Decentralizovaná Turbulent Hydro vodní elektrárna

Ti z vás, kteří jste viděli naše dokumentární filmy (zejména Zeitgeist: AddendumZeitgeist: Moving Forward), popřípadě dokument The Venus Project The Choice is Ours, si jistě vzpomenete na bohaté možnosti takzvané decentralizované energetiky. Decentralizované co by spolehlivé, nenáročné a prakticky neomezené.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Decentralizovaná, čistá energie

Hovoříme např. o energetice přílivové na bázi mořských vln a proudů; solární na bázi jak běžných solárních panelů, tak zrcadel odrážejících a koncentrující sluneční svit skrze středové věže; geotermální na bází těžby tepla ze Země; větrné na bázi odchytávání větru prostřednictvím jeho tlaku a hybridní na bázi kombinace různých technologií v závislosti na umístění do toho kterého konkrétního vhodného prostoru.

Například už jen elektrárny solární na bázi zrcadel s centrální věží, které lze umístit např. na Saharu, dokáží zabezpečit elektřinou, a to nutno podotknout ještě se značnými rezervami a přebytky, celou Afriku. Anebo elektrárny přílivové umístěně kolem Spojených států pod vodní hladinou celé Spojené státy.

Všechny tyto technologie mohou nikoli pouze nahradit, ale spíše značně převýšit v současné době centralizované a extrémně nebezpečné elektrárny jaderné, kde i pouhé jejich vypnutí znamená odstávku elektřiny pro rozsáhlé místo na dobu několika dnů. Toto, co by naši čtenáři, však dávno víte a pokud si teď nebo už nevybavíte, můžete si zopakováním si výše uvedených filmů, prokliky na červené odkazy, připomenout.
 

Turbulent Hydro ve 2 minutách

V krátkosti si dovolíme sdílet s Vámi informaci, jak využít pro generování poměrně bohaté čisté obnovitelné energie i malé české potůčky. Jde o primitivní a levnou technologii, kterou lze aplikovat prakticky kdekoli. Energii z turbínky lze využívat k okamžité spotřebě a její přebytky umísťovat do podzemních či jiných akumulátorů a tyto následně sdílet. Je to jednoduché, můžeme to mít ihned. Stačí pouze jediné – rozhodnout se pro to.


 

O energetice též na českém Z-Day

Energetikou jsme se zabývali v rámci České republiky také na Z-Day ČR 2014.


 

Naše starší související články

Zeitgeist: Moving Forward (Duch doby: Posun vpřed)
Zeitgeist: Addendum (Duch doby: Dodatek)
The Choice is Ours (Volba je na nás)

Možnosti decentralizované diskuze

Facebook stránka DuchDoby.CZ
Google+ profil DuchDoby.CZ
Twitter profil DuchDoby.CZ
Facebook stránka Svobodny-Vysilac.cz
Facebook profil autora článku

Nemáte a/nebo odmítáte sociální sítě? V pořádku! Diskuze nezávislá na sociálních sítích je k dispozici hned pod článkem. Ostatně jde také o jediný diskuzní prostor, kde eventuálně na čtenářské podněty reagujeme.

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: