Pochoutka, nebo jed? Rohlík s máslem a šunkou

Rodič, jenž dá svému dítěti docela obyčejný tukový rohlík s máslem a šunkou, v zájmu jeho rychlého uspokojení a žel často také umlčení, mu může způsobit nebo způsobí následující zdravotní rizika a problémy:

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Rohlík s máslem a šunkou

Sádlo (živočišné bílkoviny, růstové a další hormony, dioxiny, antibiotika, herbicidy, pesticidy, arsen), pšeničný lepek, škodlivá „éčka” = alergická reakce, hyperaktivita, obezita, zažívací potíže, vysoký cholesterol, ateroskleróza, vysoký krevní tlak, diabetes, rakovinadalší civilizační choroby.

Máslo = živočišné mléko (živočišné bílkoviny, růstové a další hormony, dioxiny, antibiotika, herbicidy, pesticidy, arsen), škodlivá „éčka” = alergická reakce, zahlenění, zažívací potíže, vysoký cholesterol, ekzémy, astma, osteoporóza, diabetes, rakovinadalší civilizační choroby.

Šunka = maso, kosti, chrupavky, vnitřnosti (živočišné bílkoviny, růstové a další hormony, dioxiny, antibiotika, herbicidy, pesticidy, arsen), pšeničný lepek, škodlivá „éčka” = alergická reakce, hyperaktivita, obezita, zažívací potíže, vysoký cholesterol, ateroskleróza, vysoký krevní tlak, diabetes, rakovinadalší civilizační choroby.

Sůl = zadržování vody v tkáních, vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, aterosklerózadalší civilizační choroby.

Cukr = hyperaktivita, úzkost, poruchy koncentrace a chování, útlum obranných reakcí proti bakteriální infekci, ztráta elasticityfunkčnosti tkání, obezita, kardiovaskulární potíže, rakovinadalší civilizační choroby.
 

Vaše názory a hodnoty

Do jaké skupiny populace patříte Vy? Živíte své děti rohlíky, nebo saháte spíše pro jablka, hrušky, banány, kedlubny, mrkev a další ovoce, zeleninu či ořechy se zcela odlišnou výživovou hodnotou? Pro případnou reakci na článek a/nebo zapojení se do diskuze můžete použít prostor pro komentáře pod článkem.
 

Informace o rohlíku s máslem a šunkou byla původně vydána pouze jako status na sociální síti Facebook, kde k němu vznikly docela zajímavé diskuze [2]. Pro poměrně velký úspěch jsme se rozhodli ji vydat i jako samostatný článek. Do diskuze se k našemu překvapení zapojil i předseda hnutí BOS Jaroslav Štefec, viz odkaz [2].

 

Související články

# Proč se vyvarovat konzumace masa aneb biologicko-historické znaky člověka
# Deset nedávných studií, kterým by měli ne-vegané věnovat svoji pozornost
# Vánoce jako svátky lží, pokrytectví, strachu a smrti. Projevy absurdního šílenství a masové idiocie
# Kdy a proč jsem si vybrala zdraví, soucit, empatii a rozum

 

Mohlo by Vás zajímat

# Co je karnismus a kdo jsou karnisté?
# Absurdita zvaná přírodní kosmetika
# Desatero monetárního otroka
# Komu a čemu slouží Česká národní banka?

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii a jazyk český. Aktivně se věnuje IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, datové analýze, futurologice, sociologii a ekologice. Martin je zároveň příznivcem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Mezi jím provozované projekty patří např. duchdoby.cz, jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mirko
mirko
6 roky před

Srdečne zdravím. Problémom nie je či dá rodič dieťaťu rohlik s maslom a šunkou. Problém je vtom,zčoho sa to začalo vyrábať. Aj my sme mali rohlík maslo a šunku ale to bol rohlík maslo a šunka. Prečo nenapíšete rozdiel medzi normamami pred rokom 1989. Rozdiel je jasný a to aj v chuti,vôni. A netýka sa to iba tohoto ale všetkých potravín.

Blanka
Blanka
6 roky před

Ono se to nedá takhle jednoduše odsoudit. Záleží také na původu surovin. Máslo je vždy lepší než margaríny. A pokud je máslo a šunka z nějaké farmy, kde se o zvířata starají s láskou a s láskou vyrábějí tyto potraviny, tak na tom nic škodlivého dle mého názoru není. Problémem je spíše průmyslová výroba. 😉

Qestament
Qestament
6 roky před
Reaguje uživateli  Blanka

Prej kde se o zvířata starají s láskou a s láskou vyrábějí potraviny. 😀

S láskou ti ty dil*no zfanatizovaná strčím jednu ruku hluboko do prdele, druhou ti udělám fisting a oplodním. Počkám až budeš mít mimino, který ti hned seberu, abych tě mohl vysávat do prázdna. Tohle udělám 3x a pak buď chcípneš sama vyčerpáním, nebo tě pošlu na jatka udělat z tebe karboše. Vším tím mlíkem obsahujícím, protože jsi kráva, růstový hormony a další svinstva, který nejsou chemický, ale kravám biologicky přirozený nakrmím cizí děti, aby se s těma nemocema z mlíka dožily sotva šedesátpětky pokud budou mít to štěstí a nedostanou jako dneska každej třetí do tý doby rakovinu čehokoli nebo jinou nemoc.

Ty vole, tyhle všechny ku*dy votravujou do dodávání studií na rohlíky až pod nos místo přemejšlení. To znám tohle. Budu se měsíc sr*t se sepisováním, aby mi odměnou nakonec bylo jenom přestání těch retardů reagovat, protože nebudou mít argumenty. Tak si řerte ty rohlíky debilové, volte kobliháře, vstávejte denně v 6 a choďte spát v deset, abyste zase mohli makat na to, abyste mohli pak za ty prd prachy žrát tyhle nechutný blafy. Svět se zbláznil, je to horší než v cirkusu. A my prej jsme fanatici. 😀 😀

Ten Štefec byl taky dobrej. Co taky čekat od nevzdělanýho politika. 😀