Pochoutka, nebo jed? Rohlík s máslem a šunkou

Rodič, jenž dá svému dítěti docela obyčejný tukový rohlík s máslem a šunkou, v zájmu jeho rychlého uspokojení a žel často také umlčení, mu může způsobit nebo způsobí následující zdravotní rizika a problémy:

Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM; zřeknutí se odpovědnosti ZDE)

 

Rohlík s máslem a šunkou

Sádlo (živočišné bílkoviny, růstové a další hormony, dioxiny, antibiotika, herbicidy, pesticidy, arsen), pšeničný lepek, škodlivá „éčka” = alergická reakce, hyperaktivita, obezita, zažívací potíže, vysoký cholesterol, ateroskleróza, vysoký krevní tlak, diabetes, rakovinadalší civilizační choroby.

Máslo = živočišné mléko (živočišné bílkoviny, růstové a další hormony, dioxiny, antibiotika, herbicidy, pesticidy, arsen), škodlivá „éčka” = alergická reakce, zahlenění, zažívací potíže, vysoký cholesterol, ekzémy, astma, osteoporóza, diabetes, rakovinadalší civilizační choroby.

Šunka = maso, kosti, chrupavky, vnitřnosti (živočišné bílkoviny, růstové a další hormony, dioxiny, antibiotika, herbicidy, pesticidy, arsen), pšeničný lepek, škodlivá „éčka” = alergická reakce, hyperaktivita, obezita, zažívací potíže, vysoký cholesterol, ateroskleróza, vysoký krevní tlak, diabetes, rakovinadalší civilizační choroby.

Sůl = zadržování vody v tkáních, vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, aterosklerózadalší civilizační choroby.

Cukr = hyperaktivita, úzkost, poruchy koncentrace a chování, útlum obranných reakcí proti bakteriální infekci, ztráta elasticityfunkčnosti tkání, obezita, kardiovaskulární potíže, rakovinadalší civilizační choroby.
 

Vaše názory a hodnoty

Do jaké skupiny populace patříte Vy? Živíte své děti rohlíky, nebo saháte spíše pro jablka, hrušky, banány, kedlubny, mrkev a další ovoce, zeleninu či ořechy se zcela odlišnou výživovou hodnotou? Pro případnou reakci na článek a/nebo zapojení se do diskuze můžete použít prostor pro komentáře pod článkem.
 

Informace o rohlíku s máslem a šunkou byla původně vydána pouze jako status na sociální síti Facebook, kde k němu vznikly docela zajímavé diskuze [2]. Pro poměrně velký úspěch jsme se rozhodli ji vydat i jako samostatný článek. Do diskuze se k našemu překvapení zapojil i předseda hnutí BOS Jaroslav Štefec, viz odkaz [2].

 

Související články

# Proč se vyvarovat konzumace masa aneb biologicko-historické znaky člověka
# Deset nedávných studií, kterým by měli ne-vegané věnovat svoji pozornost
# Vánoce jako svátky lží, pokrytectví, strachu a smrti. Projevy absurdního šílenství a masové idiocie
# Kdy a proč jsem si vybrala zdraví, soucit, empatii a rozum

 

Mohlo by Vás zajímat

# Co je karnismus a kdo jsou karnisté?
# Absurdita zvaná přírodní kosmetika
# Desatero monetárního otroka
# Komu a čemu slouží Česká národní banka?

Sledujte nás

Martin Mojmír

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na červenec 2019 jsme vybrali 1.450 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii, sociologii a jazyk český. Věnuje se v současné době zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky, co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, ZeitgeistMovement.cz, JinéMédium.CZ, interForum.cz a řady dalších.

Martin Mojmír

4
Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Martin BöhmQestamentBlankamirko Recent comment authors
  Odebírat  
Možnosti upozorňování:
mirko
Anonym
mirko

Srdečne zdravím. Problémom nie je či dá rodič dieťaťu rohlik s maslom a šunkou. Problém je vtom,zčoho sa to začalo vyrábať. Aj my sme mali rohlík maslo a šunku ale to bol rohlík maslo a šunka. Prečo nenapíšete rozdiel medzi normamami pred rokom 1989. Rozdiel je jasný a to aj v chuti,vôni. A netýka sa to iba tohoto ale všetkých potravín.

Blanka
Anonym
Blanka

Ono se to nedá takhle jednoduše odsoudit. Záleží také na původu surovin. Máslo je vždy lepší než margaríny. A pokud je máslo a šunka z nějaké farmy, kde se o zvířata starají s láskou a s láskou vyrábějí tyto potraviny, tak na tom nic škodlivého dle mého názoru není. Problémem je spíše průmyslová výroba. 😉

Qestament
Anonym
Qestament

Prej kde se o zvířata starají s láskou a s láskou vyrábějí potraviny. 😀

S láskou ti ty dil*no zfanatizovaná strčím jednu ruku hluboko do prdele, druhou ti udělám fisting a oplodním. Počkám až budeš mít mimino, který ti hned seberu, abych tě mohl vysávat do prázdna. Tohle udělám 3x a pak buď chcípneš sama vyčerpáním, nebo tě pošlu na jatka udělat z tebe karboše. Vším tím mlíkem obsahujícím, protože jsi kráva, růstový hormony a další svinstva, který nejsou chemický, ale kravám biologicky přirozený nakrmím cizí děti, aby se s těma nemocema z mlíka dožily sotva šedesátpětky pokud budou mít to štěstí a nedostanou jako dneska každej třetí do tý doby rakovinu čehokoli nebo jinou nemoc.

Ty vole, tyhle všechny ku*dy votravujou do dodávání studií na rohlíky až pod nos místo přemejšlení. To znám tohle. Budu se měsíc sr*t se sepisováním, aby mi odměnou nakonec bylo jenom přestání těch retardů reagovat, protože nebudou mít argumenty. Tak si řerte ty rohlíky debilové, volte kobliháře, vstávejte denně v 6 a choďte spát v deset, abyste zase mohli makat na to, abyste mohli pak za ty prd prachy žrát tyhle nechutný blafy. Svět se zbláznil, je to horší než v cirkusu. A my prej jsme fanatici. 😀 😀

Ten Štefec byl taky dobrej. Co taky čekat od nevzdělanýho politika. 😀