Kardinálu Bernardu Lawovi, který kryl sexuální zneužívání dětí, požehnal sám papež František

Papež František ve čtvrtek sloužil bohoslužbu za milosrdenství pro kardinála Lawa. Muže, jenž se stal symbolem katolického selhání v kauze sexuálního a kdo ví ještě jakého zneužívání dětí kněžími.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Při zádušní mši požehnal papež František kardinálu Lawovi. Kontroverzní postava katolické církve Bernard Law věděl o zneužívání dětí kněžími, přesto se rozhodl mlčet a udržet si svou reputaci za každou cenu. Při rozloučení s bývalým kardinálem František požehnal jeho rakvi kadidlem a svěcenou vodou, poté pronesl modlitbu, která má Lawa dostat na cestu zpět k Bohu. Bohoslužbu sloužil ve čtvrtek v bazilice svatého Petra v Římě kardinál Angelo Sodano spolu s asi třiceti dalšími kardinály. O skandálu, který se Lawa týkal, se však nikdo z nich nezmínil.

Přitom kdo si přečte Nový zákon v Bibli, zří, že původní desatero Božího přikázání, psané ve Starém zákoně, bylo Ježíšem, synem Božím, zrušeno. Podle Ježíše Krista totiž vše bude všem odpuštěno, pokud se nedopustí jediného, a to rouhání se vůči Duchu svatému. Podle křesťanství tak patrně smíme krást (viz např. církevní restituce), loupit (církevní restituce vůči těm, kdož si to nepřejí), vydávat proti svému bližnímu křivá svědectví (viz kázání knězů o Bohu, Ježíši Kristu a dalších „svatých” v kostelech), brát Božího jména nadarmo (zrušení desatera samotným Ježíšem), vraždit… a jak nám ukázal například právě kardinál Bernard Law a jemu posvětil samotný papež, tak také smilnit, a to dokonce s dětmi. Můžeme se proto aktuálně tématicky ptát, co to o Vánocích skutečně uctíváme a chceme uctívat? Skutečně lze Vánoce považovat za svátky klidu a míru? Nad tím nechť se vážně zamyslí každý sám.
 

Související články

# Vánoce jako svátky klidu a míru, nebo krutosti a nenasytnosti?
# Vánoce jako svátky lží, pokrytectví, strachu a smrti aneb projevy absurdního šílenství a masové idiocie
# Desatero monetárního otroka

 

Použité zdroje

Foto: imagesait.ru
Text: seznamzpravy.cz [2]

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na červenec 2019 jsme vybrali 1.450 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: