JUDr. Norbert Naxera a redakce DuchDoby.CZ o vánočním poselství prezidenta Miloše Zemana

Právník JUDr. Norbert Naxera se vyjádřil k vánočnímu poselství prezidenta České republiky Miloše Zemana nepříliš příznivě. A není se čemu divit, když Zeman ze své pozice neví a ani nemůže vědět, jak se některé věci ve skutečnosti mají. K Zemanovu vánočnímu poselství se stručně vyjadřujeme i my.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Vánoční projev prezidenta České republiky Miloše Zemana

 
Ačkoliv nepatřím mezi kritiky prezidenta Zemana a v rámci české politiky ho považuji za nejmenší zlo, jeho projev se mi nelíbil. Tvrdil, jak u nás vše funguje a lidé se mají dobře. Neměl by se spoléhat na informace od lidí, jako je Forejt a měl by raději zajít mezi obyčejné lidi, aby viděl, jak se jim žije. Jak se žije lidem na ulici, některým důchodcům, nezaměstnaným i lidem, kteří pracují, ale upadli do nesplatitelných dluhů.

Stát je od sametového podvodu ovládán zločinci, vlastizrádci a kolaboranty. Veškerý národní majetek je rozkraden, peníze se vyváží do ciziny, republiku zaplavují islamisté a další příživníci z celého světa, občany trápí obrovská kriminalita, drogy a další problémy. Obyčejným lidem se žije stále hůře, nemohou vyjít s penězi, sehnat slušně placenou práci. Co je platné, že je nízká nezaměstnanost, když mnozí lidé pracují za dvanáct tisíc hrubého, upadají do nesplatitelných dluhů a exekucí a stát s tím nic nedělá. Více než milion lidí se stal obětí lichvářů a poté ho semlela justičně-exekutorská mafie.

Jak může prezident Miloš Zeman v takto vydrancované a zdevastované zemi mluvit o vyrovnaném rozpočtu či o údajně stoupající průměrné mzdě? Projev je až na pár věcí, se kterými souhlasím, například že k nám nechce pouštět vetřelce, nebo že je proti znovuobnovení cenzury, velmi špatný. Žádný slušný a rozumný člověk nemůže chtít islamizaci naší země ani cenzuru, zvláště když cenzory mají být homosexuální pornoherci a podobní bezcharakterní, nemorální a zvrácení jedinci. Je proto zcela správné, že to nechce ani prezident na rozdíl od některých politických zločinců ve vládě a v parlamentu.

Zeman má nepochybně v mnoha věcech pravdu, ale jaký je výsledek jeho činnosti? Stabilizace režimu, protože otupuje hrany spravedlivého lidového hněvu proti zločineckému systému. Mnoho lidí si řekne, že není zase tak zle, když prezident je na naší straně. A ačkoliv důležitý je obsah projevu, nikoliv forma, tak ale ani ten nybyl dobrý. Zeman před časem zrušil tradici novoročních projevů prezidenta; mnoho lidí říkalo, že je to proto, že by na nový rok nedokázal být střízlivý. V tom případě ale ani přesunutí projevu na vánoce nepomohlo, protože vzhledem k tomu, jak mluvil pomalu a jak mu padala hlava, moc střízlivě při projevu nevypadal,” píše Norbert Naxera pro DuchDoby.CZ.

 

Právník JUDr. Norbert Naxera

 

Pohled redakce DuchDoby.CZ

Jakpak by prezident Miloš Zeman mohl ze své pozice vědět, jak se věci mají? Jakpak by člověk studující maximálně tak historii, kterou beztak píší vítězové, a konvenční (korporátní) ekonomii, kde se nikdo nezabývá skutečnými principy vzniku, pohybu a funkce peněz jako takovými, mohl mít informace vedoucí k relevantním výstupům?

Člověk nezabývající se principy a příčinami, pouze prezentující své názory, by se neměl považovat za autoritu. O něčem hovořit je snadné, ale mít faktické znalosti, kterých lze nabýt pouze a jen s vědeckým přístupem, tedy návrhy reálných řešení a ty nejen předkládat, ale jít příkladem v podobě snahy o jejich vykonávání a nebo je přímo vykonávat, to je teprve hodnota hodná naslouchání a respektu. Prezident zkrátka, a nejen on, nemá dostatečné znalosti k tomu, aby mohl o některých záležitostech veřejně hovořit.

Toto není o (ne)sympatiích. Toto je o uvádění skutečností na pravou míru. Prezidenta Miloše Zemana považujeme za v současné době prezidentské nejmenší zlo. Jeho vzdělání nelze ani v nejmenším srovnávat se vzděláním opozice; nicméně, jak víme, současné vzdělávání má své, pro 21. století kritické, nedostatky. A tyto v konvenční politice můžeme pozorovat každý den. A například pravě i z toho důvodu konvenční politickou cestou změny, jež posune společnost k lepším zítřkům, nelze dosáhnout.

 

Použité zdroje

Foto: Česká televize

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Radek Čurda
Radek Čurda
7 roky před

situce v nasi zemi neni rok co rok lepsi..a to uz peknou radku let.. vytratil se duch spolecnosti, dochazi k jejimu rozdeleni..a vse je ucelove rizeno.. bohuzel se vytraci i slusnost a jakasi korektnost ..cehoz dokladem je i samotny konec prispevku.. pana Naxery.. projev prezidenta je jedna vec a domenky a pobidky k tomu, jak vypada a co to muze evokovat vec druha..dle meho nazoru to vsak neni ani relevantni ani slusne..

Martin Mojmír
Admin
7 roky před
Reaguje uživateli  Radek Čurda

Musím souhlasit.