázkou je pouze, odkud je chceme čerpat. Zda z relevantních vědeckých zdrojů, anebo z (alternativně) bulvárních až vysloveně vylhaných rádobymédií či internetových diskuzí.
 

Základní materiály Hnutí Zeitgeist

# Dokumentární film Duch doby: Posun vpřed (Zeitgeist: Moving Forward)
# Dokumentární film Duch doby: Dodatek (Zeitgeist: Addendum)
# Orientační příručka Definice Hnutí Zeitgeist (PDF k tisku)
# Oficiální webové stránky Hnutí Zeitgeist (Hnutí Zeitgeist global, další pobočky Hnutí)

 

Související články

# Červené odkazy uvedené v článku
# Tak jsem si poslechl Svobodné rádio, pana Kapala a jeho malý alternativní mainstream
# Potrefené husy komunistických kospirátorů zahejkaly?

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: