Městská policie města Vrchlabí ignoruje pravidla silničního provozu, botičkuje auta na volných parkovištích

Městská policie města Vrchlabí ignoruje pravidla silničního provozu, botičkuje auta na volných parkovištích. Podle policejního vedoucího ji k činu nabádá místně příslušný městský úřad. Taková je realita, přičemž kdo se nechá nachytat, podle přítomných strážnic s jednáním souhlasí. Máme prokazatelné důkazy.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Jedinou možností je údajně s pokutou nesouhlasit, nechat věc poslat do správního řízení a vyčkat, co se bude dít. Již vypsaná bezdůvodná pokuta se prý nedá na místě zrušit, což je samozřejmě lež. Nejhorší na tom všem je, že jak lidé postupem času hloupnou, nezmohou se na odpor ani u podobně banálních situací. Pokutovaný cizinec z úvodní fotografie ani po přímém a opakovaném informování, že se jedná o pochybení městské policie, pouze koukal a ptal se, co a zda má dělat. Záležitost se odehrála ve čtvrtek 14.07.2016 na vrchlabském náměstí Míru.


Aktivita městské policie

Nutno podotknout, že městská policie je ve Vrchlabí velmi (atr)aktivní. Projíždí město téměř každý den neustále dokola a vyloženě vyhledává veškeré možné příležitosti, jak někoho takříkajíc „dostat“. Jen si na zákazu zastavení odskočíte odhodit do koše odpadek, rychle Vám dá pokutu (viděli jsme předchozí den). Pokut MP vybere jistě dost, ovšem na dopravní značení v případě parkování, které by jejich aktivitu legalizovalo, už údajně peníze nemá.

Situace se má tak, že na vrchlabském náměstí Míru je jedna cedule upozorňující na placenou část parkoviště po své levé straně. Napravo od cedule je, podle dopravního zákona, parkování volné, stejně tak jako je volné naproti ceduli v protějším jízdním pruhu, kde žádná značka není. A přesně tam byla dvě auta obdarována botičkami.

Městští policisté nás nejprve přesvědčovali, že je parkování na nám. Míru zpoplatněno všude s odvoláváním se na jakési dopravním inženýrem schválené kolaudační rozhodnutí. Jenže zákon je zákon, úředníci na městských částech si mohou regulovat a strážníci tvrdit, co chtějí, ovšem nemají-li to podloženo potřebným dopravním značením, musí zákonitě dříve nebo později narazit na problém, který jim dnes představujeme my. Jakékoli územní plány, kolaudační rozhodnutí, výkresy či cokoli jiného v tomto případě prostě platné nejsou. Platné je to, co vidí zrak řidiče a nakazují pravidla silničního provozu. Je nám líto, pane vedoucí, je to tak a pokud nesouhlasíte, zvažte rezignaci, neboť s takovou základní neznalostí byste svoji pozici rozhodně vykonávat neměl. Vlastně jsme se neustále točili na tom, že je značení nepřehledné, což ale není pravda. Značení je v pořádku, jen městská policie chybuje.


Kontakt městského úřadu

E-mailem budeme kontaktovat vrchlabský městský úřad, podle ředitele pobočky městské policie přímo odpovědnou paní Havlíčkovou, a počkáme si na odpověď. Jakmile ji budeme mít, tuto zprávu o ní doplníme, eventuálně vydáme související. Prozatím si ZDE můžete poslechnout jednu z prokazujících nahrávek.

25 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Martin Mojmír
Admin
4 roky před

Tento článek je staršího data, nejen z důvodu ochrany před přílišným internetovým spamem byla zdejší diskuse k němu již uzavřena. To Vám však nebrání v zahájení diskuze nové, popř. v navázání na místní komentáře prostřednictvím našeho fóra ZDE, kde se Vám též můžeme věnovat.

Qestament
Qestament
7 roky před

Mají tu maturitu, nebo jsou z pomocné školy a ani nevlastní řidičák, když neví, že to auto tam stát může?

Martin Mojmír
Admin
7 roky před
Reaguje uživateli  Qestament

Obávám se, že mají vysoké školy. Například paní Havlíčková, která městskou policii údajně úkoluje, je magistra a pracuje jako právnička na MěÚ Vrchlabí…

Qestament
Qestament
7 roky před
Reaguje uživateli  Martin Mojmír

Héj, záznam luxus. Ti mají fakt dost. 😀

Lukáš
Lukáš
7 roky před

„Jen si na zákazu zastavení odskočíte odhodit do koše odpadek, rychle Vám dá pokutu (viděli jsme předchozí den).“ Může mi někdo vysvětlit, co si má kdo zastavovat na zákazu zastavení? V tomto případě se nejde divit nějaké pokutě. -_-

Martin Mojmír
Admin
7 roky před
Reaguje uživateli  Qestament

Dorazila odpověď od paní magistry, která tvrdí, že mail nebyl určen jí, ale pravděpodobně jisté paní Evě Havlíčkové. Dále tvrdí, že mnou uváděné informace jsou proto zavádějící. Faktem je, že nebylo městskou policií zmíněno jméno, ale pouze příjmení a v seznamu http://www.muvrchlabi.cz/uredni-deska/2/p1=60 není paní Eva uvedená (hledáno pomocí CTRL+F a interního vyhledávače). Vzhledem k tomuto pravděpodobnému nedostatku MěÚ tedy mohlo dojít z mé strany k mýlce, za kterou však z evidentních důvodů nenesu odpovědnost a měl by se paní magistře omluvit právě MěÚ, respektive správce webu či nadřízený. Nechápu, proč se prostřednictvím systému MěÚ nedají vyhledat všichni zaměstnanci.

Dalším faktem je, že společně s odpovědí na můj dotaz nebyl MěÚ o záležitosti viditelně informován. Mohl být mail paní Evě rovnou přeposlán. Tedy mail pošleme znovu sami.

Paní magistra tak pravděpodobně není správnou osobou za problematiku MP odpovědnou.

Martin Mojmír
Admin
7 roky před
Reaguje uživateli  Lukáš

Ano, máte pravdu, divit se nelze. Když si ale přečtete článek pozorně, zjistíte, že v něm řešíme principy. Myslím si, že těch 10 sekund odběhnutí mohlo být řešeno lidštěji. Jinak samozřejmě ano, na zákazu zastavení se samozřejmě nezastavuje.

alice
alice
7 roky před

no hlavně že na Kozím plácku věčně někdo stojí na žlutý čáře, a tam se botičky nedávaj…..stejně nesmyslně botičkují před Ametystem…

Martin Mojmír
Admin
7 roky před
Reaguje uživateli  alice

Děkuji za informaci, pokud byste mohla botičkování před Ametystem upřesnit, budeme rádi jak my, tak městská policie a MěÚ, kteří tím dostanou zpětnou vazbu a příležitost k nápravě.

Martin Mojmír
Admin
7 roky před
Reaguje uživateli  Martin Mojmír

Další informace – měl jsem pro vyhledávání jmen použít obecný vyhledávač na hlavní stránce, jenž zobrazí všechna jména. Místo toho jsem se nechal ovlivnit odkazem Úřad a použil vyhledávání tam, neboť jsem hledal konkrétní informaci a chtěl se omezit právě na ni. Tento způsob použití možnosti vyhledávání mi připadá matoucí.

Tomáš Burda
Tomáš Burda
7 roky před

Ale to vůbec ne oni to skusí a věřte tomu že věčina ovcí raději zaplatí věřte že ve zlodějské Praze je to nastejno,dávají autu botu a stojí při tom na přechodu v křižovatce.