Veganovi za „nulový soucit“ s řezníkem hrozí obří pokuta a vězení

Za příspěvek na Facebooku, ve kterém francouzský vegan napsal, že má s jednou z obětí atentátu uskutečněného minulý týden v jihofrancouzském Trèbes nulový soucit, mu údajně hrozí pokuta a pět let vězení.

Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM; zřeknutí se odpovědnosti ZDE)

Vězení mu prý hrozí za schvalování teroristického činu, přitom vegan se vyjádřil pouze na adresu jediného člověka, a to řezníka, který v přepadeném supermarketu pracoval. Navíc není patrné, že by cokoli schvaloval. Pouze vyjádřil nesoucit s člověkem majícím na rukou krev. Řezníci jsou totiž těmi, kdož prakticky denně porcují desítky až stovky utýraných a zabitých zvířat, aby tato mohla lidem plnit žaludky a přispívat tak na rozvoj moderních civilizačních chorob (podle množství vědeckých studií, včetně vyjádření Světové zdravotnické organizace, patří červené maso a masné výrobky mezi karcinogeny, přičemž je jen otázkou času, kdy bude vydáno obdobné stanovisko k veškerému masu, neboť už jen z biologicko-historického hlediska je jeho škodlivost více než logická).

Činnost řezníků netřeba více popisovat. Totiž zatímco řezníci rádi porcují a prodávají mrtvoly, vegani využívání zvířat k lidskému užitku odmítají. Trestní oznámení na vegana z vesnice Saint-Guadens nedaleko místa pátečního atentátu podal svaz francouzských řezníků. Poznámka o „nulovém soucitu“ se týkala řezníka Christiana Medvese, jedné ze čtyř obětí útoku.

Veganovi hrozí pokuta ve výši až 75.000 EUR (cca 1,9 milionu korun) a pětileté vězení za vyjádření svobodného názoru. Příspěvek, kvůli kterému má muž potíže, již není na Facebooku dostupný.

S trestáním lidí za projevování názorů, respektive využívání svých ústavních práv, máme zkušenosti i u nás v ČR.

Související články

# Proč se vyvarovat konzumace masa aneb biologicko-historické znaky člověka
# Deset nedávných studií, kterým by měli ne-vegané věnovat svoji pozornost
# Adam B. Bartoš dostal za veřejný projev názoru podmínku

 

Použité zdroje

Text: zpravy.idnes.cz

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na květen 2019 jsme vybrali 1.450 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: