Káva s mlékem nás zabíjí, veřejně tvrdí, ale ničím nedokládá, primář MUDr. Jan Miklánek

Primář MUDr. Jan Miklánek o sobě tvrdí, jaký je velký světoznámý specialista, lékař a léčitel a kolik tisíc lidí již vyléčil pomocí alternativní medicíny. Dokládá to ale jeho způsob práce? Je například skutečně kombinace kávy s mlékem, respektive kofeinu a mléčné bílkoviny, tak škodlivá?

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Spíše není.

Jednoduchým vysvětlením budiž to, že nejen, že se MUDr. Jan Miklánek vyhýbá rozhovorům, přednáškám, konferencím a konfrontacím s někým, kdo by mohl žádat důkazy, ale dokonce je na lidi i dosti nepříjemný až arogantní (nás po telefonu odbyl, při druhém volání v podstatě poslal k šípku a na druhý mail, obsahující motivační žádost o transparentní rozhovor, neodpověděl, ačkoli jej četl). Soudě z jeho jednání jsme tedy nemohli dojít k jinému přesvědčení, než že pravděpodobně pro svá slova nemá žádná podložení. Vědecké a/nebo statistické studie, jakožto jediné racionální doklady, po něm patrně nelze chtít. Co spíše můžeme nalézt, je nepřeberné množství opačných názorů z řad jiných výživových poradců a lékařů, kteří naopak kombinování kávy s mlékem doporučují. Jak tomu skutečně je, se však relevantně nedozvíme ani z jedné strany.

Vzhledem k tomu, za koho a co se pan primář Miklánek sám označuje, nás zaráží, proč se jako odborník neprezentuje na „vlastní“ samostatné internetové doméně s hostingem a nedbá na dodržování lékařského tajemství vzhledem k používání freemailové schránky. Nic, budeme se držet tématu.

Pan doktor Jan Miklánek prohlašuje, že „Kombinace černé kávy, mléka a smetany nepůsobí na naše tělo ani trochu příznivě! Naopak, zatěžuje dvanácterník, který pak v křeči stáhne svoje hladké svalstvo a následně začne vyřazovat z provozu slinivku břišní. Dále zablokuje i celý žlučník.“ Nejdůležitější věta pro nás je „Snad největším problémem je však nulová osvěta a to, že se tohle opravdu varující vědecké poznání zpravidla dozvídáme až tehdy, když je nám už 70 let a v průběhu předešlých padesáti let jsme oblíbenou kávu tak rádi popíjeli právě s mlékem, či smetanou, protože jen tak nám to chutnalo a obchody jsou toho doslova plné.Kde však jsou ona vědecká poznání a postupy, co že se to v lidském těle vlastně přesně a konkrétně děje, už pan doktor neuvádí. Nenajdeme je v žádném z jeho odkazů tady, tady, tady, ale ani tady, tadytady. Žádné přímé odkazy na jakoukoli věrohodnou vědeckou instituci, žádné zopakované potvrzení testů, žádná statistická data, žádné publikace v odborných časopisech, nic.

Nerozporujeme, že jeho tvrzení není pravdivé, ale poukazujeme na fakt, že není nijak podložené, takže je v tuto chvíli značně nepravděpodobné. Jeden by mohl podobné názory považovat za snahy o sebezviditelňování se, ovšem jak tomu skutečně je, to nemůžeme s jistotou vědět. Jediný fakt, který z tématu vyplývá, je, že káva s mlékem může prokazatelně vadit u osob, které trpí přecitlivělostí na mléčný cukr a mléčnou bílkovinu. To je ale vše.

Telefonní záznam s odbytím MUDr. Jana Miklánka máme uschován, probereme s advokátní kanceláří, zda můžeme zveřejnit i tu a pokud ano, článek bude dodatečně zaktualizován.
 

Použité zdroje

Foto: GoschaTV1 – YouTube.com
Text: studioprozdravi.webnode.cz, astrolife.cz, superpotraviny.webnode.cz
Důkazy: e-mailová korespondence s MUDr. Janem Miklánkem a kopie stránek s názory

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na květen 2019 jsme vybrali 1.450 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

17
Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
2 Comment threads
15 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Martin MojmírMartina KotěcíRostislavJan VašIvo Recent comment authors
  Odebírat  
Možnosti upozorňování:
Adam Kolařík
Anonym
Adam Kolařík

A je tento primář Mudr. Jan Miklánek opravdu to, co tvrdí, že je? Mě se totiž zběžným hledáním nepodařilo najít jaké že to nemocnice je primářem a ani ve které třeba pracuje. Jediné co mi Google našel byla řada esoterických článků a dva kontakty na nějakého Mudr. Miklánka fyzioterapeuta (kteří ovšem nestudují Mudr, ale Mgr a pak až třeba PhD…). Přijde mi, že celá tato persóna je kompletně fiktivní, už jenom proto, že se mi nechce věřit, že by někdo kdo píše na takové úrovni jako je v tom článku dostal doktorský titul.

Jiři
Anonym
Jiři

Já si kávu dám jen občas, pokud je s mlékem nebo smetanou či šlehačkou, tak mi to přijde naopak zdravější. Nejdravější je právě asi to mléko. Jinak Angličané pijí čaj (hodně silný), který obsahuje stejný kofein jak ta káva, rádi si dávají s mlékem. Není tu jakkoli pozorováno, že by to nějak škodilo. Škodit může leda nadbytek kofeinu, ale zde je jedno, jestli to je s mlékem nebo bez. S tím mlékem to bude nejspíš zdravější.

Jinak je dobré, že tu někdo trošku zpochybné šarlatány, co zneužívají svůj titul doktora medicíny. Na rozdíl od běžných léčitelů se tito prezentují jako lékaři, což dosti lidí svede. Je dobré, když někdo připomene, že tito lidé vážně nereprezentují klinickou medicínu.

Martina Kotěcí
Autor

Pane Jiří, píšete zde, že mléko je zdravé. Bohužel Vás v tomto ohledu musím vyvést z omylu. Ano, i mne vychovávali v přesvědčení, že živočišné mléko je zdravé, dává mi vápník, zabraňuje řídnutí kostí atp. Je to však jen vychytralý tah mlékárenského průmyslu, jak si udržet zákazníky, a farmaceutického průmyslu, jak si udržet pacienty. Nyní již víme, že živočišné mléko tak, jak se nás snaží přesvědčit v televizi, ve škole, u lékaře a v nevzdělané rodině, zdravé není. Paradoxně toto mléko vápník z našeho těla odvádí, tělo okyseluje a způsobuje různá civilizační onemocnění jako astma, alergie, ekzémy, zažívací potíže apod. včetně srdečních chorob a rakoviny. V dnešní době velkochovů je navíc mléko plné pesticidů, herbicidů, hormonů, antibiotik a umělých podpůrných látek pro maximální dojivost. Vzpomeňte si také, komu je kravské mateřské mléko určeno. Nově narozenému 30 kilovému teleti, ze kterého se co nejdříve musí stát dospělý 180 kilový jedinec, aby se ve svém přirozeném prostředí mohl bránit predátorům. Mléko proto obsahuje růstové hormony a další růstové látky, které mají u člověka za následek například zvětšení prsou a břicha u mužů, zvětšení dělohy a tvorbu bulek v prsou žen. Takovýchto informací je na internetu již spousta (v mainstreamových médiích však nehledejte), takže pro Vás nebude těžké si je dohledat.
Ať tedy živočišné mléko pijete samotné nebo ho s něčím smícháte, stále je škodlivé. Já si nejraději vychutnávám kávu samotnou, když mám čas od času chuť na latté, dám si se sójovým mlékem.

František
Anonym
František

Ano, tur domácí se v naší oblasti skutečně musí bránit predátorům.
Je jasně vdět, že jste vystudovala medicínu lidskou i veterinární. Proto ty hluboké znalosti.

Ivo
Anonym
Ivo

Vážená slečno nevěřte všemu, co si přečtete na internetu. Příkladem může být to, jak nás vědci (!!!) informovali, že je sádlo pro lidský organismus špatná volba a za cca 10 let začali tvrdit pravý opak.

Jan Vaš
Anonym
Jan Vaš

Vážená paní Martino, je zvláštní, že od počátku zemědělské a pastevecké civilizace, to je několik tisíc roků, se lidstvo živí mlékem kravským, kozím, ovčím, velbloudím, kobylím, sobím, … A za tu dobu si nikdo nevšiml jeho škodlivosti až do doby, kdy internet pronikl do poslední „vzdělané“ domácnosti. (Máte asi pravdu v tom, že je současné mléko plné všelijakých …cidů a jiných sraček, ale která potravina není?) Pokud by bylo mléko tak škodlivé, pak by byly stejně škodlivé i jeho „deriváty“ – smetana, máslo, sýry… Pak je divné, že na tu škodlivost ještě nevyhynuly celé národy, jako jsou Italové, Francouzi a Holanďané, u kterých nechybí sýr u žádného jídla…

Martina Kotěcí
Anonym
Martina Kotěcí

Pane Vaši, jak jsem psala v komentáři níže. Vypadá to, že jste zcela nepochopil to, co jsem psala. Nenapsala jsem, že když budete pít živočišné mléko, tak umřete ve 40 na rakovinu. Ale že mléko vápník z našeho těla odvádí, tělo okyseluje a způsobuje různá civilizační onemocnění jako astma, alergie, ekzémy, zažívací potíže apod. včetně srdečních chorob a rakoviny. To znamená, že Italové, Francouzi a Holanďané sice nevyhynuli, ale že, nejen oni, se mohou potýkat s některými popsanými problémy. Tyto problémy tu byli vždy, jen se nyní s příchodem internetu o nich víc ví a víc se dostávají do povědomí lidí. Jen k Vám to asi ještě nedorazilo.

Rostislav
Anonym
Rostislav

Paní Martino, takže jestli jsem dobře pochopil, kravské mléko je závadné pro obsah herbicidů, pesticidů, ale sojové, plné hnojiv, herbicidů a i PESTICIDŮ, s velkou pravděpodovností z geneticky upravené soji, je naprosto v pořádku? Můj otec pije kávu s mlékem a má 72 let, můj děda ji pil také a dožil se 86 a kdyby neměl rakovinu prostaty, asi by tu ještě byl. Hlavně mi prosím netvďte, že ji získal právě proto. A je tu ještě jedna věc, na internet si může napsat kdo chce co chce a záleží jen na čtenáři, jak široký má obzor, vědomosti a čemu jee ochoten věřit.

Martina Kotěcí
Anonym
Martina Kotěcí

Pane Rostislave. Ano, i sojové mléko je plné pesticidů a herbicidů. To je ale vše. Za to kravské mléko je plné, jak jsem již psala, pesticidů, herbicidů, hormonů, antibiotik a umělých podpůrných látek pro maximální dojivost. Asi pochopíte, proč, když už tedy to mléko musím mít, upřednostním mléko sójové. Navíc když to kravské způsobuje to, co jsem psala. Vypadá to, že jste zcela nepochopil to, co jsem psala. Nenapsala jsem, že když budete pít živočišné mléko, tak umřete ve 40 na rakovinu. Ale že mléko vápník z našeho těla odvádí, tělo okyseluje a způsobuje různá civilizační onemocnění jako astma, alergie, ekzémy, zažívací potíže apod. včetně srdečních chorob a rakoviny.

A ještě dodatek, geneticky modifikovaná sója se používá hlavně jako krmivo právě pro dobytek, takže si nemyslete, že Vaše kravské mléko není geneticky modifikováno. Dle mých informací je zakázáno pro přímou spotřebu člověkem pěstovat geneticky modifikovanou sóju. Nemohu ale samozřejmě zaručit, že se tento zákaz dodržuje. Na tomto světě se nedodržuje téměř nic. Možná byste si mohl sám rozšířit obzor a vědomosti tím, že si tuto problematiku nastudujete a dáte nám vědět, na co jste přišel. To by bylo pro všechny užitečnější, než abyste tu psal nelogické komentáře.

Jiři
Anonym
Jiři

Na to jméno jsem narazil na stránkách http://www.ulekare.cz, kde jsem si jen tak kliknul na odkaz homeopatie a alternativní medicína. Ten pán tam odpovídá, sám do odpovědi se prezentuje jako primář. Na vlastních www stránkách o sobě uvádí, že je světoznámý lékař a léčitel. Je to zajímavé, lékařů českých znám fakt plno, více jich je na vysoké úrovni, jen méně z nich je skutečně známých i za našimi hranicemi. Nemyslím, že by za našemi hranicemi někoho tohoto pana doktora znal. Primářem je skutečně jen ve své ordinaci, i když pracovnu léčitele okultisty bych neměl asi nazývat ordinací.

Medicínu asi před lety vystudoval, nicméně jeho rady s ní nemají už nic společného. Prostě zběhlý lékař k léčitelství. Jeho sebeprezentace jako „primáře“ a „světoznámého lékaře“ je nanejvýš trapná. Kterýkoli mladý lékař, co má tak dva roky praxe jako PL a nemá ani ještě atestaci, ho fakticky strčí v medicíně do kapsy. Svoje atestace zapomně, dávno to nedělá, jen píše bláboly, za které by mi měli sebrat diplom MUDr. Bohužel, asi i úspěšně tahá z lidí peníze. Lidi u nás jsou dosti hloupí, u lékaře jim dřív dělalo problém zaplatit malý regulační poplatek, ale různým šarlatánům platili klidně veliké peníze a pochybné rady.

Ivo
Anonym
Ivo

primář jako funkce neexistuje, tedy nemá žádnou legislativní podporu. Správně je vedoucí lékař, nebo přednosta. Nicméně se to tradičně používá, třeba zástupce přednosty pro léčebně preventivní péči bývá titulován jako primář. Obecně se za primáře považuje ten kdo řídí jiné kolegy. Jsou různí psychopati milující tituly, za nejbizardnější považuji prezidenta polikliniky t.č. ve výkonu trestu odněntí svobody MUDr. Bartáka.
Jinak ale překvapivě je MUDr. Miklánek členem ČLK, takže existuje, byť není primář a nejspíše ani světoznámý odborník.