Pozvánka na konferenci V-Day Č-S 2017

Venus Projekt Slovensko a TVP Support Česká republika (česká skupina na podporu Venus Projektu) si dovolují pozvat širokou veřejnost, zajímající se mimo jiné o trvalou udržitelnost a soběstačnost, na Česko-slovenskou konferenci o Venus Projektu, jenž proběhne 1. července 2017 od 13:30 v Brně.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Pokud Vás zajímá, o čem je a co navrhuje Venus Projekt, přijeďte ve 13:30 do Brna na adresu hotelu Orea Resort Santon, Přístavní 38, 635 00  Brno – Bystrc, Salonek Dyje (více informací). Konference potrvá do cca 19:30 hodiny, místa je dost a vstupné dobrovolné. Na místě nebudou chybět ani čeští zástupci Hnutí Zeitgeist.
 

Předběžný program akce

Promítání filmu Paradise or Oblivion (Ráj, nebo zatracení) s českými, nebo slovenskými titulky.

Přednášky Vědecká metoda a RBE (zdrojová ekonomika) – Jakub Schön, Všeobecná sémantika – Tomáš Martinčok, Lidské chování – Boris Figeczky, Vzdělávání a přechod – Matěj Kotian.
 

Co je Projekt Venus?

Projekt Venus (v anglickém originále The Venus Project) je organizace, kterou založil americký multidisciplinární vědecfilozof, sociolog, architekt, designér, sociální inženýr, pedagogfuturolog Jacque Fresco s cílem změnit společenské uspořádání do tzv. Ekonomiky založené na zdrojích (Resource Based Economy).

Projekt získal své jméno podle města Venus na Floridě, kde se poblíž jezera Okeechobee nachází výzkumné centrum Projektu Venus tvořící stavby, jež navrhl Fresco a které mj. slouží jako konkrétní ukázka jeho architektury.

V roce 2006 vznikl film o životě a díle Jacquea Fresca „Budoucnost podle designu“ (režie W. Gazecki).

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, datové žurnalistice, futurologii, sociologii a ekologii. Prosazuje a popularizuje koncept zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Kromě duchdoby.cz provozuje např. dále také projekty jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností je Martin od r. 2023 invalidním.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře