Zmatený Vladimír Kapal opět lživě o Hnutí Zeitgeist. Tentokrát jako o součásti Nového věku Nového světového řádu

Vladimír Kapal, zakladatel, provozovatel a šéfmoderátor takzvaného Svobodného rádia, se v pořadu s Jiřím Černohorským „2017-04-10 – Studio Beta – Jiří Černohorský. Jak dál v alternativě?” vyslovil, že Hnutí Zeitgeist vzniklo jako součást New Age Nového světového řádu. Samozřejmě si, jako obvykle, vymýšlel.


-> Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM; zřeknutí se odpovědnosti ZDE) <-

Kapalovo tvrzení, že součástí NWO, respektive New age, bylo i Hnutí Zeitgeist (00:25:58), je lživé.

Hnutí Zeitgeist, založené v roce 2008 režisérem a sociologem Peterem Josephem, je vzdělávací organizací informující o problémech a skutečných příčinách problémů současného zastaralého socio-ekonomického (monetárního) systému, přičemž navrhuje jeho změnu do tzv. Ekonomiky založené na přírodních zákonech / zdrojích. A to je ve své podstatě celé, nic více v něm nelze hledat. Nejedná se o žádnou sektu, nýbrž o sdružení vzdělaných lidí, nejčastěji vědců a jiných odborníků v tom kterém konkrétním, s myšlenkovým tokem Hnutí souvisejícím, oboru.

Vladimír Kapal

Vladimír Kapal v pořadu dále doslova nesouvisle žvanil cosi o podle Hnutí Zeitgeist nutných přesunech lidí do jakýchsi samozásobených oblastí a že něco (nepochopili jsme co) nevymysleli dobrodinci, ale lidé, kteří chtějí ovládat svět. Následovaly nesmysly o nějakých 25 tisících korunách patrně finančního příjmu. V podstatě doporučujeme poslechnout si čas záznamu 00:25:58 – 00:30:28 (záloha), kde Vladimír Kapal, jelikož dobře ví, že prakticky nic o Hnutí neví, protože jeho myšlenkový tok, záměry a cíle nestudoval, se nedokáže k dané věci ani srozumitelně vyjádřit. Zkrátka to má v hlavě už vše značně pomotané.

O tom, co je Hnutí Zeitgeist a co prosazuje, se lze dočíst například v programovém prohlášení Hnutí, případně lze k informacím dojít ze stránek globálu. Samozřejmě na stránkách Hnutí Zeitgeist Česká republika jsou k dispozici e-mailové a telefonické kontakty, na které je možné se kdykoli obrátit, eventuálně vystupujeme pravidelně v relacích internetového rádia Svobodný vysílač CS. Seznam uskutečněných pořadů, ze kterých se dá o Hnutí Zeitgeist rovněž mnohé dozvědět, najdete v samostatném našem článku Co je to Zeitgeist na Svobodném vysílači CS. Vladimírem Kapalem nezodpovězené otázky, které jsme mu ve věci Hnutí Zeitgeist položili, si přečtete v článku Co je to Zeitgeist na Svobodném rádiu (zde je mail, na který nikdo z (ne)Svobodného rádia „překvapivě” neodpověděl). A v neposlední řadě fakta o tom, kdo a kým je Vladimír Kapal a co je jeho (ne)Svobodné rádio zač, vyčtete z diskuzního vlákna Investigativní novinařina pohledem Vladimíra Kapala, kde se k němu kromě nás vyjadřují i jiní, například advokáti.

Po prostudování materiálů o Hnutí Zeitgeist a Vladimíru Kapalovi nemá přinejmenším základně racionálně uvažující člověk příliš co řešit. Informace jsou, otázkou je pouze, odkud je chceme čerpat. Zda z relevantních vědeckých zdrojů, anebo z (alternativně) bulvárních až vysloveně vylhaných rádobymédií či internetových diskuzí.
 

Základní materiály Hnutí Zeitgeist

# Dokumentární film Duch doby: Posun vpřed (Zeitgeist: Moving Forward)
# Dokumentární film Duch doby: Dodatek (Zeitgeist: Addendum)
# Orientační příručka Definice Hnutí Zeitgeist (PDF k tisku)
# Oficiální webové stránky Hnutí Zeitgeist (Hnutí Zeitgeist global, další pobočky Hnutí)

 

Související články

# Červené odkazy uvedené v článku
# Tak jsem si poslechl Svobodné rádio, pana Kapala a jeho malý alternativní mainstream
# Potrefené husy komunistických kospirátorů zahejkaly?

Martin Böhm
Sledujte nás

Martin Böhm

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud ano, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se žel vzhledem k faktu, že nejsme nikým placeni a ani nemáme nárok na žádné dotace, neobejdeme. Jen pro udržení našich projektů při životě je potřeba alespoň 1.200 CZK měsíčně nehledě na finance potřebné pro naší nejen místní dobrovolně-aktivistickou činnost. Věřte, že i pouhých 100 či 200 korun měsíčně od jednotlivců nám velmi pomůže, neboť na pravidelný příjem se mnohem lépe spoléhá.

Na říjen 2017 jsme vybrali 1.300 CZK, což zahrne náš provoz. Už se ale nevybralo dostatek na garanci Agregace aktualit, Události a komentáře, Kauzy pod okulárem a další potřebné činnosti. Četnost a kvalita naší práce se odvíjí od způsobu a výše Vašeho zájmu, bez Vaší pomoci to skutečně nepůjde. Více informací, proč potřebujeme Vaší pomoc, se dočtete ZDE. Pro více informací o tom, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, klikněte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.

---

Speciální poděkování:
Velice děkujeme paní T.K. za pravidelné měsíční štědré obdarovávání 1.000 korunami na provoz a 1.000 CZK na splátku mínusu (peněz investovaných z osobních rezerv provozovatele DuchDoby.CZ do vybavení), celkem tedy 2.000 CZK. Velice si této podpory vážíme, zejména díky Vám, paní T.K., jsou naše projekty v provozu.
Martin Böhm
Sledujte nás
Martin Böhm

Martin Böhm

je informatik, futurolog, žurnalista, bloger, manažer, korektor, porotce, kritik a umírněný skeptik. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, sociologii, ekologii, etice a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Ekonomiky založené na přírodních zákonech / zdrojích, co by udržitelného modelu, provozovatelem projektu DuchDoby.CZ, interForum.cz a řady dalších a externistou rádia Svobodný vysílač CS.

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Po odeslání komentáře bude tento nejprve předložen redakci ke schválení, aby tato nejprve posoudila jeho morální a etickou nezávadnost, což může nějakou dobu trvat. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

Možnosti upozorňování:
avatar
7500
wpDiscuz
Proč se DuchDoby.CZ bez Vaší pomoci neobejde? Informace ZDE
Hello. Add your message here.