Ve stručnosti jak je to s Krymem

Je už trapné, jak většina novinářů nesprávně používá výraz „anexe Krymu”. Republika Krym a město se zvláštním statusem Sevastopol se legitimně a téměř jednomyslnou vůlí obyvatel připojily v roce 2014 k Ruské federaci.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Můžeme to srovnávat například s připojením NDR k západnímu Německu. Na Krymu se však, na rozdíl od Německa, konalo ještě referendum, kde se pro připojení k Rusku vyslovilo celých 96,8 % obyvatel (v Sevastopolu 95,6 %). Referendum proběhlo podle vyslaných pozorovatelů v naprostém pořádku. Argument, že byl Krym údajně před tím obsazen Ruskými vojáky, je zcestný. Ruští vojáci jsou na Krymu už od rozpadu SSSR na svých základnách. V roce 2014 se kvůli nepokojům na Ukrajině jejich počet nepatrně navýšil z cca 16 tisíc na tisíc 20. Úřední budovy byly kvůli hrozbě ukrajinských nacionalistů hlídány národní domobranou. Rusové mají na Krymu důležitou součást svého protiraketového a radarového systému (tvoří trojúhelník Moskva – Krym – Kaliningrad). Ten je v současné době, vzhledem k jaderným zbraním USA v Rumunsku (původně v Turecku), nezbytný. V roce 2014, kdy byl s pomocí amerických tajných služeb a politiků udělán převrat v Kyjevě a do té doby neutrální Ukrajina byla obsazena vojsky NATO, byly už rozpracované plány na stavbu amerických základen na Krymu.

Mluvit o tom, že Krym je de lure stále ukrajinský, je ještě větší nesmysl, protože ukrajinským nikdy nebyl. Jako součást ruské SSSR byl v roce 1954 dán do správy (nikoli připojen) ukrajinské SSR Nikitou Chruščovem. Při ohánění se mezinárodním právem naše uhohé žurnalisty ani nenapadlo přečíst si ústavu Ukrajiny, kde je jasně napsáno, že Ukrajina je unitární stát. Tudíž jeho součástí nemůže být Autonomní republika Krym. Co je unitární stát, nemusíme, doufejme, našim analytikům vysvětlovat.

To znamená, že veškeré články, kde se pojednává o údajné anexi Krymu, jsou poznamenány selháním novinářské profesionality, kdy je objektivita vyměněna za vyjadřování subjektivního postoje redakce.

Prosíme pokud možno o sdílení, aby lidé mohli čerpat tyto argumenty proti mediálním lžím a manipulacím.
 

Použité zdroje

# Text: Facebook (na popud autora Igora Vrecníka)

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: