Žaloba kvůli udělení zlaté ceny Tomášovi Ortelovi

Na organizátory demonstrace, na které Spolek Lidé lidem, z.s. udělil cenu Tomášovi Ortelovi za zásluhy na poli uměleckém i lidském, za ochranu našich národů, hodnot, spravedlnosti a demokracie; za osobní statečnost, vlastenectví a poselství pravdy a konečně i za hlubokou moudrost, podporu hodnot, lidství a vlasteneckých iniciativ, podala vdova Krylová prostřednictvím pražské advokátní kanceláře žalobu.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Odůvodněním je, že údajně tito provedli neoprávněný zásah do osobnosti a jména Karla Kryla, zneužili jeho jméno a osobnost a zneuctili jeho památku, vážnost, čest a důstojnost.

Je smutné, že se Krylová propůjčila i k tak nestoudným tvrzením o Tomášovi jako: ‚Je totiž jistě nezpochybnitelné, že výrazná část veřejnosti považuje texty a tvorbu Tomáš Ortela za xenofobní, rasistickou a urážlivou…‘ Jde o bohapustou sluníčkářskou lež vydávanou za pravdu; udělení stříbrného Slavíka Tomášovi svědčí o naprostém opaku,“ uvádí spolek na svém webu lide.lidem.net. „Jen pro informaci těm, kteří nejsou s kauzou obeznámeni, několik citátů z tvorby Tomáše a jistého Bangy, kterému temní sluníčkáři a kavárenští povaleči zařídili udělení Krieglovy ceny za statečnost, a kteří nepochybně stojí i za žalobou na nás:

Banga: „Jeden černej kluk hledal takle šuk, jakou píču vošuká, to mu bylo fuk, dal do kapsy love a už si to klove, přímo ven z domu do centra metropole… Sotva došel k baru, pička jako sviň, stačilo pár keců a už jdou na drink… Sotva dveře zavřou, už mu hulí péro“. „Sem sexy, funky a zlej. A chci tě vošukat… Ty vole, protože máš kozy jak svině.“ „Hej kundo si moje celá nahá. Ožral sem tě a překecal, že si ta pravá… Ojel sem ti prdel, pocákal ksicht. Koukám se na kozy, chci vylejt koule… hej roztáhni kundu…“ „Chceš prcat, prcat, prcat, nakonec mě stejně vykouříš…“

Ortel: „Ten kousek půdy, co zemí rodnou nazývám, tolik lidí život za ni položilo… čím to, že češství se z nás vytratilo? Zůstaň mým domovem bez bojů a válek, mou vlastí, matko má… Snad jednou můj hlas uslyší celý ten národ, pro který dýchám… Kdyby táta ještě žil, viděl to, co já, zrak by se mu zamlžil, říkal by: Podívej se chlapče můj, jak dopadla zem, kterou jsem já pro tebe ubránit neuměl… Rovně stůj, naslouchej, nenech mluvit lháře, pravdu svou v srdci měj, plivni jim do tváře. Nechcem dál s ostudou hrabat hubou hlínu, mluvím k vám s pokorou a vyzývám k činu. Politikům: V očích máte žiletky, na jazyku jed, mezi sebou zápletky a kolem huby jed, v srdcích místo odvahy jen zbabělost a strach, lenost místo námahy, a v mozku střelnej prach… Zlatem se tu otvíraj i brány z ocele, chudí tady umíraj, poslyšte přátelé!… Svědomí mě hlídá, abych nevyrost, nebudu váš soudce ani kat… zmařený jsou plány, pošlapaný tradice…“

Tak vám nějak nevím, které těchto textů jsou xenofobní, rasistické a urážlivé. A ze kterých vyzařuje moudrost, láska k vlasti a úcta k odkazu našich předků, nemluvě o statečnosti, pokoře a pravdivosti. A kdo z obou umělců ctí hodnoty, které ctil i Karel Kryl, jehož poselství lze shrnout takto: ‚Nedejte se zotročit mocí, braňte se proti zvůli politických neřádů, nenechte si vymývat mozky, tvořte si vlastní názor a mluvte pravdu!‘ A takovýto odkaz (tedy žádné konkrétní dílo) při vší úctě k paní vdově, jejím majetkem rozhodně není. Nejde o písně, ale o poselství, které Karel vytvořil celým svým životem pro svůj národ, pro náš lid, pro duši nás všech,“ dodává Ing. Lukáš z Lidé lidem, z.s.


Předání ceny je v minutáži 01:53:48 našeho videa z Demonstrace na obranu vlasti, míru, pravdy a spravedlnosti 08.05.2017 v Praze na Letné. Žaloba na spolek Lidé lidem, z.s. ve věci udělení Zlaté ceny odkazu Karla Kryla Tomášovi Ortelovi bude projednána před okresním soudem Plzeň – město v pátek 27.10.2017 od 13 hodin v jednací síni 13/A. Pokud se chcete této stupidní frašky zúčastnit, určitě přijďte. Více informací na lide.lidem.net.
 

Související články

# Demonstrace na obranu vlasti, míru, pravdy a spravedlnosti 08.05.2017 v Praze na Letné
# Ortel jsou nacisti, tvrdí evidentní xenofob Radoslav Banga
# Kvůli Ortelovi se při Českém slavíkovi pískalo i bouchalo dveřmi

 

Použité zdroje

Foto: churchmilitant.com

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, datové žurnalistice, futurologii, sociologii a ekologii. Prosazuje a popularizuje koncept zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Kromě duchdoby.cz provozuje např. dále také projekty jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností je Martin od r. 2023 invalidou.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Peter Smelik
6 roky před

Svet sa zbláznil… dôsledok degradácie ducha, úpadku mysle a straty schopnosti byť na/prepojený s okolÍm a fungovat (myslieť a konať) ako jeden celok/bytosť ! 🙁

Jirina
Jirina
6 roky před
Reaguje uživateli  Peter Smelik

Chudák Kryl. Ten se musí otáčet v hrobě.

Ladislav OTCOVSKÝ
Ladislav OTCOVSKÝ
6 roky před
Reaguje uživateli  Jirina

Já blbec myslel že pan Karel Kryl svým textem poukazoval na riziko pro Národ. Podle podané žaloby to teda musel být xenofob a rasista taky, stejně jako zbytek Čechů kteří ho stejně jako já poslouchali?

Daniel Ortel
Daniel Ortel
6 roky před
Reaguje uživateli  Ladislav OTCOVSKÝ

Presne tak jeho pisne byli zakazane a to Tomasovo nejsou je to hnus co di nekteri lidi mysli o Tomasovi ani si neposlechnou slova a hned nekoho obvinujou jak nejakou spinu a to ze se vam jeho pisne neliby neznamena ze ho za to mate hned odsuzovat me se taky neliby treba karel gott a neobvinuju ho za to ze jsou jeho pisne spatny ,a navic jak tu tvrdite ze jsou jeho slova v pisnich lzi ze se sem zene zlo tak v tomhle ma pravdu otevrete oci na ulici a uvidite to sami samej cizinec ,vrazdy ,rvacky atd a na takovou ulici chcete pustit svoje deti a zeny a to je teprve zacatek bude jich tu vic a pak si uvedomte co jste psali o Tomasovi Ortelovi mej te se a Tome ty zpivej dal supr pisnicky tvuj velkej fanda

Ogiboy
Ogiboy
6 roky před

On má jednu chybu, je bílej a zpívá o národu.
Povšimněme si, že druhej není bílej a recituje o sobě. A tak je to dnes politicky správně, bohužel.