Fyzický VZ-Day ČR 2016 se pro nezájem ruší

S lítostí oznamujeme, že se přednáškový VZ-Day ČR 2016, jenž se měl uskutečnit 17.12.2016 v pražském KC Prádelna, pro nezájem společnosti ruší. Přítomnost nepotvrdili jak přednášející, tak žádný z hostů.

 

Související články

Pozvánka na VZ-Day ČR 2016

 

Nepřijdou přednášející ani hosté

Z přednášejících přítomnost dosud nepotvrdili Petr Ježek s přednáškou Úroky a půjčky v socioekonomickém a společenském kontextu a Milan Vidlák z Časopisu Šifra s přednáškou Jak číst mezi řádky a nebýt manipulován. Michal Mauser a Ján Greguš sice svoji účast potvrdili a počítali s ní, ovšem vzhledem k tomu, že jejich přednášky trvají v součtu něco málo přes hodinu a faktu, že dosud nedošlo k rezervaci místa od jediného hosta, jsme se rozhodli akci pro takto nebývalý nezájem české společnosti i o prakticky dotované kulturně-vzdělávací akce Hnutí Zeitgeist, přinejmenším prozatím, zrušit. S tím souvisí samozřejmě rovněž neuskutečnění páté části VZ-Day ČR 2016, respektive závěrečné diskuze s prostorem na otázky a odpovědi. Nebude řečeno ani nic o interFóru, o připravovaném hlavním projektu SebeSdílení, ani o dalších plánovaných akcích nejen Hnutí Zeitgeist Česká republika a globálu.

 

O přednášky však nepřijdete

Jednotlivé přednášky tedy budou v nadcházejících dnech postupně zveřejňovány a k nim otevírány standardní diskuze na YouTube.com u jednotlivých videí (nemoderováno), v jednotlivých článcích na DuchDoby.CZ (moderováno), v interFóru (moderováno) a na sociálních sítích (nemoderováno). Celý VZ-Day ČR 2016 bude nakonec probíhat v hybridní variantě 2, viz ZDE, s tím rozdílem, že jednotlivé přednášky budou zveřejněny předem a pořady v internetovém rádiu Svobodný vysílač CS uskutečňovány posléze. Pro nezájemce o kulturu to tak celé může paradoxně vyjít lépe, ovšem tím žel upadá onen, byť alespoň základní, společensky-sociální kontext.

 

Co více k tomu dodat

Nadále se budeme v rámci Hnutí Zeitgeist tedy věnovat nejúspornější průběžné druhé variantě VZ-Day, která od této chvíle však bude záviset výhradně na zájmu našich eventuálních, pouze nevirtuálních, příznivců, kteří když svojí alespoň malou součinností přispějí, budou jednotlivé přednášky vznikat, a když nepřispějí, nebude na jejich konání dostatek prostoru ani prostředků a vznikat proto budou jen ve velmi omezené míře.

Začínat musíme u sebe, naše možnosti zdaleka nejsou neomezené a tak se musíme hold přizpůsobit.

Martin Böhm
Sledujte nás

Martin Böhm

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.200 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na leden 2018 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Böhm
Sledujte nás
Martin Böhm

Martin Böhm

je informatik, futurolog, žurnalista, bloger, manažer, korektor, porotce, kritik a umírněný skeptik. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, sociologii, ekologii, etice a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Ekonomiky založené na přírodních zákonech / zdrojích, co by udržitelného modelu, provozovatelem projektu DuchDoby.CZ, interForum.cz a řady dalších a externistou rádia Svobodný vysílač CS.

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Po odeslání komentáře bude tento nejprve předložen redakci ke schválení, aby tato nejprve posoudila jeho morální a etickou nezávadnost, což může nějakou dobu trvat. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

Možnosti upozorňování:
avatar
7500
Proč se DuchDoby.CZ bez Vaší pomoci neobejde? Informace ZDE
Hello. Add your message here.