Absurdita zvaná přírodní kosmetika

To, že dnešní kosmetika obsahuje plno škodlivých chemických látek, je veřejně známá věc. Že se kosmetika běžně testuje na zvířatech, která jsou tímto týrána a pomalu zabíjena, vědí také všichni. Toho, že dané nikomu nevadí a kosmetiku používá každý den, jsme svědky na každém kroku a mám-li to říci upřímně, jde to mimo mé chápání. Ano, najdou se tací, kteří používají tzv. přírodní kosmetiku, jenže co tento pojem vlastně znamená?

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Vždy jsem si myslela, že pojem „přírodní“ kosmetika znamená, že je vyráběná pouze z léčivých rostlin a bylin bez škodlivých chemických přídavků a bez jakéhokoliv zneužívání zvířat. Bohužel to tak docela není pravda.
 

Kosmetika ve stylu Catwoman?

Před nedávnem mi známá poslala přes Facebook nabídku, abych označila přídavkem „To se mi líbí“ její FB stránky propagující firmu TianDe, která nabízí přírodní kosmetiku z Tibetu. Jednalo se o přípravky na vlasy, pleť, na ruce, proti stárnutí a tak podobně. Osobně žádnou kosmetiku nepoužívám (kromě mýdla, šampónu a zubní pasty z pouze bylinných složek), protože si nechci zničit kůži ani zdraví, ale řekla jsem si, že se tedy na to blíže podívám. Trochu mě namotivoval také fakt, že zmiňovaná známá v komentáři k jedné ze svých propagací dané přírodní kosmetiky, konkrétně zubní pasty, uvedla, že tedy sice obsahuje toxický fluorid sodný, který Vám zničí zdraví, ale že to přeci vůbec nevadí, hlavně, že Vám tato pasta zuby vybělí, odstraní zubní plak či kámen apod. Zajímavý názor. Mimochodem pasta, kterou používám já, to dokáže také a fluorid sodný ani žádné jiné škodlivé látky neobsahuje.

Nicméně začetla jsem se tedy do stránek dané kosmetické firmy a nestačila se divit. Mezi „vysoce kvalitními“ složkami, ze kterých se daná kosmetika vyrábí, byly i tyto „unikátní“ živočišné složky: hadí tuk, žraločí tuk a žraločí chrupavka, ovčí placenta, extrakt z bílých jeseterů a další. Dobře, tyto složky pochází z přírody, ale aby kvůli nim umíraly další tisíce či milióny zvířat, to snad ne?! Nestačí, že ročně zavraždíme miliardy zvířat kvůli nesmyslnému názoru, že bez masa bychom neměli potřebné živiny nebo dokonce chcípli hlady? A další miliardy kvůli kabelkám či botám z pravé krokodýlí kůže či kožichům z činčil, norků a dalších nevinných živých tvorů? To musíme zabíjet další a další zvířata jen kvůli tomu, abychom si je mohli patlat ještě i na obličej či zadek? Vzhledem k tomu, že má tato firma na Facebooku plno příznivců, zřejmě ano a opět to nikomu nevadí. A tito lidé mnohdy káží o morálce…


Zdravá strava = zdravé tělo

Přitom by stačilo pouze změnit styl života a člověk by nepotřeboval vůbec žádnou kosmetiku (a samozřejmě ani žádné léky). Snažit se vyhýbat stresu, více spát, přes den se více pohybovat a hlavně úplně změnit své stravovací návyky – nejíst žádné pro tělo škodlivé látky jako jsou rafinované cukry, tuky, živočišné produkty, škodlivé chemické emulgátory, stabilizátory a další, protože co naše tělo intuitivně dělá? Všechny tyto škodlivé látky z těla vylučuje. A vylučuje je nejen močí a stolicí, ale také potem či hnisem (uhry) přes naší kůži (no a samozřejmě dalšími způsoby). Z toho vyplývá, že pokud bude naše tělo čisté uvnitř, bude čisté i na povrchu (bude čistá i naše pokožka); pokud bude naše tělo zdravé, budou zdravé i vlasy, nehty i zuby. Poté důvod patlání si něčeho na obličej či jiné části těla pozbývá smyslu. Opět zde platí: „Řešme příčiny, ne následky!“ Jistě můžete argumentovat, že třeba suchá kůže či lupénka s jídlem nesouvisí. Sami ale skrytě víte, že souvisí – viz. příslušné odkazy a další relevantních zdroje.

Pokud však i přes to budete chtít na sebe něco patlat (budete mít třeba nějaký genetický problém, který změna jídelníčku zlepší jen minimálně), existují čistě rostlinné přípravky, které Vám na daný problém pomohou úplně stejně jako ty zvířecí. A navíc předmětné rostliny rostou tady u nás v přírodě. EU používání většiny bylin sice zakázala, ale toto jejich nesmyslné omezování dnes už snad nikdo neposlouchá. Dále Vám na spoustu problémů může pomoci například obyčejný panenský kokosový olej, o jehož léčebných účincích jste jistě již slyšeli. Je to podle mě univerzální léčitel na všechno a navíc jeho použití je všestranné. Je výborný i v kuchyni (bez problému nahradí stále diskutovaný palmový olej, kvůli kterému se ničí deštné pralesy, kvůli kterému se zabíjí opět další zvířata žijící v těchto pralesích, nemluvě o lidských „otrocích“ pracujících na vzniklých palmových plantážích). Pokud si pozorně přečtete článek v odkaze kokosového oleje, dozvíte se, že úspěšně zabraňuje tvorbě vrásek a stárnutí pokožky. Takže ani kvůli tomuto na sebe nemusíte patlat nějakou ovčí placentu, hlemýždí mucin, včelí zvratky, velbloudí hovno a podobně. Pro léčbu pak máme i jiné možnosti, které Vám mohou pomoci – pro ty, co to ještě neví, existuje například také nanotechnologie a genová terapie.
 

Obličej na obličeji

Co se týče kosmetiky, která se používá pouze na namalování si na svůj obličej obličej cizí. Proč to proboha ženy děláte? Kvůli mužům? Pokud ano, tak je asi moc dobře neznáte. A těm, co o ten vzhled jde, bych se obloukem vyhnula. Kvůli sobě? Pokud se sama sobě nelíbíte v „přírodní formě“, tak je asi něco špatně. Říká se, že aby člověk mohl mít rád lidi okolo, musí mít rád nejdříve sebe. Nebo kvůli tomu, že je to móda? Jenom kvůli tomu, že si každý hraje na někoho jiného, neznamená, že to musím dělat také. Raději budu „mimoň“, ale sama sebou a se zdravým rozumem. Vím, že tato záležitost je v hlavách lidí dost zarytá. Když jsem začala chodit se svým nynějším manželem, první dárek od jeho příbuzných k mým jmeninám či narozeninám byla řasenka, rtěnka, tužka na oči a další podobné nesmysly. Samozřejmě jsem nic z toho nepoužila a rodina postupně s podobnými dárky přestala. Dokonce se mi stalo, že na jednom pracovním pohovoru mi chtěli zaplatit vlasového a pleťového stylistu a vizážistu, pokud bych u nich nastoupila. Tak jsem je poslala do příslušných nevábivých končin. Přitom když se podíváte kolem sebe, většina žen je strašně přemalovaných a vypadají jako nějaké štětky. Jako obludy s tuny make-upu na obličeji. Vždyť jim to ale vůbec nesluší! Černé oči jako by zrovna vylezly z hrobu, rudé rty jako Marfuša, umělé tváře… A to ještě na sociálních sítích dostávají „lajky“ a komentáře, jak jsou nádherné. Sorry jako, ale tento neustálý kolotoč záchvatů kolektivní demence opravdu nechápu.
 

Pleťová kosmetika podporuje pedofilii

A pak se ještě divíte, že je dnes tolik pedofilů? Když vidím ty dvanáctileté holčičky s namalovanými řasami a obočím, rudými rty, nalakovanými nehty a nabarvenými vlasy v minisukýnkách a upnutých halenkách, to je strašný! Je jim dvanáct a vypadají nejméně na 18. Samy útok pedofila přivolávají a přitahují, samy si o něj svoji vyzývavostí říkají. Jejich rodiče jsou úplně vypatlaní a volala bych na ně sociálku, kdyby to bylo co platné… Ještě v devadesátých letech bylo toto nepřípustné a přišla-li dívenka s namalovanou pusou do školy, učitel ji s pokáráním okamžitě posílal do umývárny. Dnes jsou za tyto zákazy do umývárny posíláni učitelé…
 

Jde opět pouze jen a jen o prachy

Cílem fenoménu kosmetika je neustálé utrácení Vašich peněz pod bezduchou záminkou, že její používání je „trendy“ a „cool“, což 96 % žen vůbec nechápe a dychtivě ji stále nakupuje. Na svůj obličej si nanáší obludy pomocí make-upů, líčidel atd., které když večer smyjí, objeví se proti nim v zrcadle obludy další, protože předmětný make-up jim původní pokožku úplně zničil (ten chemický stoprocentně). Takže na ní nanesou další, tentokrát noční, krémy a balzámy a pokožka opět nemůže volně dýchat a samovolně se regenerovat. U léčebné kosmetiky hrozí to, že pokožka si zvykne na to, že dané problémy za ní řeší něco jiného a přestane správně fungovat, anebo si postupně vytvoří proti daným přípravkům imunitu a přestanou fungovat přípravky. Kvůli tomu si toho budete muset na sebe nanášet více a více a o to vlastně kosmetickým firmám jde. Mimochodem ať žije rakovina kůže.

A pokud náhodou pochopíte, že chemická kosmetika ničí zdraví, je tu přeci kosmetika „přírodní“ a tedy můžete vesele nakupovat dál, že…
 

Závěrem

Aby nedošlo k mýlce, neodsuzuji všechny kosmetické výrobky. Odsuzuji pouze ty s přídavkem živočišných složek a složek takových, jejichž „těžbou“ devastujeme planetu. Jistě existují jejich rostlinné ekvivalenty, které mají podobné, stejné ba dokonce lepší účinky. Některým živočišným složkám se dokonce přisuzují zázračné účinky, které však dle četných vědeckých studií nemají; příkladem je známý nosorožčí roh. Kvůli lidským zombiím, kteří stále věří, že má afrodiziakální účinky, jsou nosorožci na pokraji vyhynutí. A bohužel zdaleka nejen oni.

Označení „přírodní“ by opravdu nemělo zahrnovat zabíjení živých tvorů. Vždyť my jsme také živí tvorové a pocházíme z přírody. Proč se tedy něco nevyrábí z nás? Věřím, že po krému z krve mladých pannen, omládnu. Proč za to vlastně Čachtickou paní skoro upálili?
 

Použité zdroje

Foto a text: Facebook.com, odkazy v článku

Martina Koťarová
Sledujte nás
Do jaké míry souzníte s článkem?

Martina Koťarová

je zejména korektorka, matematička a amatérská fotografka. Má ráda děti, faunu a zkrátka vše živé. Jejím přáním a snem je nastolení takové společnosti, ve které bude panovat porozumění, úcta jednoho k druhému, respekt k přírodě a zdravé sebevědomí, čemuž se nejvíce podobá Ekonomika založená na přírodních zákonech / zdrojích prezentovaná Hnutím Zeitgeist.

Martina Koťarová
Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
55 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Martin Mojmír
Admin
3 roky před
Reaguje uživateli  Martina Koťarová

Já bych to viděl naprosto stejně. Zkrátka buď má člověk zájem o relevantní informace, na základě kterých se následně chce osobně zapojit a zapojí byť do jakékoli společensky prospěšné (konstruktivní) činnosti, anebo jen chce bezmyšlenkovitě mluvit s falešnou vírou, že radí ostatním, jak věci mají dělat správně, ovšem přitom vlivem jejich kriticky nedostatečné informovanosti neposkytne svému okolí nic jiného než svůj naprosto pomýlený subjektivní názor nezaložený naprosto na ničem. Takovéto debaty jsou jen věčným bojem vzdělaných (informovaných) a nevzdělaných (neinformovaných). Konstruktivní je zde jednoduše poskytnout materiály ke studiu s dodáním, nechť si potenciální studující tyto ověří i z dalších zdrojů, a následně pokračovat v činnosti bez reakcí totožnému diskutujícímu do té doby, dokud neprojeví zájem o skutečnou diskuzi na úrovni. Když to zjednoduším – fakta se pouhými názory nezdržují.

Bára
Bára
3 roky před
Reaguje uživateli  Martina Koťarová

V mé poslední návštěvě se omlouvám za své „spamy“, bohužel jsem si až nyní důkladně prostudovala, kdo jste a čemu se věnujete. S tím opravdu nechci mít nic společného…zde je skutečně jakákoliv debata zbytečná. Díky „dokumentu“, který zde propagujete, už Vašemu jednání a vyjadřování rozumím.

Bára
Bára
3 roky před
Reaguje uživateli  Martin Mojmír

http://web.archive.org/web/20090524185239/http://www.reflex.cz/Clanek34505.html Je to pro Vás dostatečně konstruktivní?? Předpokládám, že asi stejně, jako pro mě Váš lobotomický dokument…

Martin Mojmír
Admin
3 roky před
Reaguje uživateli  Bára

Milá paní, snažíte se srovnávat nesrovnatelné, a to jeden čistě subjektivní názor jakéhosi známého nepříliš vzdělaného barokně-bulvárního narkomana se značným množstvím vědeckých a statistických studií pocházejících od vzdělaných a informovaných vědců, architektů, psychologů, sociologů, pedagogů apod. V takovém případě se nejedná o otázku směřovanou na mne nebo na nás, zda je Váš odkaz pro nás dostatečně konstruktivní, nýbrž o docela obyčejný, z Vaší strany čistě egocentrický, bullshit. Vy vůbec nemáte zájem cokoli číst a vyhledávat si fakta, Vy pouze na internetu hledáte a použijete jakýkoli první nesmysl zmiňující se proti tomu, čemu nerozumíte a ani nechcete rozumět. Vůbec jste si nic neprostudovala, natož důkladně, na studium jste neměla čas. Pouze jste si přečetla jeden Vámi prezentovaný čistě názorový článek někde na internetu.

Paní Báro nezlobte se, ale pokud se zde budete vysloveně úmyslně uchylovat ke lžím, tak je mi líto, ale tímto jakákoli diskuze mezi námi končí ať už jen z důvodu, že je proti pravidlům zdejší diskuze. Přejeme Vám jen lepší zítřky a pokud možno vzdělání k Vám a Vašemu okolí.

Michal Čech
3 roky před
Reaguje uživateli  Bára

To co píšete jste charakterizovala přesně, jsou to obyčejný spamy. To vážně chcete argumentovat nějakou vyfetlou smažkou JXD? Nechcete sem pozvat rovnou ještě třeba Jandu, Veselovskýho nebo rovnou Soroše? 😀 Je asi fakt že umíte „rozumět“ jenom takovým pitomým a naprosto stupidním nesmyslům. Ještě napište, že teď na základě těhle reakcí začnete ty tainde sra*ky kupovat a používat, to bude vrchol. 😀 Trochu uvažujte proboha a když už tak argumentujte seriózními články a ne takovou žumpou. 😀

isabella
isabella
3 roky před
Reaguje uživateli  Pavlína

Vy neumíte číst ?

Anonym
Anonym
3 roky před
Reaguje uživateli  Martina Böhmová

Článek před…. Nemohu říci, zda TianDe pomáhá či ne, nemam zkušenosti….urcite bylinky ucinky maji. A hned další, jsem rada ze muj clanek vas od nakupu TianDe odradil…. No musim se smat….

Anonym
Anonym
3 roky před
Reaguje uživateli  Martin Mojmír

Spis jsou to manipulativni clanky…. Tenhle zpusob jak se na to chyti lidi je velice ucinny….. Nas byvali kolega… Pan JUDr a kdo je vic, dokazal zmanipulovat cele oddeleni behem par mesicu, ze se na sebe lidi divali skrz prsty…. Dost podobny zpusob manipulace…

Martin Mojmír
Admin
3 roky před
Reaguje uživateli  Anonym

Budete mít nějaký konstruktivní dotaz, nebo to mělo být ono?

Martin Mojmír
Admin
3 roky před
Reaguje uživateli  Anonym

Budete mít nějaký konstruktivní dotaz? Nebo to mělo být ono?