Decentralizovaná Turbulent Hydro vodní elektrárna

Ti z vás, kteří jste viděli naše dokumentární filmy (zejména Zeitgeist: AddendumZeitgeist: Moving Forward), popřípadě dokument The Venus Project The Choice is Ours, si jistě vzpomenete na bohaté možnosti takzvané decentralizované energetiky. Decentralizované co by spolehlivé, nenáročné a prakticky neomezené.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Decentralizovaná, čistá energie

Hovoříme např. o energetice přílivové na bázi mořských vln a proudů; solární na bázi jak běžných solárních panelů, tak zrcadel odrážejících a koncentrující sluneční svit skrze středové věže; geotermální na bází těžby tepla ze Země; větrné na bázi odchytávání větru prostřednictvím jeho tlaku a hybridní na bázi kombinace různých technologií v závislosti na umístění do toho kterého konkrétního vhodného prostoru.

Například už jen elektrárny solární na bázi zrcadel s centrální věží, které lze umístit např. na Saharu, dokáží zabezpečit elektřinou, a to nutno podotknout ještě se značnými rezervami a přebytky, celou Afriku. Anebo elektrárny přílivové umístěně kolem Spojených států pod vodní hladinou celé Spojené státy.

Všechny tyto technologie mohou nikoli pouze nahradit, ale spíše značně převýšit v současné době centralizované a extrémně nebezpečné elektrárny jaderné, kde i pouhé jejich vypnutí znamená odstávku elektřiny pro rozsáhlé místo na dobu několika dnů. Toto, co by naši čtenáři, však dávno víte a pokud si teď nebo už nevybavíte, můžete si zopakováním si výše uvedených filmů, prokliky na červené odkazy, připomenout.
 

Turbulent Hydro ve 2 minutách

V krátkosti si dovolíme sdílet s Vámi informaci, jak využít pro generování poměrně bohaté čisté obnovitelné energie i malé české potůčky. Jde o primitivní a levnou technologii, kterou lze aplikovat prakticky kdekoli. Energii z turbínky lze využívat k okamžité spotřebě a její přebytky umísťovat do podzemních či jiných akumulátorů a tyto následně sdílet. Je to jednoduché, můžeme to mít ihned. Stačí pouze jediné – rozhodnout se pro to.


 

O energetice též na českém Z-Day

Energetikou jsme se zabývali v rámci České republiky také na Z-Day ČR 2014.


 

Naše starší související články

Zeitgeist: Moving Forward (Duch doby: Posun vpřed)
Zeitgeist: Addendum (Duch doby: Dodatek)
The Choice is Ours (Volba je na nás)

Možnosti decentralizované diskuze

Facebook stránka DuchDoby.CZ
Google+ profil DuchDoby.CZ
Twitter profil DuchDoby.CZ
Facebook stránka Svobodny-Vysilac.cz
Facebook profil autora článku

Nemáte a/nebo odmítáte sociální sítě? V pořádku! Diskuze nezávislá na sociálních sítích je k dispozici hned pod článkem. Ostatně jde také o jediný diskuzní prostor, kde eventuálně na čtenářské podněty reagujeme.

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, futurologii, sociologii a ekologii. Považujete se za člena sociálního Hnutí Zeitgeist a tedy propagátora tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Mezi jím provozované projekty patří např. duchdoby.cz, jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností se Martin v roce 2023 stal invalidou.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře