Duch doby: Posun vpřed (Zeitgeist: Moving Forward)

Duch doby: Posun vpřed (Zeitgeist: Moving Forward) je třetí a nejdůležitější film ze série Zeitgeist režizéra Petera Josepha poskytující kritický náhled na společnost dnešní doby. Zabývá se tématy jako neudržitelnost peněžní a tržní ekonomiky, neefektivní využívání zdrojů vedoucí k poškozování lidského zdraví a planety a tím, do jaké míry jsme ovlivněni okolím oproti genetické výbavě.

Řešení, jenž je zde nastíněno, stojí na v současné době nejefektivnějším známém udržitelném využívání energetických zdrojů a zajištění co největšího blahobytu pro všechny lidi, bez propastných rozdílů a nerovností, na kterých je založen socioekonomický systém současný.
 

Duch doby: Posun vpřed (Zeitgeist: Moving Forward) s českým dabingem

Film byl uvolněn 15. ledna 2011 pro veřejnost a měl premiéru v 60 zemích světa, 31 jazycích (titulky) a 295 městech. Byl označen za nejdelší neziskový nezávislý film v historii. Jedné se o základní studijní materiál Hnutí Zeitgeist založený na zopakovatelných vědeckých a statistických studiích (zdroje nejen ve videu).
 

Související články

Duch doby: Dodatek (Zeitgeist: Addendum)
Duch doby: Posun vpřed (Zeitgeist: Moving Forward) na ČSFD
 

Použité zdroje

Webová stránka Hnutí Zeitgeist ČR: zeitgeistmovement.cz
Orientační příručka Definice Hnutí Zeitgeist ZDE (PDF k tisku)

Martin Böhm
Sledujte nás

Martin Böhm

Shledáváte naší práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud ano, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se žel vzhledem k faktu, že nejsme nikým placení a ani nemáme nárok na žádné dotace, neobejdeme. Jen platba za hosting vyjde na 600 CZK měsíčně nehledě na peníze potřebné pro naší nejen místní dobrovolnou činnost. Věřte, že i pouhých 100 či 200 korun měsíčně od jednotlivců nám velmi pomůže, neboť méně od vícero z Vás může být více než více od méně z Vás! Bez Vaší pomoci to nepůjde.

Na měsíc únor roku 2017 jsme vybrali přesně 1.300 CZK, což zahrne náš provoz, už ale ne jakoukoli další činnost. Vzhledem k takto nízkému zájmu nám žel nezbývá než na tento měsíc zavřít krám, nicméně díky dosažení oné základní částky alespoň zachováme dostupnost všech starších článků. V únoru však vzhledem k nedostatku zájmu čtenářů nevydáme žádný článek. Více informací, proč potřebujeme Vaší pomoc, se dočtete ZDE. Pro více informací o tom, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, klikněte SEM. Agendy naší práce za předchozí období najdete ZDE. Přispívat lze přímo i jednotlivým autorům.

Použít můžete běžný bankovní účet: 55555513 / 2010, popřípadě účet transparentní: 55555521 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.

---

Speciální poděkování:
Velice děkujeme paní T.K. za štědrý dar 1.000 CZK na náš provoz v měsíci únor roku 2017!
Martin Böhm
Sledujte nás
Martin Böhm

Martin Böhm

je informatik, futurolog, žurnalista, bloger, manažer, korektor, porotce, kritik a umírněný skeptik. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, sociologii, ekologii, etice a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Ekonomiky založené na přírodních zákonech / zdrojích, co by udržitelného modelu, provozovatelem projektu DuchDoby.CZ, interForum.cz a řady dalších a externistou rádia Svobodný vysílač CS.

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Po odeslání komentáře bude tento nejprve předložen redakci ke schválení, aby tato nejprve posoudila jeho morální a etickou nezávadnost, což může nějakou dobu trvat. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

Možnosti upozorňování:
avatar
7500
wpDiscuz
Proč se DuchDoby.CZ bez Vaší pomoci neobejde? Informace ZDE
Hello. Add your message here.