Fyzický VZ-Day ČR 2016 se pro nezájem ruší

S lítostí oznamujeme, že se přednáškový VZ-Day ČR 2016, jenž se měl uskutečnit 17.12.2016 v pražském KC Prádelna, pro nezájem společnosti ruší. Přítomnost nepotvrdili jak přednášející, tak žádný z hostů.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Související články

Pozvánka na VZ-Day ČR 2016

 

Nepřijdou přednášející ani hosté

Z přednášejících přítomnost dosud nepotvrdili Petr Ježek s přednáškou Úroky a půjčky v socioekonomickém a společenském kontextu a Milan Vidlák z Časopisu Šifra s přednáškou Jak číst mezi řádky a nebýt manipulován. Michal Mauser a Ján Greguš sice svoji účast potvrdili a počítali s ní, ovšem vzhledem k tomu, že jejich přednášky trvají v součtu něco málo přes hodinu a faktu, že dosud nedošlo k rezervaci místa od jediného hosta, jsme se rozhodli akci pro takto nebývalý nezájem české společnosti i o prakticky dotované kulturně-vzdělávací akce Hnutí Zeitgeist, přinejmenším prozatím, zrušit. S tím souvisí samozřejmě rovněž neuskutečnění páté části VZ-Day ČR 2016, respektive závěrečné diskuze s prostorem na otázky a odpovědi. Nebude řečeno ani nic o interFóru, o připravovaném hlavním projektu SebeSdílení, ani o dalších plánovaných akcích nejen Hnutí Zeitgeist Česká republika a globálu.

 

O přednášky však nepřijdete

Jednotlivé přednášky tedy budou v nadcházejících dnech postupně zveřejňovány a k nim otevírány standardní diskuze na YouTube.com u jednotlivých videí (nemoderováno), v jednotlivých článcích na DuchDoby.CZ (moderováno), v interFóru (moderováno) a na sociálních sítích (nemoderováno). Celý VZ-Day ČR 2016 bude nakonec probíhat v hybridní variantě 2, viz ZDE, s tím rozdílem, že jednotlivé přednášky budou zveřejněny předem a pořady v internetovém rádiu Svobodný vysílač CS uskutečňovány posléze. Pro nezájemce o kulturu to tak celé může paradoxně vyjít lépe, ovšem tím žel upadá onen, byť alespoň základní, společensky-sociální kontext.

 

Co více k tomu dodat

Nadále se budeme v rámci Hnutí Zeitgeist tedy věnovat nejúspornější průběžné druhé variantě VZ-Day, která od této chvíle však bude záviset výhradně na zájmu našich eventuálních, pouze nevirtuálních, příznivců, kteří když svojí alespoň malou součinností přispějí, budou jednotlivé přednášky vznikat, a když nepřispějí, nebude na jejich konání dostatek prostoru ani prostředků a vznikat proto budou jen ve velmi omezené míře.

Začínat musíme u sebe, naše možnosti zdaleka nejsou neomezené a tak se musíme hold přizpůsobit.

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii a jazyk český. Aktivně se věnuje IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, datové analýze, futurologice, sociologii a ekologice. Martin je zároveň příznivcem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Mezi jím provozované projekty patří např. duchdoby.cz, jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře