Ve Švédsku otevřený obchodní dům s výhradně použitým zbožím sklízí nebývalý úspěch

Ve Švédsku otevřený obchodní dům s výhradně použitým zbožím sklízí nebývalý úspěch. Nablýskaná hypermoderní nákupní centra jsou téměř výkladní skříní konzumu a materializmu. Koncept obchodu, kde jsou k sehnání pouze a jen věci z druhé ruky, si razí cestičku k úspěchu.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Nehovoříme zde o obyčejném second-handu, kde seženete oblečení z druhé ruky, ale o celém obchodním domě. Opravené či použité věci, avšak v zánovním stavu, si získaly srdce Švédů.
 

Studium recyklace

Kromě toho, že nákupem použitých věcí ušetříte peníze, podpoříte zároveň recyklaci. Věci, jež už mají něco za sebou, dostanou novou šanci i domov a Vy budete mít záruku, že tyto věci nebude vlastnit nikdo jiný. Právě originalita v kombinaci s podporováním recyklace jsou hlavním atributem úspěchu.

Recyklační a zároveň nákupní centrum je jediné ve Švédsku a dost možná i na celém světě, píše web makewealthhistory.org. Jmenuje se ReTuna Återbruksgalleria a lidem se na něm líbí hlavně zmiňovaná originalita. Kousky, které ačkoli nejsou nové, se vlivem své kvality postupně dostávají do mnohých švédských domácností.

Nakupování v second-handech není doménou pouze Švédska, v poslední době se těší čím dál větší oblibě i na Slovensku a v České republice. Nicméně nákupní centrum vysloveně celé zaměřené na prodej zánovního použitého zboží je už trochu jiný level.

V obchodním domě ReTuna Återbruksgalleria je k sehnání v podstatě vše. Oblečení, stavební materiály, počítače; nachází se tam dokonce i jakési učiliště, kde je možné se vzdělávat v oblasti recyklace. Cetrum dává prostor komukoli, kdo se chce jednoduše zbavit nepotřebných věcí, aby je mohlo následně přeprodat dalším.
 

Použité zdroje

Foto i text: dobrenoviny.sk

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii a jazyk český. Aktivně se věnuje IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, datové analýze, futurologice, sociologii a ekologice. Martin je zároveň příznivcem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Mezi jím provozované projekty patří např. duchdoby.cz, jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře