Zdražujeme proto, že nemáte příjem. Vaše zdravotní pojišťovna

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR zdražuje pojistné na zdravotní pojištění osobám bez zdanitelných příjmů (OBZP) z důvodu zvýšení minimální mzdy na 11.000 Kč měsíčně. Ne, to není vtip. Tak je to uvedeno v dopise, který máme právě před sebou. Co je to, „proboha”, zase za argument?

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR nechápe, že OBZP nemají nebo nemusí mít ani minimální mzdu? Nechápe, že práce na hlavní pracovní poměr (HPP) není zdaleka jedinou možností zaměstnání, čili že nějaké nastavování či vůbec řešení minimální mzdy v době existence např. dohody o provedení práce (DPP), dohody o pracovní činnosti (DPČ) nebo dohody o příležitostné činnosti, kterých se taková pravidla netýkají nebo nemusí týkat, neboť se dá celý systém snadno obejít a obchází (víme jak), je naprosto irelevantní? Ne, tak hloupí mohou být jedině zaměstnanci a/nebo ovce těchto pojišťoven. Za hloupé patrně totiž považují zdravotní, ale i jiné, pojišťovny nás, občany, kteří se snad máme v onom textu ztratit, anebo se jím nejlépe vůbec nezabývat a prostě na zdražení přistoupit. No přistoupíme, neboť dosud není dostatečné procento ve věci alespoň základně vzdělaných lidí pro vyhlášení např. občanské neposlušnosti v podobě občanství v odporu. Přistoupíme na vše a budeme beze slov platit cokoli, co nám přikáží, protože se přeci jedná o nezpochybnitelné, vševědoucí a všemocné autority…

Abych nebyl pochopen chybně, potřebu platit si jako OBZP zdravotní pojištění v současném socioekonomickém systému víceméně chápu. Mám však problém s navyšováním pojistného v době stále rychlejšího rozevírání nůžek mezi bohatými a chudými – v době snižování hodnoty peněz v důsledku podvodu na lidech nazývajícího se inflace. V tomto konkrétním případě já mám díky inflaci, což mě značně ochuzuje, ještě navyšovat své platby byť za cokoli? Nemělo by to být správně a logicky spíše obráceně? Znamená to, že když nebudu mít z čeho hradit pojistné, tak nebudu mít právo na (kvalitní) lékařskou péči a/nebo budu za neplacení povinného zdravotního pojištění nějak perzekouván? No samozřejmě, že ano! Stanu se neplatičem, dlužníkem, povede to k exekuci (pokud tedy něco vůbec mám), abych nakonec zůstal na ulici. Což o to, život mi asi v případě nouze stopadesátpětka zachrání, ale kde je nějaká jeho kvalita, respektive lidská důstojnost? V monetárním systému a jeho kapitalistické podverzi samozřejmě nikde. Zde jsou pojmy jako lidskost, důstojnost, kvalita života, spravedlnost, ale i ona pravda a láska jen pokryteckými prázdnými pojmy, anebo úmyslnou lží a debilizací společnosti. Na prvním místě totiž vždy bylo, je a bude maximalizace zisku.
 

Dopis zdravotní pojišťovny


 

Obecný problém

Nutno upřesnit, že se zde nejedná o jednání jedné konkrétní zdravotní pojišťovny. Podobný dopis nejspíše obdrželi, obdrží, nebo dokonce třeba ani vůbec neobdrží (příklad kolegy redaktora DuchDoby.CZ Michala Mausera) OBZP pojištěnci všech pojišťoven. Nic jiného ani nelze čekat, argumenty nejsou, tak se píše prostě nějaké nejmenší zlo, které v selhávajícím socioekonomickém systému možná lze ještě v rámci možností tak nějak pro ty blbce (nás) vyplodit. Jenže blbců začíná pomalu ubývat. Spoustě lidem jsou už některé věci a principy jasné.
 

Selhání ZP MV ČR

Nyní se podíváme na konkrétní kritické selhání Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra.

Vidíte výše sken dopisu a začerněný údaj nalevo? Součástí čísla jednacího je celé rodné číslo pojištěnce, v tomto případě mé osobní. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, podle právních výkladů všech právníků a celých advokátních kanceláří, se kterými jako iniciativa ETIQ.CZ, z.s. spolupracujeme, porušila Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tím, že svůj dopis s obsahem mého celého rodného čísla odeslala jako běžné psaní nedoporučeně poštou. V čem dále tato konkrétní zdravotní pojišťovna v mém případě pochybila, je fakt, že mi dopis neposlala datovou schránkou, kvůli čemuž jsem si ji před lety zřizoval právě proto, abych se podobným potenciálním problémům vyhnul. Podobné instituce, pokud vím, mají povinnost komunikovat výhradně datovými zprávami, když soukromá osoba datovou schránku má. Tyto informace jsou obecně známé.
 

Řešením je změna

Systém kolabuje, to dávno není tajemstvím. Jedinou otázkou je, zda jeho kolaps jako společnost zvládneme, nebo nikoli. Ke zvládnutí problému je v první řadě zapotřebí to, co většina populace stále odmítá. Vzdělá(vá)ní.

Proti systému nemá význam jakkoli lobovat či bojovat. A už vůbec ne konvenční podvodnou politickou cestou, která ani ze samotného principu nemůže fungovat jinak. Zlo přïnáší opět zlo. Řešením je změna lidských hodnot a celého socioekonomického systému jako takového.

S funkčním řešením přichází např. Hnutí Zeitgeist v podobě Ekonomiky založené na přírodních zákonech / zdrojích. Více na stránkách Hnutí, v dokumentárních filmech [2] a zejména v literatuře Definice Hnutí Zeitgeist.

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, datové žurnalistice, futurologii, sociologii a ekologii. Prosazuje a popularizuje koncept zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Kromě duchdoby.cz provozuje např. dále také projekty jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností je Martin od r. 2023 invalidním.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře