Ve Švédsku otevřený obchodní dům s výhradně použitým zbožím sklízí nebývalý úspěch

Ve Švédsku otevřený obchodní dům s výhradně použitým zbožím sklízí nebývalý úspěch. Nablýskaná hypermoderní nákupní centra jsou téměř výkladní skříní konzumu a materializmu. Koncept obchodu, kde jsou k sehnání pouze a jen věci z druhé ruky, si razí cestičku k úspěchu.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Nehovoříme zde o obyčejném second-handu, kde seženete oblečení z druhé ruky, ale o celém obchodním domě. Opravené či použité věci, avšak v zánovním stavu, si získaly srdce Švédů.
 

Studium recyklace

Kromě toho, že nákupem použitých věcí ušetříte peníze, podpoříte zároveň recyklaci. Věci, jež už mají něco za sebou, dostanou novou šanci i domov a Vy budete mít záruku, že tyto věci nebude vlastnit nikdo jiný. Právě originalita v kombinaci s podporováním recyklace jsou hlavním atributem úspěchu.

Recyklační a zároveň nákupní centrum je jediné ve Švédsku a dost možná i na celém světě, píše web makewealthhistory.org. Jmenuje se ReTuna Återbruksgalleria a lidem se na něm líbí hlavně zmiňovaná originalita. Kousky, které ačkoli nejsou nové, se vlivem své kvality postupně dostávají do mnohých švédských domácností.

Nakupování v second-handech není doménou pouze Švédska, v poslední době se těší čím dál větší oblibě i na Slovensku a v České republice. Nicméně nákupní centrum vysloveně celé zaměřené na prodej zánovního použitého zboží je už trochu jiný level.

V obchodním domě ReTuna Återbruksgalleria je k sehnání v podstatě vše. Oblečení, stavební materiály, počítače; nachází se tam dokonce i jakési učiliště, kde je možné se vzdělávat v oblasti recyklace. Cetrum dává prostor komukoli, kdo se chce jednoduše zbavit nepotřebných věcí, aby je mohlo následně přeprodat dalším.
 

Použité zdroje

Foto i text: dobrenoviny.sk

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, datové žurnalistice, futurologii, sociologii a ekologii. Prosazuje a popularizuje koncept zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Kromě duchdoby.cz provozuje např. dále také projekty jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností je Martin od r. 2023 invalidním.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře