Za nevzdělaností brazilských hostitelů olympijských her

Za nevzdělaností brazilských hostitelů olympijských her stojí zejména kritický nezájem o svět kolem sebe a především sebe samé, protože jak jinak si vysvětlit populisticko-pokrytecká gesta, jež tito prezentují, avšak která v žádném případě nestojí na racionálně-vědomostních základech?

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Přesně to má vystihnout obrázek hojně rozšířený na internetu přinejmenším z našeho úhlu pohledu.

Chlubení se konáním olympijských her ve jménu míru a úspory životního prostředí je tristní. Možná Brazílie provozuje olympijské hry úsporněji, než je obvyklé, možná v ní ještě zbývá několik stovek kilometrů pralesů, možná, možná, možná… Ovšem co ty odpadky, chudoba, války, masové týrání a konzumace mrtvých těl zvířat, ochranné známky a patenty prakticky zastavující nejen technologický vývoj společnosti na bázi diskriminačního upřednostňování jednotlivců, zástupy lhostejných a hloupých lidí… Život v rámci sebevražedného monetárního systému jako takový?

20. století bylo snad tím nejkrvelačnějším stoletím válek v historii lidstva. 21. století zdá se vyvíjet jako ještě mnohem horší a pro život člověka na Zemi jevit jako tím posledním. Jak při vědomí něčeho takového může vůbec někdo pomyslet na mírotvornost takové akce, jako jsou olympijské hry, natož něco tak stupidního ještě veřejně vyslovovat? Nejsmutnější není snad ani ta hrstka psychopatů, co je u moci, nýbrž jimi (z)debilizovaní sportovci a diváci zaslepení kouskem blyštivého se kovu bez ohledu na tu všechnu devastaci okolo. Jakákoliv soutěž či soupeření pro ideály jako sláva, peníze, čest, vlastenectví, ego, je, velmi mírně řečeno, holou nevzdělaností. Neměl by sport být spíše o podpoře druhých, respektive o tom, čehož jsme schopni dosáhnout jako lidstvo? S konáním olympijských her současnou konvenční formou zásadně nesouhlasíme, neschvalujeme jej a striktně odmítáme! Nejde zde o nic jiného než drancování přírodních zdrojů planety, masturbaci ega, dramatický pokles morálních hodnot a pokračování úpadku lidské společnosti, přičemž se na tom svým zájmem o takové činnosti spolupodílíme.

Přitom řešení společenských problémů dávno existuje. [1] [2] [3]
Můžete, nebo spíše byste měli, se zapojit i Vy.

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, datové žurnalistice, futurologii, sociologii a ekologii. Prosazuje a popularizuje koncept zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Kromě duchdoby.cz provozuje např. dále také projekty jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností je Martin od r. 2023 invalidním.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Michal Mauser
7 roky před

„Olympijské hry v Riu de Janeiru odstartovaly a opět se hovoří o tom, zda je o akci propagující sportovního ducha a lidskou sounáležitost, jak bylo původně zamýšleno, nebo spíš velký byznys. Pravidla pro sdílení olympijského obsahu, kterými se musí řídit novináři, totiž ještě přitvrdily. Novináři z her nemůžou sdílet žádná videa včetně krátkých GIFů, Vines apod. Zakázáno je také streamování, např. pomocí služby Periscope. Je důležité dodat, že se pravidlo vztahuje i na obsah, který novináři sami pořídí. Minulé hry v Soči měly podobné podmínky, ale tentokrát bylo vše upřesněno a dokonce byly vyjmenovány jednotlivé formáty a služby. To by mohlo značit, že MOV pravidla opravdu hodlá vynucovat.“

Zdroj: http://www.root.cz/clanky/novy-telefon-od-samsungu-se-odemkne-sejmutim-duhovky/ (dole)

Petra
Petra
7 roky před

Vypadá to, že článek přesně vystihl moje pocity, které jsem je nemohla sama přesně definovat. Jen jsem své vnímání a smysl her dokázala popsat slovem „prázdné“.
Podle toho, co se děje ve světě,
odkaz na pralesy, které se drancují. =/