JUDr. Norbert Naxera a redakce DuchDoby.CZ o vánočním poselství prezidenta Miloše Zemana

Právník JUDr. Norbert Naxera se vyjádřil k vánočnímu poselství prezidenta České republiky Miloše Zemana nepříliš příznivě. A není se čemu divit, když Zeman ze své pozice neví a ani nemůže vědět, jak se některé věci ve skutečnosti mají. K Zemanovu vánočnímu poselství se stručně vyjadřujeme i my.

 

Vánoční projev prezidenta České republiky Miloše Zemana

 
Ačkoliv nepatřím mezi kritiky prezidenta Zemana a v rámci české politiky ho považuji za nejmenší zlo, jeho projev se mi nelíbil. Tvrdil, jak u nás vše funguje a lidé se mají dobře. Neměl by se spoléhat na informace od lidí, jako je Forejt a měl by raději zajít mezi obyčejné lidi, aby viděl, jak se jim žije. Jak se žije lidem na ulici, některým důchodcům, nezaměstnaným i lidem, kteří pracují, ale upadli do nesplatitelných dluhů.

Stát je od sametového podvodu ovládán zločinci, vlastizrádci a kolaboranty. Veškerý národní majetek je rozkraden, peníze se vyváží do ciziny, republiku zaplavují islamisté a další příživníci z celého světa, občany trápí obrovská kriminalita, drogy a další problémy. Obyčejným lidem se žije stále hůře, nemohou vyjít s penězi, sehnat slušně placenou práci. Co je platné, že je nízká nezaměstnanost, když mnozí lidé pracují za dvanáct tisíc hrubého, upadají do nesplatitelných dluhů a exekucí a stát s tím nic nedělá. Více než milion lidí se stal obětí lichvářů a poté ho semlela justičně-exekutorská mafie.

Jak může prezident Miloš Zeman v takto vydrancované a zdevastované zemi mluvit o vyrovnaném rozpočtu či o údajně stoupající průměrné mzdě? Projev je až na pár věcí, se kterými souhlasím, například že k nám nechce pouštět vetřelce, nebo že je proti znovuobnovení cenzury, velmi špatný. Žádný slušný a rozumný člověk nemůže chtít islamizaci naší země ani cenzuru, zvláště když cenzory mají být homosexuální pornoherci a podobní bezcharakterní, nemorální a zvrácení jedinci. Je proto zcela správné, že to nechce ani prezident na rozdíl od některých politických zločinců ve vládě a v parlamentu.

Zeman má nepochybně v mnoha věcech pravdu, ale jaký je výsledek jeho činnosti? Stabilizace režimu, protože otupuje hrany spravedlivého lidového hněvu proti zločineckému systému. Mnoho lidí si řekne, že není zase tak zle, když prezident je na naší straně. A ačkoliv důležitý je obsah projevu, nikoliv forma, tak ale ani ten nybyl dobrý. Zeman před časem zrušil tradici novoročních projevů prezidenta; mnoho lidí říkalo, že je to proto, že by na nový rok nedokázal být střízlivý. V tom případě ale ani přesunutí projevu na vánoce nepomohlo, protože vzhledem k tomu, jak mluvil pomalu a jak mu padala hlava, moc střízlivě při projevu nevypadal,” píše Norbert Naxera pro DuchDoby.CZ.

 

Právník JUDr. Norbert Naxera

 

Pohled redakce DuchDoby.CZ

Jakpak by prezident Miloš Zeman mohl ze své pozice vědět, jak se věci mají? Jakpak by člověk studující maximálně tak historii, kterou beztak píší vítězové, a konvenční (korporátní) ekonomii, kde se nikdo nezabývá skutečnými principy vzniku, pohybu a funkce peněz jako takovými, mohl mít informace vedoucí k relevantním výstupům?

Člověk nezabývající se principy a příčinami, pouze prezentující své názory, by se neměl považovat za autoritu. O něčem hovořit je snadné, ale mít faktické znalosti, kterých lze nabýt pouze a jen s vědeckým přístupem, tedy návrhy reálných řešení a ty nejen předkládat, ale jít příkladem v podobě snahy o jejich vykonávání a nebo je přímo vykonávat, to je teprve hodnota hodná naslouchání a respektu. Prezident zkrátka, a nejen on, nemá dostatečné znalosti k tomu, aby mohl o některých záležitostech veřejně hovořit.

Toto není o (ne)sympatiích. Toto je o uvádění skutečností na pravou míru. Prezidenta Miloše Zemana považujeme za v současné době prezidentské nejmenší zlo. Jeho vzdělání nelze ani v nejmenším srovnávat se vzděláním opozice; nicméně, jak víme, současné vzdělávání má své, pro 21. století kritické, nedostatky. A tyto v konvenční politice můžeme pozorovat každý den. A například pravě i z toho důvodu konvenční politickou cestou změny, jež posune společnost k lepším zítřkům, nelze dosáhnout.

 

Použité zdroje

Foto: Česká televize

Sledujte nás

DuchDoby.CZ

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na červenec 2019 jsme vybrali 1.450 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
DuchDoby.CZ
Sledujte nás

2
Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Martin BöhmRadek Čurda Recent comment authors
  Odebírat  
Možnosti upozorňování:
Radek Čurda
Anonym
Radek Čurda

situce v nasi zemi neni rok co rok lepsi..a to uz peknou radku let.. vytratil se duch spolecnosti, dochazi k jejimu rozdeleni..a vse je ucelove rizeno.. bohuzel se vytraci i slusnost a jakasi korektnost ..cehoz dokladem je i samotny konec prispevku.. pana Naxery.. projev prezidenta je jedna vec a domenky a pobidky k tomu, jak vypada a co to muze evokovat vec druha..dle meho nazoru to vsak neni ani relevantni ani slusne..

Martin Mojmír
Admin

Musím souhlasit.