Kaufland z lásky k Česku neví, jak správně česká vlajka vypadá

Kaufland pro samou lásku k Česku patrně neví, jak správně česká vlajka vypadá a prezentuje ji všude, kam se podíváme, chybně. Je tohle láskou k Česku, anebo spíše pohrdáním? A „našim” lidem je to jedno.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Jak víme, česká vlajka ve svislém řešení má správně červenou barvu napravo a bílou nalevo [1]. Kaufland ale z lásky k Česku má barvy obráceně, přičemž nám v jihlavském obchodě nikdo nebyl schopen vysvětlit proč. Naopak zaměstnanci obrázky na svých tričkách před námi otáčeli a tvrdili, že je česká vlajka správně, protože přeci po otočení je červená barva dole. Jenže takto to skutečně nefunguje. Přesněji paní za pokladnou a následně další paní na informacích se s námi o tom ještě chtěly přít. A to pěkně za zastavování a dozoru patrně stejně hloupých zákazníků.

Vše, co nabízí naše země, chceme také nabízet my Vám. Víme totiž, jak moc máte rádi české výrobky. Navíc pro Vás máme desítky ověřených receptů na hitovky českých kuchyní! Z lásky k tradici, z lásky k originálu, z lásky k Česku,“ píše Kaufland na svém webu [2], ačkoli se nejedná o českou firmu, ale německou [3] (záloha). Takže žádná jejich země! Deutschland über alles… Litujeme, ale taková není naše tradice a nemáme zájem.

Kampaň „Z lásky k Česku” probíhá už docela dlouho a dosud jsme na internetu nenalezli jediný podobný principiální článek. Tak jsme žel první, což nás poněkud rmoutí. No, asi se nedá nic dělat, anebo jsme opět jen něco nepochopili…
 


 


 

Z lásky k Česku
Martin Mojmír
 

Aktualizováno 25.07.2016

Ačkoli cca 2/3 našich čtenářů principu rozumí, někteří z nezúčastněných nám posílají odkazy na články týkající se možností používání státních znaků. Tyto však musíme vyvézt z nepochopení, neboť zde neřešíme, co se podle zákona smí a nesmí, respektive možné pohnutky řetězce, nýbrž právě principy, kdy tento používá naši trikoloru chybně, přičemž nevíme, co je smutnější. Zda chyba z nevědomosti, anebo úmysl.

Chybu lze považovat za neznalost, ovšem úmysl už za pohrdání. Každopádně nechť si to každý vyloží podle sebe, nicméně pokud podobně nešťastně zvolené kampaně někomu nevadí, je to podle nás přinejmenším na pováženou. Nám se to nelíbí, nesouhlasíme s tím a proto jsme o tom také napsali. Více v tom netřeba hledat.

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, datové žurnalistice, futurologii, sociologii a ekologii. Prosazuje a popularizuje koncept zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Kromě duchdoby.cz provozuje např. dále také projekty jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností je Martin od r. 2023 invalidou.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
22 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Qestament
Qestament
7 roky před

Pro blbečky. Pardon, vlastně pro Kaufland a český lid…
https://vlast.cz/svisle-povesena-ceska-vlajka-musi-mit-bilou-barvu-vlevo/

Martin Šťastný
Martin Šťastný
7 roky před

Jo, tohle je mazec. Panují názory, že je to snad i úmysl.

Jjk
Jjk
7 roky před

při tvorbě naší kampaně jsme se rozhodli, že ji bude doprovázet originální emblém s kombinací barev odkazujících k české státní identitě (modrá, červená a bílá) a s dvěma srdci (vnější a vnitřní). Emblém máme registrovaný jako značku, záměrně nekopíruje vlajku a ani tuto ambici nikdy neměl. Děkuji za pochopení,

oldrich
oldrich
7 roky před

A vlajka je ČESKOSLOVENSKÁ když už

Tonda
Tonda
7 roky před

Je s podivem, že vlajka ČR prezentuje symbol dnes již neexistujícího státu Československo.

Nástupnickými státy České a Slovenské Federativní Republiky jsou Česká republika a Slovenská republika. Které se dohodli, že nebudou používat symboly které je dříve spojovali.

„Česká republika a Slovenská republika nesmějí po zániku České a Slovenské Federativní Republiky
užívat státních symbolů České a Slovenské Federativní Republiky,“
– pravil ústavní zákon 542/1992 Sb.,Čl.3/2 o zániku ČSFR.

Slovensko svou část dohody splnilo ČR nerespektuje tento zákon a bez uzardění nadále používá symbol Československa.
Proč tomu tak je a ČR defakto neprávem používá a zneužívá symbol ČSFR?

Žijeme v České republice, která je dle preambule spojení historických zemí a to Čech, Moravy a část Slezska.

Časopis Veřejná správa: Zemské vlajky Moravy , Čech a Slezska
http://zamoravu.eu/dokumenty/svoboda-zemske-vlajky.pdf

Porovnáme-li tyto historické vlajky je tu evidentní ROZPOR.
Na státní vlajce ČR jsou zastoupeny jen barvy a symboly země Čechy.
Modrý klín je symbolem Slovenska nikoliv Moravy či Slezska.
Tohle je v přímém rozporu preambule ústavy ČR!

Proto jako Moravan státní vlajku ČR v podobě jaké teď je neuznávám, ale vážím si ji jako symbol Českoslovenka nikoliv jako symbol České republiky.

Až bude obnovené zemské zřízení v ČR přeju si, aby byla vyhlášena soutěž na skutečný symbol našeho státu jenž respektuje naše země a cítění všech obyvatel.

Falešná vlajka ČR
https://www.facebook.com/VlajkaMoravy/photos/a.769557563115919.1073741826.769557466449262/1017879871617019/?type=3&theater

Qestament
Qestament
7 roky před
Reaguje uživateli  Tonda

Praví někdo, kdo neumí Česky. 😀

Špatně: Státy se rozhodli, že nebudou používat symboly, které je spojovali.
Správně: Státy se rozhodlY, že nebudou používat symboly, které je spojovalY.

Dále pak čárky ve větách. Normálně s tímhle neprudím, ale když už se bavíme o Čr a principech…

Dana
Dana
7 roky před

Nejde o vyvěšení vlajky, ale o použití státního symbolu . Přečtěte si co zákon dovoluje a co ne. Pak pište kritiku ?

Qestament
Qestament
7 roky před
Reaguje uživateli  Dana

Kdo tady mluví o zákonech? Přečtěte si článek znovu a pořádně, není dlouhý. 😀