Městská policie města Vrchlabí ignoruje pravidla silničního provozu, botičkuje auta na volných parkovištích

Městská policie města Vrchlabí ignoruje pravidla silničního provozu, botičkuje auta na volných parkovištích. Podle policejního vedoucího ji k činu nabádá místně příslušný městský úřad. Taková je realita, přičemž kdo se nechá nachytat, podle přítomných strážnic s jednáním souhlasí. Máme prokazatelné důkazy.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Jedinou možností je údajně s pokutou nesouhlasit, nechat věc poslat do správního řízení a vyčkat, co se bude dít. Již vypsaná bezdůvodná pokuta se prý nedá na místě zrušit, což je samozřejmě lež. Nejhorší na tom všem je, že jak lidé postupem času hloupnou, nezmohou se na odpor ani u podobně banálních situací. Pokutovaný cizinec z úvodní fotografie ani po přímém a opakovaném informování, že se jedná o pochybení městské policie, pouze koukal a ptal se, co a zda má dělat. Záležitost se odehrála ve čtvrtek 14.07.2016 na vrchlabském náměstí Míru.


Aktivita městské policie

Nutno podotknout, že městská policie je ve Vrchlabí velmi (atr)aktivní. Projíždí město téměř každý den neustále dokola a vyloženě vyhledává veškeré možné příležitosti, jak někoho takříkajíc „dostat“. Jen si na zákazu zastavení odskočíte odhodit do koše odpadek, rychle Vám dá pokutu (viděli jsme předchozí den). Pokut MP vybere jistě dost, ovšem na dopravní značení v případě parkování, které by jejich aktivitu legalizovalo, už údajně peníze nemá.

Situace se má tak, že na vrchlabském náměstí Míru je jedna cedule upozorňující na placenou část parkoviště po své levé straně. Napravo od cedule je, podle dopravního zákona, parkování volné, stejně tak jako je volné naproti ceduli v protějším jízdním pruhu, kde žádná značka není. A přesně tam byla dvě auta obdarována botičkami.

Městští policisté nás nejprve přesvědčovali, že je parkování na nám. Míru zpoplatněno všude s odvoláváním se na jakési dopravním inženýrem schválené kolaudační rozhodnutí. Jenže zákon je zákon, úředníci na městských částech si mohou regulovat a strážníci tvrdit, co chtějí, ovšem nemají-li to podloženo potřebným dopravním značením, musí zákonitě dříve nebo později narazit na problém, který jim dnes představujeme my. Jakékoli územní plány, kolaudační rozhodnutí, výkresy či cokoli jiného v tomto případě prostě platné nejsou. Platné je to, co vidí zrak řidiče a nakazují pravidla silničního provozu. Je nám líto, pane vedoucí, je to tak a pokud nesouhlasíte, zvažte rezignaci, neboť s takovou základní neznalostí byste svoji pozici rozhodně vykonávat neměl. Vlastně jsme se neustále točili na tom, že je značení nepřehledné, což ale není pravda. Značení je v pořádku, jen městská policie chybuje.


Kontakt městského úřadu

E-mailem budeme kontaktovat vrchlabský městský úřad, podle ředitele pobočky městské policie přímo odpovědnou paní Havlíčkovou, a počkáme si na odpověď. Jakmile ji budeme mít, tuto zprávu o ní doplníme, eventuálně vydáme související. Prozatím si ZDE můžete poslechnout jednu z prokazujících nahrávek.

DuchDoby.CZ
Sledujte nás

24
Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
6 Comment threads
18 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
Martin MojmírOlliMartin BöhmDavidKarel Recent comment authors
  Odebírat  
Možnosti upozorňování:
Qestament
Anonym
Qestament

Mají tu maturitu, nebo jsou z pomocné školy a ani nevlastní řidičák, když neví, že to auto tam stát může?

Martin Mojmír
Admin

Obávám se, že mají vysoké školy. Například paní Havlíčková, která městskou policii údajně úkoluje, je magistra a pracuje jako právnička na MěÚ Vrchlabí…

Qestament
Anonym
Qestament

Héj, záznam luxus. Ti mají fakt dost. 😀

Martin Mojmír
Admin

Dorazila odpověď od paní magistry, která tvrdí, že mail nebyl určen jí, ale pravděpodobně jisté paní Evě Havlíčkové. Dále tvrdí, že mnou uváděné informace jsou proto zavádějící. Faktem je, že nebylo městskou policií zmíněno jméno, ale pouze příjmení a v seznamu http://www.muvrchlabi.cz/uredni-deska/2/p1=60 není paní Eva uvedená (hledáno pomocí CTRL+F a interního vyhledávače). Vzhledem k tomuto pravděpodobnému nedostatku MěÚ tedy mohlo dojít z mé strany k mýlce, za kterou však z evidentních důvodů nenesu odpovědnost a měl by se paní magistře omluvit právě MěÚ, respektive správce webu či nadřízený. Nechápu, proč se prostřednictvím systému MěÚ nedají vyhledat všichni zaměstnanci.

Dalším faktem je, že společně s odpovědí na můj dotaz nebyl MěÚ o záležitosti viditelně informován. Mohl být mail paní Evě rovnou přeposlán. Tedy mail pošleme znovu sami.

Paní magistra tak pravděpodobně není správnou osobou za problematiku MP odpovědnou.

Martin Mojmír
Admin

Další informace – měl jsem pro vyhledávání jmen použít obecný vyhledávač na hlavní stránce, jenž zobrazí všechna jména. Místo toho jsem se nechal ovlivnit odkazem Úřad a použil vyhledávání tam, neboť jsem hledal konkrétní informaci a chtěl se omezit právě na ni. Tento způsob použití možnosti vyhledávání mi připadá matoucí.

Martin Bartoš
Anonym
Martin Bartoš

Havlíčková je referentkou odboru místní dopravy – právnička tedy rozhodně není.
Souhlasím s Vámi, že vrchlabská městská policie si právo vykládá v mnoha případech po svém. Botičky před kostelem nejsou jediným případem jejich originálního postupu.

Lukáš
Anonym
Lukáš

„Jen si na zákazu zastavení odskočíte odhodit do koše odpadek, rychle Vám dá pokutu (viděli jsme předchozí den).“ Může mi někdo vysvětlit, co si má kdo zastavovat na zákazu zastavení? V tomto případě se nejde divit nějaké pokutě. -_-

Martin Mojmír
Admin

Ano, máte pravdu, divit se nelze. Když si ale přečtete článek pozorně, zjistíte, že v něm řešíme principy. Myslím si, že těch 10 sekund odběhnutí mohlo být řešeno lidštěji. Jinak samozřejmě ano, na zákazu zastavení se samozřejmě nezastavuje.

Leoš
Anonym
Leoš

Tak buď budeme mít zákony, nebo lidská řešení….

Martin
Anonym
Martin

Přečetl jsem si článek pozorně a žádné řešení principů jsem zde neviděl. Už nadpis je zcela nesmyslný, naprosto zavádějící. V textu se ztrácím a nevím o co jde, navíc je psaný s arogancí pražské kavárny. Je vidět, že jste se pasoval do role dopravního experta a věřím, že s tímto postojem narazíte. Ale to k mládí patří, párkrát si nabijete hubu a přijdete na to, že svět běží podle jiných pravidel, než jak si myslíte. Ale dokud to nebudete zkoušet, tak na to nepřijdete.Původní myšlenka dobrá, provedení na 5.

Martin Mojmír
Admin

To nevadí, Martine. To se stává. Člověk nemůže rozumět všemu… Třeba porozumíte některému z příštích článků. Škoda, že jste svůj názor nijak nepodložil, abychom se mohli od Vás poučit, jak to má být správně za jedna.

Karel
Anonym
Karel

Přesně tak, třeba další článek napíšete lépe.

Olli
Anonym
Olli

Já s článkem nemám problém a víte proč? Protože nejsem hnidopich. ?

Martin Mojmír
Admin

Myslím, že kdybyste našel botičku na běžném parkovišti, mluvil byste jinak.

alice
Anonym
alice

no hlavně že na Kozím plácku věčně někdo stojí na žlutý čáře, a tam se botičky nedávaj…..stejně nesmyslně botičkují před Ametystem…

Martin Mojmír
Admin

Děkuji za informaci, pokud byste mohla botičkování před Ametystem upřesnit, budeme rádi jak my, tak městská policie a MěÚ, kteří tím dostanou zpětnou vazbu a příležitost k nápravě.

Zdenka
Anonym
Zdenka

Takových úletů, jak píše Alice, je ve Vrchlabí víc. Např. nikdo (myšleno MP i státní policii) neřeší parkování v ulici A. Dvořáka, včetně najíždějí do ulice a následné parkování v ní, v protisměru. Sice jsou zde v ulici krásně nakreslená parkovací místa, ale bohužel se nedodržují – parkování v místě brány do MŠ, stání mimo pruhy (z logiky věci je jasné, že když vjedu protisměrem do ulice, je třeba pro správné parkování víc kroutit volantem), stání na ohraničených pruzích, aj.
Vrcholem mi pak přijde, když státní policie při preventivních akcích, kdy kontrolují rychlost, pásy, použití mobilu, stav vozidla, parkuje své vozidlo na chodníku a chodci je musí obcházet, a pokud zrovna někoho kontrolují, musí chodec vejít do vozovky a obejít je velkým obloukem.

Velice vtipná mi přišla i výzva MP kvůli odstranění vraku auta ze soukromého pozemku.

Martin Mojmír
Admin

Tomu se říká pokrytectví a dvojí metr. Jiní lidé po nás chtějí něco, co sami odmítají dodržovat a/nebo nechápou. Je však třeba, aby se o tom mluvilo. Vládnou nám nevzdělaní, nezodpovědní a nesmírně hloupí lidé. Snad někdy prozřeme a rozhodneme pro pozitivní změnu společnosti.

Tomáš Burda
Anonym
Tomáš Burda

Ale to vůbec ne oni to skusí a věřte tomu že věčina ovcí raději zaplatí věřte že ve zlodějské Praze je to nastejno,dávají autu botu a stojí při tom na přechodu v křižovatce.

Jiří Havel
Anonym
Jiří Havel

Napište mi mail, kam mohu poslat jednu zajímavost, jak jsem nafotil městský při přestupku a vyjádření vedoucího policii.

Martin Mojmír
Admin

Můžete to poslat na info[zavináč]duchdoby.cz. Děkuji.

Martin Mojmír
Admin

Panu Jiřímu Havlovi děkujeme za fotografii MP Vrchlabí z roku 2009.

Pan Jiří posílal dle svých slov tehdy na MP mail, kdy mu bylo řečeno, že strážníci nejspíš řešili nějakou neodkladnou záležitost, přičemž když se tak děje, zákazy pro ně v tu chvíli údajně neplatí. Mail ZDE.

David
Anonym
David

Jde-li o ten zákaz vjezdu, tak ač jsem často proti konání MP, tak tady jsem na jejich straně, protože MP zajišťuje komunální a podobné služby pro oblast za značkou. Tak proč by ne?

„Dodatková tabulka č. E 12 s nápisem „JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA“ omezuje platnost značky, pod kterou je umístěna, na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla s označením č. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“.“

Martin Mojmír
Admin

Ano, to dává smysl.