Absurdita zvaná přírodní kosmetika

To, že dnešní kosmetika obsahuje plno škodlivých chemických látek, je veřejně známá věc. Že se kosmetika běžně testuje na zvířatech, která jsou tímto týrána a pomalu zabíjena, vědí také všichni. Toho, že dané nikomu nevadí a kosmetiku používá každý den, jsme svědky na každém kroku a mám-li to říci upřímně, jde to mimo mé chápání. Ano, najdou se tací, kteří používají tzv. přírodní kosmetiku, jenže co tento pojem vlastně znamená?

Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM; zřeknutí se odpovědnosti ZDE)

Vždy jsem si myslela, že pojem „přírodní“ kosmetika znamená, že je vyráběná pouze z léčivých rostlin a bylin bez škodlivých chemických přídavků a bez jakéhokoliv zneužívání zvířat. Bohužel to tak docela není pravda.
 

Kosmetika ve stylu Catwoman?

Před nedávnem mi známá poslala přes Facebook nabídku, abych označila přídavkem „To se mi líbí“ její FB stránky propagující firmu TianDe, která nabízí přírodní kosmetiku z Tibetu. Jednalo se o přípravky na vlasy, pleť, na ruce, proti stárnutí a tak podobně. Osobně žádnou kosmetiku nepoužívám (kromě mýdla, šampónu a zubní pasty z pouze bylinných složek), protože si nechci zničit kůži ani zdraví, ale řekla jsem si, že se tedy na to blíže podívám. Trochu mě namotivoval také fakt, že zmiňovaná známá v komentáři k jedné ze svých propagací dané přírodní kosmetiky, konkrétně zubní pasty, uvedla, že tedy sice obsahuje toxický fluorid sodný, který Vám zničí zdraví, ale že to přeci vůbec nevadí, hlavně, že Vám tato pasta zuby vybělí, odstraní zubní plak či kámen apod. Zajímavý názor. Mimochodem pasta, kterou používám já, to dokáže také a fluorid sodný ani žádné jiné škodlivé látky neobsahuje.

Nicméně začetla jsem se tedy do stránek dané kosmetické firmy a nestačila se divit. Mezi „vysoce kvalitními“ složkami, ze kterých se daná kosmetika vyrábí, byly i tyto „unikátní“ živočišné složky: hadí tuk, žraločí tuk a žraločí chrupavka, ovčí placenta, extrakt z bílých jeseterů a další. Dobře, tyto složky pochází z přírody, ale aby kvůli nim umíraly další tisíce či milióny zvířat, to snad ne?! Nestačí, že ročně zavraždíme miliardy zvířat kvůli nesmyslnému názoru, že bez masa bychom neměli potřebné živiny nebo dokonce chcípli hlady? A další miliardy kvůli kabelkám či botám z pravé krokodýlí kůže či kožichům z činčil, norků a dalších nevinných živých tvorů? To musíme zabíjet další a další zvířata jen kvůli tomu, abychom si je mohli patlat ještě i na obličej či zadek? Vzhledem k tomu, že má tato firma na Facebooku plno příznivců, zřejmě ano a opět to nikomu nevadí. A tito lidé mnohdy káží o morálce…


Zdravá strava = zdravé tělo

Přitom by stačilo pouze změnit styl života a člověk by nepotřeboval vůbec žádnou kosmetiku (a samozřejmě ani žádné léky). Snažit se vyhýbat stresu, více spát, přes den se více pohybovat a hlavně úplně změnit své stravovací návyky – nejíst žádné pro tělo škodlivé látky jako jsou rafinované cukry, tuky, živočišné produkty, škodlivé chemické emulgátory, stabilizátory a další, protože co naše tělo intuitivně dělá? Všechny tyto škodlivé látky z těla vylučuje. A vylučuje je nejen močí a stolicí, ale také potem či hnisem (uhry) přes naší kůži (no a samozřejmě dalšími způsoby). Z toho vyplývá, že pokud bude naše tělo čisté uvnitř, bude čisté i na povrchu (bude čistá i naše pokožka); pokud bude naše tělo zdravé, budou zdravé i vlasy, nehty i zuby. Poté důvod patlání si něčeho na obličej či jiné části těla pozbývá smyslu. Opět zde platí: „Řešme příčiny, ne následky!“ Jistě můžete argumentovat, že třeba suchá kůže či lupénka s jídlem nesouvisí. Sami ale skrytě víte, že souvisí – viz. příslušné odkazy a další relevantních zdroje.

Pokud však i přes to budete chtít na sebe něco patlat (budete mít třeba nějaký genetický problém, který změna jídelníčku zlepší jen minimálně), existují čistě rostlinné přípravky, které Vám na daný problém pomohou úplně stejně jako ty zvířecí. A navíc předmětné rostliny rostou tady u nás v přírodě. EU používání většiny bylin sice zakázala, ale toto jejich nesmyslné omezování dnes už snad nikdo neposlouchá. Dále Vám na spoustu problémů může pomoci například obyčejný panenský kokosový olej, o jehož léčebných účincích jste jistě již slyšeli. Je to podle mě univerzální léčitel na všechno a navíc jeho použití je všestranné. Je výborný i v kuchyni (bez problému nahradí stále diskutovaný palmový olej, kvůli kterému se ničí deštné pralesy, kvůli kterému se zabíjí opět další zvířata žijící v těchto pralesích, nemluvě o lidských „otrocích“ pracujících na vzniklých palmových plantážích). Pokud si pozorně přečtete článek v odkaze kokosového oleje, dozvíte se, že úspěšně zabraňuje tvorbě vrásek a stárnutí pokožky. Takže ani kvůli tomuto na sebe nemusíte patlat nějakou ovčí placentu, hlemýždí mucin, včelí zvratky, velbloudí hovno a podobně. Pro léčbu pak máme i jiné možnosti, které Vám mohou pomoci – pro ty, co to ještě neví, existuje například také nanotechnologie a genová terapie.
 

Obličej na obličeji

Co se týče kosmetiky, která se používá pouze na namalování si na svůj obličej obličej cizí. Proč to proboha ženy děláte? Kvůli mužům? Pokud ano, tak je asi moc dobře neznáte. A těm, co o ten vzhled jde, bych se obloukem vyhnula. Kvůli sobě? Pokud se sama sobě nelíbíte v „přírodní formě“, tak je asi něco špatně. Říká se, že aby člověk mohl mít rád lidi okolo, musí mít rád nejdříve sebe. Nebo kvůli tomu, že je to móda? Jenom kvůli tomu, že si každý hraje na někoho jiného, neznamená, že to musím dělat také. Raději budu „mimoň“, ale sama sebou a se zdravým rozumem. Vím, že tato záležitost je v hlavách lidí dost zarytá. Když jsem začala chodit se svým nynějším manželem, první dárek od jeho příbuzných k mým jmeninám či narozeninám byla řasenka, rtěnka, tužka na oči a další podobné nesmysly. Samozřejmě jsem nic z toho nepoužila a rodina postupně s podobnými dárky přestala. Dokonce se mi stalo, že na jednom pracovním pohovoru mi chtěli zaplatit vlasového a pleťového stylistu a vizážistu, pokud bych u nich nastoupila. Tak jsem je poslala do příslušných nevábivých končin. Přitom když se podíváte kolem sebe, většina žen je strašně přemalovaných a vypadají jako nějaké štětky. Jako obludy s tuny make-upu na obličeji. Vždyť jim to ale vůbec nesluší! Černé oči jako by zrovna vylezly z hrobu, rudé rty jako Marfuša, umělé tváře… A to ještě na sociálních sítích dostávají „lajky“ a komentáře, jak jsou nádherné. Sorry jako, ale tento neustálý kolotoč záchvatů kolektivní demence opravdu nechápu.
 

Pleťová kosmetika podporuje pedofilii

A pak se ještě divíte, že je dnes tolik pedofilů? Když vidím ty dvanáctileté holčičky s namalovanými řasami a obočím, rudými rty, nalakovanými nehty a nabarvenými vlasy v minisukýnkách a upnutých halenkách, to je strašný! Je jim dvanáct a vypadají nejméně na 18. Samy útok pedofila přivolávají a přitahují, samy si o něj svoji vyzývavostí říkají. Jejich rodiče jsou úplně vypatlaní a volala bych na ně sociálku, kdyby to bylo co platné… Ještě v devadesátých letech bylo toto nepřípustné a přišla-li dívenka s namalovanou pusou do školy, učitel ji s pokáráním okamžitě posílal do umývárny. Dnes jsou za tyto zákazy do umývárny posíláni učitelé…
 

Jde opět pouze jen a jen o prachy

Cílem fenoménu kosmetika je neustálé utrácení Vašich peněz pod bezduchou záminkou, že její používání je „trendy“ a „cool“, což 96 % žen vůbec nechápe a dychtivě ji stále nakupuje. Na svůj obličej si nanáší obludy pomocí make-upů, líčidel atd., které když večer smyjí, objeví se proti nim v zrcadle obludy další, protože předmětný make-up jim původní pokožku úplně zničil (ten chemický stoprocentně). Takže na ní nanesou další, tentokrát noční, krémy a balzámy a pokožka opět nemůže volně dýchat a samovolně se regenerovat. U léčebné kosmetiky hrozí to, že pokožka si zvykne na to, že dané problémy za ní řeší něco jiného a přestane správně fungovat, anebo si postupně vytvoří proti daným přípravkům imunitu a přestanou fungovat přípravky. Kvůli tomu si toho budete muset na sebe nanášet více a více a o to vlastně kosmetickým firmám jde. Mimochodem ať žije rakovina kůže.

A pokud náhodou pochopíte, že chemická kosmetika ničí zdraví, je tu přeci kosmetika „přírodní“ a tedy můžete vesele nakupovat dál, že…
 

Závěrem

Aby nedošlo k mýlce, neodsuzuji všechny kosmetické výrobky. Odsuzuji pouze ty s přídavkem živočišných složek a složek takových, jejichž „těžbou“ devastujeme planetu. Jistě existují jejich rostlinné ekvivalenty, které mají podobné, stejné ba dokonce lepší účinky. Některým živočišným složkám se dokonce přisuzují zázračné účinky, které však dle četných vědeckých studií nemají; příkladem je známý nosorožčí roh. Kvůli lidským zombiím, kteří stále věří, že má afrodiziakální účinky, jsou nosorožci na pokraji vyhynutí. A bohužel zdaleka nejen oni.

Označení „přírodní“ by opravdu nemělo zahrnovat zabíjení živých tvorů. Vždyť my jsme také živí tvorové a pocházíme z přírody. Proč se tedy něco nevyrábí z nás? Věřím, že po krému z krve mladých pannen, omládnu. Proč za to vlastně Čachtickou paní skoro upálili?
 

Použité zdroje

Foto a text: Facebook.com, odkazy v článku

Sledujte nás

Martina Kotěcí

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na duben 2019 jsme vybrali 1.450 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martina Kotěcí
Sledujte nás

Martina Kotěcí

je zejména korektorka, matematička a amatérská fotografka. Má ráda děti, faunu a zkrátka vše živé. Jejím přáním a snem je nastolení takové společnosti, ve které bude panovat porozumění, úcta jednoho k druhému, respekt k přírodě a zdravé sebevědomí, čemuž se nejvíce podobá Ekonomika založená na přírodních zákonech / zdrojích prezentovaná Hnutím Zeitgeist.

Martina Kotěcí
avatar
7500
11 Comment threads
40 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
ILONAMartin MojmírElindaSimonaSimona Recent comment authors
  Odebírat  
Možnosti upozorňování:
Michaela
Anonym
Michaela

Článek se mi líbil do te fáze, nez nastal odstavec s pedofilií. Vypadá, ze jste sama sebe vytocila do maxima.
„Samy útok pedofila přivolávají a přitahují, samy si o něj svoji vyzývavostí říkají. Jejich rodiče jsou úplně vypatlaní a volala bych na ně sociálku, kdyby to bylo co platné.“ Doufám, ze vam za toto karma nepřinese nic zlého. Zamyslete se nás tim a podívejte se na problematiku násilí, předsudků a společenských paradigmat. Protože pokud by jste o tom měla povědomí, nikdy by jste to nenapsala.

Martin Mojmír
Admin

Hezký večer. Máte na autorku textu nějakou konstruktivní otázku nebo obhajobu svého argumentu, anebo má jít jen o prázdnou v, dnešní době standardní, jízlivou poznámku?

Qestament
Anonym
Qestament

Paní se asi taky ráda oblíká a maluje jak děvka, případně má takovou dceru. Doufám, že do její takový dcery někdy nějaký migrant strčí svoje paradigma, aby Miška začala mluvit jinak. 😀

Martin Mojmír
Admin

Mě by docela zajímaly její argumenty. Odkud čerpá informace, jak (zda) podloží svůj text atd.

(NE)qestament
Anonym
(NE)qestament

opravdova uroven projevu, empatie a slusnosti..velmi vecne..a verim, ze pro vas i velmi uspokojujici.. nicmene..ubohe, nelidske, trapne a zrale na navstevu lekare..

Qestament
Anonym
Qestament

Já si svoje chování můžu dovolit, páč je mi v pr*eli co kdo kde mele a tvrdí. Vysmívat se projevům čirýho imb*cilismu je pro mě docela je uspokojující. Nemám co ztratit. A jako proxy anonym už vůbec ne. 😉

Simona
Anonym
Simona

Tak to už je moc. Že někdo někomu přeje něco takového. A malý kluci si za to vlastně taky můžou sami,protože nosí krátké sukně a malují se. Lidi fakt se proberte.

Martin Mojmír
Admin

Doporučuji Vám nastudovat si definice pojmů ironiesarkasmus. Více k tomu asi není co dodat.

Jana
Anonym
Jana

Tohle je asi ta nejhorší stránka, kterou jsem kdy navštívila. Zajimalo by mě zda můžete doložit nějaký důkaz k informacím ohledně kosmetiky, kterou jste zde popsala. Opravdu jste nikdy nepoužila léky? Ani jste se za celý svůj život nenamalovala? Každá doba má své pro a proti…máte pravdu, že není pěkné testovat věci na zvířatech nebo na lidech. Alespoň lidé to většinou dělají dobrovolně. Ovšem bez toho bychom pravděpodobně ani do teď neznali penicilin a pokud bychom někoho operovali, tak pouze za plného vědomí a pravděpodobně i špatně. Pokud by se Vám nebo nekomu, na komentář vám záleží něco stalo, co by se bez léků a medicíny neobešlo, raději by jste se dívala jak umírá nebo by jste mu podala lék či povolila lékařský zákrok (i když by jste věděla, že se toto neobešlo bez testu na zvířatech či na lidech) ??

Martin Mojmír
Admin

Děkujeme za poklonu; jsme potěšeni, že první dílek puzzle při Vašem otevírání očí zasazujeme právě my.

Pokud hledáte důkazy, klikejte na hypertextové odkazy a používejte internetový vyhledávač. Postačí se jen adekvátně naučit pracovat s internetem k tomu, abyste si vše dokázala dohledat. Jedná se většinou jen o otázku několika sekund až minut, ulehčovat Vám to pro Vaše „laskavé” texty a jistě i krásné oči nebudeme.

Ne, Martina se nemaluje, nemá k tomu důvod. Mimochodem znáte ten vtip: Víte, proč se ženy malují a voněn? Protože jsou šeredné a smrděj. Martina je mimořádně půvabná žena, která vypadá tak, jak vypadá právě proto, že se nikdy nemalovala. Pleť si totiž žádnou kosmetikou nezničila.

Jsme rádi, že má autorka článku i podle Vás pravdu v tom, že není pěkné testovat věci na zvířatech. Mimochodem lidé jsou vážně moc „hodní”, že to dělají dobrovolně. Ještě aby je k tomu někdo nutil… Ačkoli drtivá většina lidí jsou v dnešní „moderní” době nuceni k otroctví, kterému se běžně říká zaměstnání. Jistě Vás „potěší” například i tento krátký článek, eventuálně i články mnohé další publikované na naší „nejhorší stránce”.

Co se týče penicilinu, srovnáváte hrušky s jablky a společně s tím máte obecně zkreslené informace, čemuž se vzhledem k tomu, jak se vyjadřujete, nedá vůbec divit (zkrátka jednoduše nevíte). Víte Vy vůbec co je a jak jsme objevili penicilin? Tento článek je v první řadě zaměřen na kosmetiku a té se také zde věnujeme.

Ohledně Vaší otázky znovu zopakuji, že si pletete hrušky s jablky, neboť tento článek se zaměřuje na takzvanou přírodní kosmetiku a nikoli na medicínu. Pokud si na sebe někdo nenatře danou přírodní kosmetiku, neumře na to, tomu můžete věřit. Vaše otázky jsou vzhledem tomu zcela takzvaně mimo mísu.

Pani Jano, zítra během dne vydáme další článek nesoucí název „Pověra jako antonymum rozumu aneb čemu slepě věří a jak uvažuje Homo sapiens sapiens ve 21. století”, najdete jej pod TÍMTO odkazem. Třeba v něm píšeme právě také o Vás.

Marcela
Anonym
Marcela

Souhlasím s Michaelou, text o pedofilii je v tomto kontextu nepatřičný, ať si myslím o kosmetice u holčiček cokoliv. Navíc sám o sobě je nesmyslný, pedofil má rád děti (jako sexuální objekt), ale právě proto nebude mít rád holčičky, které se uměle dělají starší až dospělé )to jaksi je v rozporu s tím, co pedofilie je. Navíc většina sexuálních útoků na děti není vůbec páchána pedofily, ale lidmi, kteří si na sobě rovnou oběť netroufají a dítě je pro ně snadný cíl. A zásadně nikdy není správné obviňovat oběti sexuálního násilí, že si za to mohou samy, sekundární viktimizace obětí je zcela nehorázná a pro dané oběti traumatizující.

Qestament
Anonym
Qestament

Hele a jak ty vlastně víš co mají pedofilové rádi? 😀 Když jsme u těch pedofilů tak si nastuduj co ten pojem ve skutečnosti vlastně znamená. Takže určitě budeme brát rady od někoho takovýho kdo ani nezná definice pojmů. To fakt jo A není správný obviňovat děti sexuálního násilí že si za to můžou samy? Tady někdo někoho takovýho obviňuje? V článku je napsaný o dětech obecně a ne jenom o obětech sexuálního násilí. Ženská nejdřív se nauč pořádně číst a vnímat a pak se vyjadřuj.

Podle mě prostě se jenom snažíš obhájit svoje sexy štětkózní šatičky a omalovánky na xichtě, který se stejně nikomu nelíběj, protože chlapy to nezajímá, ti mají nejradši natural – nahý ženský – a ženský si to jen mezi sebou záviděj a soutěžej o tom kerá vypadá jako větší štětka. Musím ale uznat že tenhle byznys s se smrtí a lidskou blbostí funguje fakt genitálně. 😀

Veronika
Anonym
Veronika

Anonyme, kolik ti je sakra? Tento článek zcela jasně dělá z obětí viníky, případně dělá viníky z jejich rodičů. Dekorativní kosmetika pro mě absolutně postrádá smysl, o tom víc pak u malých dětí, to ano. Ale násilník je a vždycky bude násilníkem. Pokud žena řekne ne, znamená to ne. Pokud to muž nedokáže respektovat, je to hajzl a zvíře, které nedokáže ovládat své pudy. Pokud si někdo něco dovolí na malé dítě, je to odporná existence, která si zaslouží trest nejvyšší, a je úplně jedno, jestli ta malá holka byla nalíčená nebo ne. Sex bez souhlasu jednoho z účastníků je znásilnění. Pojem pedofil byste si měl/a ujasnit vy. Marcela to napsala správně. Lidská blbost mě fakt pořád ještě dokáže překvapit. Dokud se z obětí budou dělat viníci a násilníci nebudou náležitě potrestáni, je tenhle svět odporné místo, kam raději nechci přivést svoje dítě, kterému by jednou mohlo být vyčítáno, že „vypadá moc sexy a tak si to znásilnění zasloužilo.“

Martin Mojmír
Admin

Vypadá to, že je placenta v kurzu a nejen ta zvířecí. Jakých nechutností a zvěrstev se jako lidé v 21. století dopouštíme, nad tím rozum stojí. Viz, můžeme to nazvat navazující, článek na našem partnerském webu Časopisu Šifra: Nejnovější trend: Je libo lasagne nebo pizzu s placentou, smaženou placentu s chilli, placentový koktejl Bloody Mary či placentu v tabletách? S placentou se kšeftuje ve velkém.

Jana
Anonym
Jana

Ten obrovský hněv a nenávist vůči všem, kteří nedostali doporučení navštívit kosmetičku, stylistu a vizážistu by mohla autorka článku zamířit proti těm, kteří dopustí, aby se takové výrobky vůbec začaly vyrábět a dostaly se na trh. Spousta nevinných lidí vůbec netuší, co všechno se muselo stát, aby našli tyto výrobky v regále. Osvěta v tomto směru zoufale chybí, protože každý pokus o ni zhatí ti, kteří z toho mají zisky. Tudíž není na místě nazývat lidi obludami a nesmyslně na ně útočit, když používají něco co se jim běžně nabízí. Stejně scestné, je doporučení o změně životního stylu, když je dnes nemožné fungovat bez stresu a enormní zátěže, tlaku na výkon a úspěch, který je na všechny lidi neustále vyvíjen a nejen v práci. “ Nejíst žádné pro tělo škodlivé látky “ to je zřejmě doporučení odstěhovat se na jinou planetu, jelikož všechno co je vypěstováno na této planetě, je nasáté všemi možnými znečištěními které existují. Ať je to rostlinného neb živočišného původu. Vzduch je špatný, déšť je špatný, půda kontaminovaná. A už vůbec nemluvím o tom, jak nekvalitní ošizené potraviny se nám předkládají hlavně v našich končinách ! A že se máme informovat o tom co jíme, dýcháme, co který výrobek obsahuje a na základě zdravého rozumu ignorovat prodej všeho špatného ? Ano, ale to bychom nesměli věnovat 15 hodin práci, za kterou dostaneme takovou odměnu, že nám na nic víc než je zde zmíněná nekvalitní hmota nezbývá. Takže za mě snad dobrý úmysl, ale výkřik do tmy.

Jana
Anonym
Jana

Paní Martino, smekám před Vašimi schopnostmi. Nikdy jste mne neviděla a přitom píšete, jak bychom byly siamská dvojčata. Víte co si kupuji, o čem všem vím, co bych měla dělat, co nedělám a co sleduji. Já třeba televizi a rádio vůbec doma nemám. Pracuji 4 hodiny denně a mám život o úplně jiný, než vidíte ve své křišťálové kouli. To je jedno, nechám Vás přitom. Jen mne zaráží, že ještě nejste ředitelkou zeměkoule s těmi všemi znalostmi a super schopnostmi. Nikoho jiného tak dokonalého jsem totiž ještě nepotkala. Asi budete také jedním z nás. Spícím líným otrokem bez mozku, který leží u televize a stěžuje si na to, s jak strašně debilními obludami musí sdílet tuhle planetu, jelikož má na všechno řešení a ty líné zombie bez zájmu o věc a nápravu s Vámi nespolupracují. Fandím Vám až budete obcházet ty tupé ovce co pracují za minimální mzdu aby uživily své stejně ztracené potomky a oslňovat je svým názorem, jak je jednoduché vše změnit. Chopte se toho, jelikož to doposud nikdo nedokázal. Vy jste předurčena a Vy určitě uspějete.

Martin Mojmír
Admin

Hezký večer,

před tím, než Vás napadne nějaký konstruktivní dotaz či komentář, Vás nasměruji na následující studijní materiály.

Stručné seznámení s příčinami problémů současného socio-ekonomického systému vč. návrhu řešení: https://www.zeitgeistmovement.cz/zeitgeist/
V podstatě totéž, ovšem spíše více o návrhu řešení: https://www.zeitgeistmovement.cz/venus-project/
Pokud se rozhodnete vybočit z řady, respektive místo urážek ostatních začít se změnou nejprve u sebe, pomůže Vám toto: https://www.zeitgeistmovement.cz/vzdelavani/

Pochopitelně jinak než fakticky reagovat na Váš komentář je irelevantní a proto tak neučiním. Martině doporučím totéž, nicméně je to na ní.

Pavlína
Anonym
Pavlína

Ve většině případů nereaguji na podobné konverzace, ale tohle je top! Nejprve napíšete, jak bychom nesměli věnovat 15h práci, apod. a následně pak Martinu „napadnete“, že to vidí ve své křišťálové kouli? Absolutně si protiřečíte! Místo toho, abyste se zamyslela nad tím, co tady tím článkem chce říct, tak tady kolem kopete. Svět se opravdu v p…l obrací! :/

isabella
Anonym
isabella

Vy neumíte číst ?

Hanka
Anonym
Hanka

Před týdnem jsem v jedné skupině na FB narazila na značku Tiande, z diskuze vyplynulo, že vyrábí dámské vložky, se kterými jsou uživatelky spokojené, ale že ostatní kosmetika od nich si na přírodní jen hraje. Dva dny na to mě jedna známá přidala na FB do skupiny. Proto jsem chtěla zjistit více informací a narazila na Váš článek. Bohužel složení úplně nerozumím a tak musím věřit ostatním. Ale teda Tiande na mě dojem neudělala. Na FB vyskakují stále příslěvky, jak jsou všichni spokojení a co by ostatní doporučily na bouli na hlavě. Nic hlemýždího si na sebe dávat nechci 🙂 Máte pravdu v tom, že kolikrát máme tolik zbytečností. Nedávno jsem si objednala pár věcí z přírodní kosmetiky (myslím, že tohle je opravdu přírodní). Stačí šampon, sprchový gel, deodorant, pasta, balzám na rty a řasenka. Třeba šampon stál 150 Kč a stačí si umývat vlasy každí tři dny, takže to ve výsledku bude stejné jako za šampon za 90 Kč a umývání každý nebo každý druhý den. Mám v plánu na přírodní kosmetiku přejít postupně. Váš článek se mi líbí a souhlasím s Vámi. S pozdravem Hanka

Bára
Anonym
Bára

Dobrý den, předem děkuji za informace o kosmetice Tiande, netušila jsem, že je vůbec možné prodávat u nás kosmetiku s tímto složením a rozhodně mne to od koupě odradilo.

Již nějakou dobu se snažím o NON TOXIC životní styl, ale z Vašeho článku je mi úzko. Máte mnoho užitečných poznatků, ale proč je prezentujete tak agresivně? Proč se snižujete k nadávkám (př. obludy, kolektivní demence apod.) a netoleranci? Jistě by se Vám podařilo zaujmout a motivovat více lidí objektivnějším článkem nebo alespon vlastni pozitivní zkušeností, než napadáním lidí, kteří k Vašemu smýšlení zatím nedospěli (a po přečtení článku možná ani nedospějí). Dle mého názoru jste tímto promrhala potenciál Vašeho sdělení a to je velká škoda (pokud ovšem nebylo cílem ulevit nějaké vlastní frustraci, pak se omlouvám a beru zpět).

Ráda bych podpořila paní Michaelu. Pokud o problematice pedofilie nemáte dost informací, neužívejte jí jako argumentu, není to fér. http://www.pedofilie-info.cz/rubrika/zakladni-informace/

S pozdravem, Bára

Martina Kotěcí
Anonym
Martina Böhmová

Pěkný den, paní Báro,
děkuji za reakci a jsem ráda, že Vás můj článek od koupě kosmetiky, která účelně týrá a zabíjí nevinná zvířata, odradil.

Znovu jsem si svůj článek přečetla a opravdu nevím, proč si většina čtenářek myslí, že je psán agresivně či vulgárně. Pojem obluda či kolektivní demence není nadávka, je to jen popis faktu. Psaný projev má bohužel tu nevýhodu, že z něj nelze příliš vyčíst autorovu emoci. Autor může psát objektivně, ale čtenář si většinou článek přečte subjektivně a často s pocitem, že je psán konkrétně proti němu. Většinou až po druhém přečtení si řekne, že to vlastně může být i jinak. A při třetím za nějaký čas ještě jinak.

Jak se na můj účet objevilo v komentářích před Vámi – „vhněv”, „nenávist”, „vytočila do maxima” – při psaní článku jsem toto vůbec necítila, prostě mi jen není jedno, co se tu děje. Co se děje nevinným tvorům, ať už to jsou zvířata nebo děti. Své pocity bych spíše definovala jako naléhavost proti těmto zvěrstvům už konečně něco dělat. Je jasné, že se to všem nemusí líbit, ale už to, že jsem alespoň Vás odradila od nákupu u evidentních, musím napsat „podle mého názoru šmejdů”, je pro mne úspěch.

Možná kdybych tento článek psala teď (článek je z července 2017), pak byste teprve viděla tu pravou agresi a hněv, protože to, co dalšího jsem se (NEJEN) o „tradiční čínské kosmetice a medicíně” před nedávnem dozvěděla a stále dozvídám, to je teprve síla (agrese by nebyla, bylo to napsáno s nadsázkou, správnější slovo je spíše lítost – raději vysvětluji). Nezlobte se na mne, ale to se prostě jinak než debilita a ZRŮDNOST lidí nazvat nedá. Chápu, že člověku, který vědomě týrá a zabíjí zvířata jen kvůli své chuti, zábavě atp., to tak strašné třeba nepřijde. Ale zkuste se na okamžik vžít do mé kůže, zkuste se na okamžik dívat mýma očima – řeknu Vám, co uvidíte všude kolem sebe – je to strach, bolest, bezmoc, beznaděj, utrpení a smrt. Toto zvířata zneužívaná lidmi pociťují každou vteřinu svého života. Zkuste se vžít do nich. A to stejné pociťuji i já. Toto je má frustrace a od té mi žádný článek neuleví.

Ano, také mi trvalo, než jsem k tomuto smýšlení dospěla. Každý potřebuje svůj konkrétní eko-bio-sociální tlak. Pro někoho to může být třeba tento článek.

Snad mi rozumíte. Vzhledem k tomu, že se snažíte o NON TOXIC životní styl, tedy že jste vyloučila ze svého jídelníčku všechny živočišné produkty a výrobky, které jsou toxické (téměř všechny jsou toxické), jistě jste při studiu narazila i na tu etickou stránku věci, nejen na tu zdravotní. A tedy víte, co se děje.

Místo slova pedofilie jsem asi měla uvést sexuální napadení. I tak je však malování malých holčiček a podpora rodičů špatně. Nebo ani s tím nesouhlasíte? Co je pak podle Vás správně?

Tady několik málo (velmi málo) odkazů s ukázkou zmiňované lidské ZRŮDNOSTI:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/v-cine-se-na-farmach-dal-krute-tyraji-medvedi_201007011132_vrojik
http://zoommagazin.iprima.cz/zajimavosti/koho-tradicni-cinska-medicina-vyhubi-tentokrat-o-zivot-bojuji-luskouni
https://www.expres.cz/krute-privesky-se-zivocichy-v-cine-dt8-/viral.aspx?c=A171128_154107_dx-viral_neos
http://tn.nova.cz/clanek/tradicni-masakr-faerane-nazenou-velryby-ke-brehu-a-jdou-zabijet.html
https://www.youtube.com/watch?v=jjjRkyIxYaQ

Bára
Anonym
Bára

Děkuji za reakci. Já jsem si Váš článek také znovu přečetla, dokonce jsem i podrobně prostudovala komentáře, ale můj dojem zůstává téměř stejný. Nezlobte se, ale označování lidí zmalovanými obludami nebo dementy přece není popis faktu, ale Váš subjektivní pohled na tuto problematiku (který ale možná předkládáte jako obecnou pravdu…). Navíc se mi nelíbí, že čtenářům podsouváte své názory a soudy (př. „sama jistě víte, že mám pravdu“ nebo „za toto všechno, co popisujete, opět můžete Vy a to svou lhostejností, leností a hlavně nevzdělaností“). Každý má právo vyjádřit svůj názor a není přece třeba se vzájemně urážet, zvlášt, když ve svém „medailonku“ uvádíte, jak je pro Vás vzájemná úcta důležitá (a já Vám to věřím).

Chápu Vás a obdivuji Váš zápal pro věc, ale ze svých zkušeností Vím, že takto lze lidi spíše popudit než motivovat a něčím obohatit (berte to prosím jako můj osobní postřeh, jak s ním naložíte záleží na Vás…)

Ptáte se, jestli se mi líbí zmalované holčičky. Samozřejmě se mi nelíbí, ale prominte, Váš nadpis „Pleťová kosmetika podporuje pedofilii“ (myšleno nyní sexuální napadení) považuji za těžkou demagogii. Srovnávat tanec nezletilých holčiček u tyče (což je trestný čin srovnatelný s dětskou prostitucí) a zmalovanou dvanáctiletou pubertačku mi přijde zcestné. Za to, že jsou některá děvčátka brutálně zneužívána mohou narušení jedinci, stát a zákony, které toto dopustí, ale rozhodně ne pleťová kosmetika. A jak podpořit to, aby se děvčata oblékala přiměřeně svému věku a šminky používala až v době, kdy to Vy považujete za vhodné? To je těžká věc (znáte pubertačky…). Nejlepší se mi zdá prevence, jít dívkám pozitivním příkladem, pomoci jim pěstovat zdravé sebevědomí, aby věděly, že i když se jednou budou chtít oblékat a líčit vyzývavě, že to kohokoliv neospravedlnuje z toho, aby je sexuálně napadal.

Přeji vše dobré,

Bára

Martin Mojmír
Admin

Já bych to viděl naprosto stejně. Zkrátka buď má člověk zájem o relevantní informace, na základě kterých se následně chce osobně zapojit a zapojí byť do jakékoli společensky prospěšné (konstruktivní) činnosti, anebo jen chce bezmyšlenkovitě mluvit s falešnou vírou, že radí ostatním, jak věci mají dělat správně, ovšem přitom vlivem jejich kriticky nedostatečné informovanosti neposkytne svému okolí nic jiného než svůj naprosto pomýlený subjektivní názor nezaložený naprosto na ničem. Takovéto debaty jsou jen věčným bojem vzdělaných (informovaných) a nevzdělaných (neinformovaných). Konstruktivní je zde jednoduše poskytnout materiály ke studiu s dodáním, nechť si potenciální studující tyto ověří i z dalších zdrojů, a následně pokračovat v činnosti bez reakcí totožnému diskutujícímu do té doby, dokud neprojeví zájem o skutečnou diskuzi na úrovni. Když to zjednoduším – fakta se pouhými názory nezdržují.

Bára
Anonym
Bára

http://web.archive.org/web/20090524185239/http://www.reflex.cz/Clanek34505.html Je to pro Vás dostatečně konstruktivní?? Předpokládám, že asi stejně, jako pro mě Váš lobotomický dokument…

Anonym
Anonym
Anonym

Spis jsou to manipulativni clanky…. Tenhle zpusob jak se na to chyti lidi je velice ucinny….. Nas byvali kolega… Pan JUDr a kdo je vic, dokazal zmanipulovat cele oddeleni behem par mesicu, ze se na sebe lidi divali skrz prsty…. Dost podobny zpusob manipulace…

Martin Mojmír
Admin

Budete mít nějaký konstruktivní dotaz, nebo to mělo být ono?

Bára
Anonym
Bára

V mé poslední návštěvě se omlouvám za své „spamy“, bohužel jsem si až nyní důkladně prostudovala, kdo jste a čemu se věnujete. S tím opravdu nechci mít nic společného…zde je skutečně jakákoliv debata zbytečná. Díky „dokumentu“, který zde propagujete, už Vašemu jednání a vyjadřování rozumím.

Martin Mojmír
Admin

Milá paní, snažíte se srovnávat nesrovnatelné, a to jeden čistě subjektivní názor jakéhosi známého nepříliš vzdělaného barokně-bulvárního narkomana se značným množstvím vědeckých a statistických studií pocházejících od vzdělaných a informovaných vědců, architektů, psychologů, sociologů, pedagogů apod. V takovém případě se nejedná o otázku směřovanou na mne nebo na nás, zda je Váš odkaz pro nás dostatečně konstruktivní, nýbrž o docela obyčejný, z Vaší strany čistě egocentrický, bullshit. Vy vůbec nemáte zájem cokoli číst a vyhledávat si fakta, Vy pouze na internetu hledáte a použijete jakýkoli první nesmysl zmiňující se proti tomu, čemu nerozumíte a ani nechcete rozumět. Vůbec jste si nic neprostudovala, natož důkladně, na studium jste neměla čas. Pouze jste si přečetla jeden Vámi prezentovaný čistě názorový článek někde na internetu.

Paní Báro nezlobte se, ale pokud se zde budete vysloveně úmyslně uchylovat ke lžím, tak je mi líto, ale tímto jakákoli diskuze mezi námi končí ať už jen z důvodu, že je proti pravidlům zdejší diskuze. Přejeme Vám jen lepší zítřky a pokud možno vzdělání k Vám a Vašemu okolí.

Michal Čech
Autor

To co píšete jste charakterizovala přesně, jsou to obyčejný spamy. To vážně chcete argumentovat nějakou vyfetlou smažkou JXD? Nechcete sem pozvat rovnou ještě třeba Jandu, Veselovskýho nebo rovnou Soroše? 😀 Je asi fakt že umíte „rozumět“ jenom takovým pitomým a naprosto stupidním nesmyslům. Ještě napište, že teď na základě těhle reakcí začnete ty tainde sra*ky kupovat a používat, to bude vrchol. 😀 Trochu uvažujte proboha a když už tak argumentujte seriózními články a ne takovou žumpou. 😀

Anonym
Anonym
Anonym

Článek před…. Nemohu říci, zda TianDe pomáhá či ne, nemam zkušenosti….urcite bylinky ucinky maji. A hned další, jsem rada ze muj clanek vas od nakupu TianDe odradil…. No musim se smat….

Martin Mojmír
Admin

Budete mít nějaký konstruktivní dotaz? Nebo to mělo být ono?

Veronika
Anonym
Veronika

Jděte už se svými konstruktivními dotazy do háje. Lidé tu vyjadřují své názory především na postoj autorky článku a její vyjadřování a naprosto subjektivní postoj, který sice může být pravdivý a „správný“, nicméně jak už bylo zmíněno výše, je doslova odrazující. Naše společnost je špatná. Týrání zvířat je špatné. Zneužívání zákazníků, lhostejnost lidí je špatná. Tohle nikdo nepopírá. Místo toho, abyste ale valili do lidí, že jsou obludy, byste se měli snažit o osvětu, pokud možno tak, aby nepůsobila jako opovrhování, nýbrž jako snaha o změnu a pomoc. Takovouhle auru ale bohužel nevyzařujete.

Martin Mojmír
Admin

Dovolím si odpovědět Vám Vaší rétorikou:

Místo toho, abyste hodnotila jeden text článku s několika málo komentáři, byste se měla zaměřit na účel existence tohoto webu a zejména vyhledání si něčeho o jeho provozovateli. Pak byste se nemusela trápit vypisováním názorů, ale znala byste fakta.

Provozovatel webu je, mimo jiné, součástí hnutí za nová lidská práva Hnutí Zeitgeist. Co je Hnutí Zeitgeist, si jistě už vyhledáte sama.

Co se týče konstruktivních dotazů, s těmi do háje nepůjdeme. Uvědomte si, že jste na našem poli a zde platí naše pravidla. Rozhodně ne feudofašistický kapitalismus a demokracie.

Pokud nemáte něco vážného k diskuzi, pak se s dovolením půjdeme zase věnovat společensky prospěšné činnosti. Vy můžete pokračovat ve sledování Ordinace v růžové zahradě.

martina
Anonym
martina

mluvíte mi z duše, dovolila jsem si článek okopírovat a vložit na fb pod kosmetiku tiande kterou tady propaguje nějaký distributor, děkuji, myslela jsem si že nejsem sama

Martin Mojmír
Admin

Nutno dodat, že tento článek není o TianDe, nýbrž o tzv. „přírodní” kosmetice obecně. TianDe autorce přišla pod ruku z důvodu, že se jí nelíbila, podle jejího názoru, až moc vyzývavá veřejná vyvyšující propagace této značky používající zmiňované živočišné „produkty”, dá-li se to tak nazvat. Tak veřejně (jako reakci) napsala to, co si o tom myslí ona, za použití opět veřejně dostupných materiálů (prostřednictvím sociální sítě Facebook).

Když jsme u přírodní kosmetiky, dnes vyšel její nový článek tentokrát zabývající se tradiční čínskou medicínou obecně. Můžete jej nalézt ZDE. Obsahuje hypertextové odkazy na zdroje, ze kterých čerpala, je tedy o něco podloženější než tento. Třeba Vás bude zajímat také.

Elen
Anonym
Elen

Od kozy k vozu, tak pusobi clanek. Pokud nechapete zeny, ktere se lici a nejakym zpusobem Vam vadi, vyporadejte se nejak sama se svym komplexem a necpete ho druhym… Zeny se slechti odjakziva a to je spravne… a kazda namalovana zena nevypada jako sasek, spise naopak…. Kdyz to neumi, pak samozrejme… Pouzivam makeup cely zivot a po odliceni,nebo ve dny, kdy se nemaluju vypada ma plet mnohem lepe nez od kdejake „prirodni“ zeny, ktera by makeup na sebe nedala….zajimave…. O tom se neupravovat a absolutne se bat licit zdrave sebevedomi vskutku neni… O utrpeni zvirat to je samozrejme jina kapitola, to by se nemelo libit nikomu, ale odsoudit kvuli tomu cely licici a kosmeticky svet, ktery je zenam prirozene blizky je naprosta hloupost. Z vasich slov, kde ukazujete nazor na zeny, ktere se lici, jde videt, ze to neodsuzujete kvuli litosti ke zviratum a planete ale zrejme Vam nejak tyto zeny vadi…..

Martin Mojmír
Admin

Hezký večer. Jelikož Váš text neobsahuje nikde jediný otazník, poděkujeme Vám pouze na názor.

Michaela K
Anonym
Michaela K

Dobrý den, nevím jak je to možné, ale dostal se ke mě tento článek – zřejmě nějaká neviditelná síla internetu. Rozhodně se mi článek líbí, a to i přesto, že kosmetiku používám. Nepatlám toho na sebe mraky, protože si také myslím, že budu vypadat jako stařena spíše díky krémům než bez nich, ale konzument jsem. Snažím se na sobě pracovat, což jde ale ztuha, protože jsem trochu (možná i víc) lenoch. Tak snad se mi to povede a nejen mě. S chutí do toho a půl je hotovo!

Simona
Anonym
Simona

Dobrý den, než začnete něco převelice a agresivně hanit, opravdu si danou problematiku nastudujte,nebo se na ni také podívejte z pohledu člověka, který má několik let zdravotní problém, stravuje se dle doporučení, provádí pravidelný detox těla bylinkami na problém určený a celou dobu věří, že když nezabraly bio produkty, tak tedy už pomůžou mastičky nacpané kortikoidy a jinou chemií od lékaře. Což samozřejmě však za cenu, že si tělo opět zanáší nejrůznější chemií a problém se zanedlouho opět projeví.
Než jste napsala tento článek, jistě jste si přečetla anamnézy lidí, kteří mají velice dobré zkušenosti s jejich výrobky?Zlepšil se jejich zdravotní stav a s tím souvisí i jisté výhody v neomezování se v běžném životě (částečné invalidní důchody,kvůli lupence, ekzémům atp.) nemluvě o bolesti a dyskomfortu při jakékoli činnosti. S těmito lidmi si popovídejte, s těmi, kterým kosmetika pomohla.
Navíc nabízí spousty produktů jen z bylin, kamenec máte také 100% přírodní, kdo nechce, ať řadu s hadím tukem nekupuje, nepůjde to na odbyt a nevyplatí se jim to vyrábět. Jenže, když to pomáhá lupenkářů a ekzematikům v léčbě místo kortikoidů, tak po čem raději sáhnou, co myslíte? Věřte tomu, že ten kdo se dlouhou dobu léčil a trápil s ekzémem, nemůže třeba právě na hadí řadu dopustit. Každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného. Někomu pomůžou samotné bylinky, někdo si vybere produkty přírodní také, avšak živočišného původu (třeba sádlo, nebo hadí tuk…)
Další co jste napsala docela agresivně a necitelně je problematika pedofilie a znásilnění. Byla jste někdy u takového případu? Viděla jste objeti znásilnění a měla jste možnost s někým takovým hovořit? Věřím že ne, jinak by jste nic takového nikdy nemohla napsat a věřte nebo ne, tenhle článek,by leckoho, kdo to prožil rozplakal (nedej Bože přivedl opět s výčitkami k psychologovi). Tito lidé bývají ve špatný okamžik na špatném místě a vůbec nejde o to, jak jsou oblečení či nalíčení. A  pedofílie je náklonnost k nedospělým osobám, ne jen k dívkám,ale i k chlapcům. Takže tento argument o líčení opět nebyl zcela tak pravdivý. To je jako by jste říkala, že si za to někdo může sám, protože má dlouhé vlasy, blond v culíku…. Nosme proto všichni krátké vlasy a nejlépe čepice.

Martin Mojmír
Admin

Hezký den, děkujeme za názor. Budete mít k tématu také nějaké relevantní argumenty?

Dodám Vám sem ještě dva související články z našeho webu:
Pověra jako antonymum rozumu aneb čemu slepě věří a jak uvažuje Homo sapiens sapiens ve 21. století
Zoo ve Dvoře Králové nad Labem řeže nosorožcům rohy a ještě se touto legalizovanou ohavností chlubí

Pak jsem našel ještě jeden zajímavý odkaz:
https://www.emimino.cz/denicky/tiande-kde-je-pravda-13436/

No a nakonec se zmíním, že aféra přírodnosti a (ne)závadnosti zrovna TianDe byl propírán nedávno ve zprávách tuším FTV Prima. Ze strany značky na webu žádná reakce.

Pro snadnou argumentaci na to, kde je, nebo není pravda z hlediska přírodní kosmetiky (obecně), stačí použít Google a dát hledání 10 minut času. Už jen toto dělá náš článek nadbytečným. No a možnost koupě, poslání produktu na chemický rozbor a konzultaci s chemiky ani nezmiňuji.

Lidi, přemýšlejte trošku.