Co je a proč jsme založili Jiné médium CZ

Jiné médium CZ, známé též jako JMCZ, je politicky nekorektním alternativně-zpravodajským videomagazínem multidisciplinárního aktivisty Martina Mojmíra nepravidelně vydávajícího pěticí samostatných pořadů nesoucích názvy Magazín, Reportáž, Beseda, Téma a Interakce. Dalo by se říci, že vzniku Jiného média CZ předcházel zánik České nezávislé televize Petra Richarda Orteka, jenž svoji práci pro společnost po sedmi letech ukončil.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Uvedené pořady v současné době vysílají tři samostatní moderátoři, kterými jsou již zmíněný Martin Mojmír a dále pak Jiří Černohorský a Zdeněk Chytra, načež každý z nich vede svůj samostatný vysílací kanál.
 

Co znamená a proč zrovna Jiné médium CZ?

Naší hlavní činností, co by Jiného média CZ, je tvorba a zveřejňování audiovizuálního materiálu a jemu příslušného textu, přičemž ale nejsme konvenční běžnou či internetovou televizí, ale zkrátka docela prostě jiným alternativním médiem. Jiným médiem CZ proto, že nepodléháme žádné samozvané autoritě; prostě bez skrupulí vydáváme to, co chceme a uznáváme za vhodné a to bez jakéhokoli omezování či diktování třetími stranami. A proč zrovna Jiné médium CZ? Chtěli jsme být zkrátka jiní a tak nebylo nic jednoduššího než pojmenovat se stroze, ale na druhou stranu jasně a univerzálně Jiné médium CZ. Totiž pod pojem Jiné médium CZ se dá zařadit prakticky cokoli.
 

Jaký audiovizuální materiál máte na mysli?

Internetové pořady různého charakteru v podobě tématických videologů a místy i audiologů, běžných článků a/nebo obdoby textových statusů, načež každý z těchto pořadů má svůj konkretizovaný obsah.
 

Pod koho a/nebo co spadáte a kdo Vás financuje?

Provozovatelem Jiného média CZ je doslova a do skutečného významu onoho pojmu nezisková organizace a občanská iniciativa ETIQ.CZ, z.s. Doslova a do skutečného významu onoho pojmu proto, že nás rozhodně nelze řadit mezi nechvalně známé (ne)ziskovky, neboť za námi nestojí žádný oligarcha se svými nadacemi a/nebo korporacemi, anebo lobista, jenž by nás vedl určitým konkrétním, jemu se hodícím, směrem. Financováni jsme výhradně z dobrovolných příspěvků našich návštěvníků, sympatizantů a/nebo členů; dále pak z eventuálních reklam v podobě odkazových grafických bannerů a textových PR článků, eventuálně z darů externích autorů, kteří projevili zájem na našich webech občasně, či pravidelně publikovat.
 

Jaké další projekty provozujete?

Co by nezisková organizace a iniciativa ETIQ.CZ, z.s. provozujeme, kromě Jiného média CZ, dále politicky nekorektní magazín a blog DuchDoby.CZ; projekt sdíleného internetového fóra konstruktivně inovativních jednotlivců, spolků a transparentních médií interForum.cz a webové stránky české pobočky vzdělávacího a charitativního hnutí za nová lidská práva Hnutí Zeitgeist (zde pouze webové stránky a nikoli hnutí jako takové).
 

Co si od projektu Jiné médium slibujete?

V první řadě chceme informovat a informujeme společnost o tom, co se nedozví v mainstreamových a obdobně fungujících konvenčních médiích. Jako Jiné médium CZ přinášíme jiné (naše, našich hostů a/nebo cizí) názory, úhly pohledu a/nebo fakta; zpochybňujeme všeobecně přejímaná klišé a pokud je to možné, tak uvádíme věci na pravou míru. Naším primárním zájmem je inteligentní správa zdrojů, resp. vláda činné kompetence.
 

Jak nejlépe Vám mohu osobně pomoci?

Vůbec nejlépe nám pomůžete tím, že nás kontaktujete a osobně se zapojíte (přidáte k nám). Prakticky neustále hledáme spolupracovníky ochotné přiložit ruce k dílu. Asi nejvíce oceníme překladatele z a do anglického, německého a ruského jazyka; trpělivého, cílevědomého a samostatného grafika, žurnalistu, moderátora, redaktora a editora; odborníka na jakékoli téma, které je obsahem jednoho nebo více našich pořadů a/nebo článků.
 

Co dělat, když nemám volný čas, ale chci pomoci?

Podpořte nás! Podpořte nás svoji návštěvností, sdílením našeho obsahu na sociálních sítích (tlačítka Facebooku, Twitteru, Google+ a další) a pokud můžete, tak i finančně, neboť finance jsou tím, co ke svému provozu nevyhnutelně potřebujeme. Jak píšeme výše, nestojí za námi žádný oligarcha se svoji korporací, lobista či bohatý podnikatel. Stojíte za námi téměř pouze a jen Vy, naši návštěvníci, sympatizanti a podporovatelé.

Vězte, že kvalita a četnost naší práce je přímo úměrná Vašemu proaktivnímu zájmu. Jinými slovy pokud my nebudeme schopni pokrývat naše náklady, budeme stagnovat, anebo dříve, nebo později „zavřeme krám”, což znamená, že Vy nebudete dostávat žádný obsah. Takže pokud se tážete, jak nám můžete pomoci, pokud nemáte časové možnosti – navštěvujte nás, sdílejte náš obsah a přispívejte nám, prosíme, na naši činnost.
 

Stále mám otázky, kam se mohu obrátit?

Na naší redakci. Jednoduše napište svůj dotaz níže pod tento článek a my se Vám, jakmile to bude možné, budeme věnovat. No a pokud nejste příznivcem psaní, zastavte se za námi kterékoli pondělí v čase mezi 21:00-22:00 hodinou na komunikačním kanále Mumble. Na mobily nám nevolejte; totiž na telefonní hovory omlouváme se, ale nemáme z časových důvodů čas. Slibujeme, že na konstruktivní dotazy se Vám vynasnažíme reagovat.
 

Důležité odkazy

# Webové stránky Jiného média CZ
# YouTube kanál Jiného média CZ
# YouTube zakladatele Jiného média CZ
# Jak se s námi spojit přes Mumble

 

Použité zdroje

# Foto: b-a-star.de

Sledujte nás

DuchDoby.CZ

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
DuchDoby.CZ
Sledujte nás

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: