Poměrně spolehlivá léčba covidu s navozením protilátek je dostupná

Poměrně spolehlivá léčba covidu s navozením protilátek je dostupná, dostane se Vám ji v pražském Motole. Potenciální riziko hospitalizace a JIP je sníženo na 1 % a to ještě u zejména pacientů rizikových.

Prostor pro Váš odkaz

Celkově je to dokonce tedy jen 1 % z 10 % potenciálních, tak si to přepočtěte. Na JIP se dostat, to už musí být s člověkem opravdu hodně něco špatně. Jde o léčbu tzv. monoklonálními protilátkami.

Nechceme plné JIP. Monoklonální protilátky dáme i těm, kteří nepřijdou od lékaře, láká šéf Motola Ludvík

Díky monoklonálním protilátkám je možné okamžitě přestat očkovat. Covidu se tak za předpokladu, že nejde o retrovirus, tímto způsobem je reálné zcela zbavit; příští rok, pokud nebudete dělat hlouposti, může být covid na úrovni chřipky. Jediné, co teď musíte udělat, je rozšířit tuto zprávu a aktivisticky se zasadit o změnu. Pro to je nutné opustit pohodlí osobního alibismu a vyjít do terénu. Tak co, půjdete do toho?

Jak vlastně monoklonální protilátky fungují

Léčba protilátkami se používá řadu let

Léčba protilátkami se používá řadu let. Používala se v dobách, kdy na mnohé nemoci ještě nebyla vyvinuta farmaka, na kterých by mohly vydělávat farmaceutické firmy.

Ve stručnosti mechanismus je velmi jednoduchý. Dostaneme virovou nebo bakteriální infekci, jež nám v těle (na)dělá neplechu. Množí se, napadá buňky, cítíme se zle a v podstatě čekáme, zda nebo než jej organismus detekuje a naučí se s parazitem efektivně bojovat (vyvine specifickou účinnou obranu – protilátky). V tu chvíli se situace otočí, tělem vyvinuté protilátky invazi zničí. V tento okamžik máme daných bojovníků ve formě protilátek v těle vysoké zastoupení, načež brzy začnou kvůli svému dalšímu nevyužití pomalu ubývat. Protilátky zvítězily, napadení odrazily.

Těchto protilátek se dříve využívalo při léčbě jak sebe sama, tak i jiných osob trpících stejnou nemocí. Jednoduše jsme přišli v určité fázi nemoci k lékaři, byla nám odebrána krev a v té hledáno, zda se v ní již už nachází protilátky. Pokud ano, odebralo se více krve za účelem těchto protilátek umělého namnožení v laboratoři. Namnožené protilátky se následně vrátily nemocnému zpět do systému, což způsobilo efektivnější boj s nemocí, její rychlejší ústup, uzdravení. Obdobně to funguje při použití protilátek na jiné osobě. Zajistíme protilátky z jedné, už uzdravené osoby s hojným zastoupením protilátek, ty izolujeme a pak vložíme do těla stejnou nemocí postiženého člověka. Tělo příjemce infuze identifikuje účinný mechanismus boje s nemocí a rychleji tak bude vědět, co má dělat, začne tytéž efektivní protilátky vyrábět a používat. Jinými slovy tělu poskytneme s již některými hotovými protilátkami už hotový návod.

Co se týče tzv. monoklonálních protilátek, tam může být využití širší. Prozradí internetový vyhledávač.

No a to je ve stručnosti vlastně všechno. Jedná se o ověřený, levný mechanismus, který farmaceutické firmy nahradily v obrovské míře různými prášky a jinými látkami s často nižším nebo i žádným zdravotnickým benefitem, avšak s benefitem nezanedbatelně vyšším finančním co by součásti korupce v současném monetárním kapitalismu. I toto přímo souvisí s tím, co se momentálně děje v pražském Motole, resp. předchozím mým statusem. Je to taková dnes už denní tragikomický fraška.

Další možností řešení covidu je tzv. decentralizovaná karanténa, jejíž princip v obdobném smyslu (totální lockdown) popsal na svém blogu Jan Sova. Tento způsob mohl zabránit určitě nad 90 % těžkých případů i úmrtí.
 

Použité zdroje

# Nechceme plné JIP. Monoklonální protilátky dáme i těm, kteří nepřijdou od lékaře, láká šéf Motola Ludvík (plus.rozhlas.cz)

 

Naše / Vaše diskuze k tématu

Prostor pro konstruktivní dotazy a/nebo diskuzi s námi o tématu je otevřen v našem diskuzním fóru ZDE.

 

Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii a jazyk český. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, JinéMédium.CZ, MojeRetence.CZ, fóra ETIQ a řady dalších.