Martin Bartkovský z anticovidí demonstrace 31. ledna 2021 aneb jedna rouška netleská

JEDINÁ ROUŠKA NA VÁCLAVÁKU. A tu mám já. Po 21 dnech jsem si dal druhou demonstraci. Jaký to bylo? Bez prsou, jinak intenzivnější než minule. Zatímco na Staromáku diskreditovali akci někteří účastníci, dneska to byla naprostá většina řečníků. Ale pěkně popořadě.” Takto zahajuje svůj dojem producent Reflexu Bertkovský.

Prostor pro Váš odkaz

 

Parafráze Martina Bartkovského

Reakce sociálních sítí v průběhu akce: „Hahahahaha debilové s nulovým vzděláním! Postříkejte je vodníma dělama! White trash! Hahahaha.” Jako jasně, jen se jim smějte. Maj horší práci, plat a celkově asi i život než vy. A jsou nasraný. Jakože hodně nasraný. Zatímco vám vadí, že nemůžete na Bali, jim vadí, že si berou druhej Homecredit na to, aby uživili děti. A zatímco vy to řešíte tím, že si děláte srandu z Petra Ludwiga nebo TikTokerů na Clubhousu, oni jdou v mrazu na Václavák. A tam stojí a poslouchají sérii psychopatů na pódiu.

Střídají se na něm bizarní postavičky, které recitují dezinformace z ruských webů, nadávají na Soroše a hlavně na vládu. Odkazují se na Boha, citujou kázání Zdeňka Štěpánka z filmu o Janu Husovi. Zatímco moje bublina špekuluje, kde Moravec vyšťoural, že Babiš vyhodí Blatnýho, lidový řečníci zneužívají na pódiu jejich dřívější vyjádření o tom, že se umírá s covidem, nebo že těch mrtvejch máme jenom třicet procent.

Stojím v hloučku různých lidí. Vypadají normálně. Jeden říká, že má zavřenou hospodu, druhá je kadeřnice, třetí pingl. Vedle mě sedí na židli sedmdesátiletej chlapík. Za ním je paní, která se chlubí, že sem jela 400 kilometrů. Jsou tam ale i mladý lidi a hezký holky. Normální vzorek populace. V hospodě byste s nima celkem hezky zakalili, ve městě si jich ani nevšimnete. A tyhle lidi najednou poslouchaj z pódia stále ukřičenější a ukřičenější řečníky. „Vláda se chová jako gestapo, používá Goebelsovy praktiky,“ zní z repráků. Na začátku demonstrace skanduje pár holohlavých opilých maníků nehezký hesla jako: „Hamáček do plynu.“ Po Hodině a půl masáže od lidí jako je poslanec Volný, aktivistka Peterková nebo zpěvačka Csáková už i ti normální lidi kolem mě křičí to samý. A jasně že nemají roušky. Od března jim totiž říkáme, že nás roušky spasí, ale už jsme jim neřekli, že nás asi nespasí a oni teď jednoduše nechápou proč je nosit, když je jejich život jen horší.

Úmrtí na covid je pro ně šíleně abstraktní věc. Těch mrtvej je zatím „jen“ 16 tisíc a tyhle lidi s tím nemají primární zkušenost. S čím mají ale primární zkušenost, je třeba exekutor; zkušenost je i křičící školák doma, kterej se tam má už půl roku učit, ale nedělá to; zkušenost mají s partnerem, kterej je mlátí, protože nemůže ven; zkušenost mají s vládou, která jim slíbila očkování a to je v nedohlednu; zkušenost s vládou, která nakupuje předražený pomůcky a zkušenost s vládou, jejíž činitelé a kamarádi choděj na mejdany.

Minule jsem psal, že se bojim, až do týhle krize přijdou vůdci s rychlým a jasným řešením. A dneska to z pódia zaznělo: „U voleb hledejte strany, které mají rychlá a levná řešení krize,“ pomrkával na dav „Flákanec Volný“ a ten ho za to odměnil skandováním: „Volný na Hrad.

Dneska tam bylo jen 3.000 lidí, dejte tomu měsíc a bude jich tam mnohem víc. Babiš tohle neustojí, to je jasný. A my vyhlížíme volby, po kterých bude líp. Jenže nebude, protože zatímco se smějem lidem s vysokou školou života, tak oni nám „na svým absolventskym srazu“ připravujou pořádný překvápko. Covid nemá vítěze a bohužel nám ani nedal žádný morální autority. Dal nám ale novodobý spasitele, kterých je čím dál víc, jsou čím dál ukřičenější a poslouchá je čím dál víc uší.

Martin Bertkovský na Václaváku 31.01.2021
– Martin Bartkovský na Václavském nám. 31.01.2021, zdroj facebook.com
 

Komentář Martina Mojmíra

Sledovat manipulování dobrovolně prostšího lidu, ať už na kteroukoli stranu těmi nebo onakými psychopaty, je vždy nemilé. Nicméně jak se říká, každý jest svého štěstí strůjcem, anebo přinejmenším je jím alespoň do určité míry. Samozřejmě pokud se člověk narodí do nehostinného prostředí, je to vždy problém a jen za těžko mu můžeme toto jeho postavení před hotovou věc vyčítat. Nicméně ačkoli mohou mít dotyční jen pramalé šance se z existenčních problémů vyhrabat, být informovaným a tím pádem vědět, co chtít, už může kdokoliv a zadarmo.

Tím chci zopakovat, že za současnou situaci nemůže ani tolik vláda jako právě její voliči. Platí zde totiž pravidlo, že si volíme jen ty nejneschopnější z nás, neboť jednou z podstaty fungování současného socioekonomického systému není vláda, resp. rozhodování kompetentních odborníků, ale vláda oligarchů a jejich sluhů (politiků), respektive rozhodování nekompetentních psychopatů, kdy tito lobují jen za maximalizací svého osobního zisku a rozhodně nepracují pro blaho svých voličů. A protože psychopati jsou voleni jinými psychopaty (nutno vycházet této definice, po alespoň 50 lajcích statusu ZDE a dotazu eventuálně vysvětlím), nemůže dojít ke konstruktivní změně.

Na demonstracích tohoto typu jen stěží narazíme na racionálně uvažujícího člověka. Na demonstraci tohoto typu se setkáme s zejména odpůrci něčeho, v tomto případě opatření proti šíření současné koronavirové infekce (o které nemusíme nyní polemizovat, jak zkostnatělé toto je, to je na jiné, ač rozhodně související téma), ale skutečně jen velmi ojediněle s někým, kdo by měl nebo mohl mít právě konstruktivní návrh i okamžitě aplikovatelného řešení (kterým rozhodně nemám na mysli zmíněné hledání politických stran majících rychlá řešení).

Tím okamžitě aplikovatelným a nejméně bolestivým řešením je „decentralizovaná karanténa, jejíž principy jsem v minulosti stručně nastiňoval na svém facebookovém profilu, anebo „TOTÁLNÍ lockdown, o jehož principu se rozepisuje inženýr Jan Sova na své nově zbudované webové stránce subjektivne.cz (článek ZDE). No a tím dlouhodobějším řešením, ve kterém se počítá pouze s racionálním rozhodováním, je změna socioekonomického systému jako takového ze současné antiekonomiky založené na monetární správě zdrojů s aplikovanou lichvou do Ekonomiky založené na přírodních zákonech / zdrojích navrhované, mimo jiné, Hnutím Zeitgeist [2].

No a mám-li se vyjádřit k tomu, zda to Babiš ustojí, nebo neustojí, tak tady netřeba mít zatím „obavy“. Samozřejmě že to ustojí. Antirouškařské demonstrace tady byly už před několika měsíci i s více lidmi a tendence navyšujícího se počtu demonstrantů tady rozhodně není. Jen více řvaní. Navíc Babiš dobře od svých poradců ví, co dělá a má dělat; čili jak už jsem nejednou opět na FB, anebo v jednom ze svých předchozích článků k tématu, zmínil, jedním z jeho budoucích scénářů zajisté je problémy v zemi shodit právě na užitečné idioty, kterými jsou právě tito demonstrující proti vládním opatřením, o kterých je zde řeč a kteří toto evidentně nejsou a ani nebudou sto pochopit. Jakpak by také mohli, když jsou to právě ti narození a/nebo vhození do nehostinného prostředí navíc bez zájmu na sobě byť alespoň základně zapracovat. Zapracovat ve smyslu (sebe)vzdělá(vá)ní (se) a kromě říkání toho, co nechtějí, zejména navrhování toho, co chtějí a předně aby to, co chtějí, mělo alespoň nějakou hlavu a patu.
 

Anticovidí demonstrace

Celé video z demonstrace k vidění ZDE, případně brzy dodáme alternativní zdroj Raptor TV.
 

Použité zdroje

Text: facebook.com

 

Příspěvek na nezávislou žurnalistiku

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, datové žurnalistice, futurologii, sociologii a ekologii. Prosazuje a popularizuje koncept zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Kromě duchdoby.cz provozuje např. dále také projekty jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností je Martin od r. 2023 invalidou.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře