Povinná aktualizace Windows 10 rozbíjí DHCP

Povinná záplata KB3201845 pro Windows 10, která vyšla 09.12.2016, rozbíjí DHCP a Windows pak nemohou automaticky dostat IP adresu v síti. V úterý vydaná záplata KB3206632 by měla problém odstranit.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Související starší články

Analýza Windows 10: Ve svém principu jde o pouhý terminál na sběr informací
Pokuta 10 tisíc dolarů za nechtěný přechod na Windows 10 a naše návrhy řešení

 
Pokud Vám nefunguje DHCP, k aktualizaci se samozřejmě tak lehce nedostanete. Microsoft v tomto případě radí restart počítače (ne vypnout). Pokud se ptáte proč restart, tak jednoduše proto, že Windows 10 v běžném nastavení počítač ve skutečnosti nevypíná, nýbrž takzvaně hibernuje (suspenduje na pevný disk), kdy vypnutím a zapnutím k potřebnému znovunačtení změněných souborů po aktualizaci nedochází aneb co v době SSD rychlých úložišť neudělat pro o dvě sekundy rychlejší start, že? No a pokud se ptáte proč povinná aktualizace, tak ta proto, že Microsoft nedovoluje nechat počítač neaktualizovaný, respektive svým uživatelům své aktualizace vynuceně stahuje a instaluje, což má za následky právě například tyto problémy, za které si však vzhledem k tomu, že takovouto politiku Microsoftu respektujete a jejich operační systém Windows 10 používáte, můžete sami.

Microsoft se nejen tímto jednáním odcizuje zákazníkům tím, že jim práci na svém terminálu na sběr informací značně ztěžuje. Proto radou na závěr je, že nehrajete a nepotřebujete-li hrát hry, přejděte na některou z distribucí operačního systému Linux, kde se s podobnými problémy nesetkáte. A navíc je to ve většině případech zcela zdarma.

 

Použité zdroje

Root.cz a související odkazy

Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii a jazyk český. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, JinéMédium.CZ, MojeRetence.CZ, fóra ETIQ a řady dalších.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Adam
Adam
6 roky před

Přesně tak, roky mám Debian stable a neřeším žádné problémy 😉