Městská policie města Vrchlabí ignoruje pravidla silničního provozu, botičkuje auta na volných parkovištích

Městská policie města Vrchlabí ignoruje pravidla silničního provozu, botičkuje auta na volných parkovištích. Podle policejního vedoucího ji k činu nabádá místně příslušný městský úřad. Taková je realita, přičemž kdo se nechá nachytat, podle přítomných strážnic s jednáním souhlasí. Máme prokazatelné důkazy.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Jedinou možností je údajně s pokutou nesouhlasit, nechat věc poslat do správního řízení a vyčkat, co se bude dít. Již vypsaná bezdůvodná pokuta se prý nedá na místě zrušit, což je samozřejmě lež. Nejhorší na tom všem je, že jak lidé postupem času hloupnou, nezmohou se na odpor ani u podobně banálních situací. Pokutovaný cizinec z úvodní fotografie ani po přímém a opakovaném informování, že se jedná o pochybení městské policie, pouze koukal a ptal se, co a zda má dělat. Záležitost se odehrála ve čtvrtek 14.07.2016 na vrchlabském náměstí Míru.


Aktivita městské policie

Nutno podotknout, že městská policie je ve Vrchlabí velmi (atr)aktivní. Projíždí město téměř každý den neustále dokola a vyloženě vyhledává veškeré možné příležitosti, jak někoho takříkajíc „dostat“. Jen si na zákazu zastavení odskočíte odhodit do koše odpadek, rychle Vám dá pokutu (viděli jsme předchozí den). Pokut MP vybere jistě dost, ovšem na dopravní značení v případě parkování, které by jejich aktivitu legalizovalo, už údajně peníze nemá.

Situace se má tak, že na vrchlabském náměstí Míru je jedna cedule upozorňující na placenou část parkoviště po své levé straně. Napravo od cedule je, podle dopravního zákona, parkování volné, stejně tak jako je volné naproti ceduli v protějším jízdním pruhu, kde žádná značka není. A přesně tam byla dvě auta obdarována botičkami.

Městští policisté nás nejprve přesvědčovali, že je parkování na nám. Míru zpoplatněno všude s odvoláváním se na jakési dopravním inženýrem schválené kolaudační rozhodnutí. Jenže zákon je zákon, úředníci na městských částech si mohou regulovat a strážníci tvrdit, co chtějí, ovšem nemají-li to podloženo potřebným dopravním značením, musí zákonitě dříve nebo později narazit na problém, který jim dnes představujeme my. Jakékoli územní plány, kolaudační rozhodnutí, výkresy či cokoli jiného v tomto případě prostě platné nejsou. Platné je to, co vidí zrak řidiče a nakazují pravidla silničního provozu. Je nám líto, pane vedoucí, je to tak a pokud nesouhlasíte, zvažte rezignaci, neboť s takovou základní neznalostí byste svoji pozici rozhodně vykonávat neměl. Vlastně jsme se neustále točili na tom, že je značení nepřehledné, což ale není pravda. Značení je v pořádku, jen městská policie chybuje.


Kontakt městského úřadu

E-mailem budeme kontaktovat vrchlabský městský úřad, podle ředitele pobočky městské policie přímo odpovědnou paní Havlíčkovou, a počkáme si na odpověď. Jakmile ji budeme mít, tuto zprávu o ní doplníme, eventuálně vydáme související. Prozatím si ZDE můžete poslechnout jednu z prokazujících nahrávek.

DuchDoby.CZ
Sledujte nás
Do jaké míry souzníte s článkem?
25 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Martin Mojmír
Admin
1 rok před

Tento článek je staršího data, nejen z důvodu ochrany před přílišným internetovým spamem byla zdejší diskuse k němu již uzavřena. To Vám však nebrání v zahájení diskuze nové, popř. v navázání na místní komentáře prostřednictvím našeho fóra ZDE, kde se Vám též můžeme věnovat.

David
David
4 roky před
Reaguje uživateli  Martin Mojmír

Jde-li o ten zákaz vjezdu, tak ač jsem často proti konání MP, tak tady jsem na jejich straně, protože MP zajišťuje komunální a podobné služby pro oblast za značkou. Tak proč by ne?

„Dodatková tabulka č. E 12 s nápisem „JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA“ omezuje platnost značky, pod kterou je umístěna, na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla s označením č. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“.“

Martin Mojmír
Admin
4 roky před
Reaguje uživateli  David

Ano, to dává smysl.

Olli
Olli
4 roky před
Reaguje uživateli  Karel

Já s článkem nemám problém a víte proč? Protože nejsem hnidopich. ?

Martin Mojmír
Admin
3 roky před
Reaguje uživateli  Olli

Myslím, že kdybyste našel botičku na běžném parkovišti, mluvil byste jinak.