Veganovi za „nulový soucit“ s řezníkem hrozí obří pokuta a vězení

Za příspěvek na Facebooku, ve kterém francouzský vegan napsal, že má s jednou z obětí atentátu uskutečněného minulý týden v jihofrancouzském Trèbes nulový soucit, mu údajně hrozí pokuta a pět let vězení.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Vězení mu prý hrozí za schvalování teroristického činu, přitom vegan se vyjádřil pouze na adresu jediného člověka, a to řezníka, který v přepadeném supermarketu pracoval. Navíc není patrné, že by cokoli schvaloval. Pouze vyjádřil nesoucit s člověkem majícím na rukou krev. Řezníci jsou totiž těmi, kdož prakticky denně porcují desítky až stovky utýraných a zabitých zvířat, aby tato mohla lidem plnit žaludky a přispívat tak na rozvoj moderních civilizačních chorob (podle množství vědeckých studií, včetně vyjádření Světové zdravotnické organizace, patří červené maso a masné výrobky mezi karcinogeny, přičemž je jen otázkou času, kdy bude vydáno obdobné stanovisko k veškerému masu, neboť už jen z biologicko-historického hlediska je jeho škodlivost více než logická).

Činnost řezníků netřeba více popisovat. Totiž zatímco řezníci rádi porcují a prodávají mrtvoly, vegani využívání zvířat k lidskému užitku odmítají. Trestní oznámení na vegana z vesnice Saint-Guadens nedaleko místa pátečního atentátu podal svaz francouzských řezníků. Poznámka o „nulovém soucitu“ se týkala řezníka Christiana Medvese, jedné ze čtyř obětí útoku.

Veganovi hrozí pokuta ve výši až 75.000 EUR (cca 1,9 milionu korun) a pětileté vězení za vyjádření svobodného názoru. Příspěvek, kvůli kterému má muž potíže, již není na Facebooku dostupný.

S trestáním lidí za projevování názorů, respektive využívání svých ústavních práv, máme zkušenosti i u nás v ČR.

Související články

# Proč se vyvarovat konzumace masa aneb biologicko-historické znaky člověka
# Deset nedávných studií, kterým by měli ne-vegané věnovat svoji pozornost
# Adam B. Bartoš dostal za veřejný projev názoru podmínku

 

Použité zdroje

Text: zpravy.idnes.cz

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, datové žurnalistice, futurologii, sociologii a ekologii. Prosazuje a popularizuje koncept zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Kromě duchdoby.cz provozuje např. dále také projekty jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností je Martin od r. 2023 invalidním.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře