ArteFUCKt jako fakt u Kyjského rybníka v Praze

Prezentace s vyvyšováním čehosi a k tomu ještě vychloubání se vysokoškolskými a firemními podíly, to jako vážně? Artefakt u Kyjského rybníka v Praze rozhodně stojí za povšimnutí, odráží se od něj totiž úroveň českého vysokoškolského vzdělá(vá)ní a (re)prezentace našich otitul(k)o(vá)vaných „autorit“.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Artefakt vznikl společným úsilím studentů fakult architektury ČVUT v Praze, VUT v Brně, TU v Liberci a Fakulty Lesnické a Dřevařská ČZU v Praze,” píše se na ceduli. Jistě, lze poukázat na to, že vytvořit „objekt” je věc jedna a napsat k němu „něco” druhá, ovšem snad si tu prezentaci, v tom případě, nějak ohlídám, ať se nemusím stydět, no ne?


 

Výčet chyb uvedených na ceduli

„Artefakt stavíme jako zkušební konstrukc.“

Chybí písmeno na konci slova.

 Na hlavní otázku „co je na tom tak zajímavého“ několik odpovědí:

Uvozovky na ceduli nejsou dle pravidel českého pravopisu, správně je první uvozovka dole, druhá nahoře.

…žádné pily, žádné dlouhé dopravování,… atd.

Tak buď je na konci čárka a tři tečky, nebo bez čárky „atd“ a tečka. Ne obojí.

FA ČVUT Praha – Tereza Červená, Dominik Petr, Michaela Mrázová, Eliška Müllerová, , Daniel Parachin…

Nikoho nezaujala čárka navíc a mezery mezi jmény Eliška Müllerová a Daniel Parachin?

Svou pomocí a dobrý skutkem…

Snad svou pomocí a dobrýM skutkem, ne?

Miroslav „Sven“ Nevlida

Na ceduli opět chybně uvozovky.

I takto může vypadat „Přirozená architektura“.

I takto může psát přirozený idiot, na ceduli opět chybně uvozovky.

 

Upozornění na několik absurdit

Tyto konstrukce jsou velmi harmonické v přírodě.

Co je na tom harmonického? Nic takového se v přírodě přirozeně nevyskytuje!

Jsou velmi ekonomické – žádné pily, žádné dlouhé dopravování…

Co je na stavbě ekonomického, když tato stála a její údržba znovu bude stát peníze? Podle mě absolutně nic!

I takto může vypadat „Přirozená architektura“.

Co je přirozeného na železných šroubech a konstrukcích? Nic takového se v přírodě přirozeně nevyskytuje!

 

Konkrétně se na stavbě podíleli

FA ČVUT Praha – Tereza Červená, Dominik Petr, Michaela Mrázová, Eliška Müllerová, Daniel Parachin, Klára Pohlová, Václav Pošmourný, Jan Votoček, Tereza Vybíralová, Marek žáček.

FA VUT Brno – Martin Blažek, Karolína Burešová, Tereza Buryová, Jáchym Daniel, Tereza Dvořáková, Petra Figlovská, Petra Hůlová, Petr Jonáč, Ondřej Mráz, Adam Zláma.

FUA TU Liberec – Martin Utíkal

FLD ČZU Praha – Tomáš Pavelka, Jiří Smejkal

To vše za podpory Městské části Prahy 14 v čele se starostou Radkem Vondrou. Stavbu finančně podpořila společnost Landia Management s.r.o., jmenovitě Kamil Hošťák, Petr Tomášek, Ivana Tarantová.

Svou pomocí a údajným dobrým skutkem (nevíme, co se na takové stavbě dá považovat za dobrý skutek, pozn. red.) pomohli Pavel Schustr a další mechanici ze Stupské, Miloslav Klaus a jeho kolegové z firmy Metrostav, pan Šedivý z Vojenských lesů a statků ČR, Marian Svetlík, Jiří Hlinka, Pepa Pour.

Návrh stavby a její provedení – Hut architektury a spol., Martin Rajniš, David Kubík, Tomáš Kasnar, Miroslav „Sven“ Nevlida, Luboš Loibl, Jiří Lank, Martina Genčurová.

www.hutarchitektury.cz

 

Shrnutí na závěr

Jinými slovy – konkrétně za tuto „prezentaci“ jsou odpovědní všichni na ceduli uvedení lidé. Spusťte si video a přečtěte důkladně ceduli sami. Tolik přebujelého ega aneb kvalitní české ostudy na jednom místě se jen tak nevidí. Je až neskutečné, čeho si všimneme, jdeme-li po principech. Neříkám, že stavba je špatně, to určitě ne. Tvrdím, že úroveň (akademické) prezentace je otřesná! Pravopis, servilita, sebechvála. Taková je úroveň naší kultury…

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: