Martin Zapletal zadržený za varování před islámem

Na vánočním trhu v Olomouci vyvolal pozdvižení „muslim”, jenž zvolával do překvapeného davu Alláhu Akbar a další „provokativní” hesla související s islámem. Za svobodný projev dostal pokutu 2.500 Kč.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Tím „muslimem” byl podpraporčík v záloze Martin Zapletal, který se záměrně převlékl za saúdskoarabského šejka. Zapletal je známý veřejnosti tím, že ukázal holý zadek na americký konvoj [2] projíždějící Českou republikou v červnu loňského roku. Proti „výtržníkovi” zasáhla policie.

Zapletal svým jednáním chtěl především upozornit v rozhovoru na letargii české společnosti. Chtěl také předtím, než byl zadržen policií, zaznamenat různé názory lidí na vánočním trhu. Martin Zapletal považuje islám za zločinnou ideologii, jež je podle něj srovnatelná s nacismem. „Ideologii islámu považuji za stejně zločinnou jako ideologii nacismu. Islám a jeho projevy je nutno postavit mimo zákon stejně jako nacismus,” uvedl.

O záležitosti informoval například server NWOO.org Jana Korála. My se zde krátce zmíníme o zákonu, na který se odkazoval příslušník policie v čase videa 06:55 a o porušených ústavních právech Martina Zapletala.
 

Český veterán ukazuje holý zadek americkému konvoji ve Vyškově


 

Policie neznalá a/nebo nerespektující práv občanů?

Martin Zapletal se údajně dopustil přestupkového jednání podle § 47 písmena d), patrně podle zákona č. 200/1990, Zákon o přestupcích. Tento paragraf a písmeno zní: „Přestupku se dopustí ten, kdo vzbudí veřejné pohoršení.” Jenže co na to Listina základních práv a svobod, jež je neoddělitelnou součástí Ústavy České republiky?

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny”, „(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu” a „(3) Cenzura je nepřípustná”. To doslovně praví Čl. 17 Listiny základních práv a svobod, přičemž se nelze opírat o bod (4), neboť na místě nikdo nebyl omezován na právech a svobodách druhých, nebyla ohrožována bezpečnost státu, veřejná bezpečnost, ochrana veřejného zdraví ani mravnost; ba právě Martin Zapletal naopak před možným omezováním práv a svobod, bezpečnosti státu, veřejné bezpečnosti, ochrany veřejného zdraví a mravnosti veřejně varoval. Policie, podle našeho výkladu, Martina Zapletala zadržela protiústavně a nezákonně, neboť ústava je přímo nadřazená zákonům České republiky. Martin Zapletal se ničeho nezákonného evidentně nedopustil, protiústavně a nezákonně jednala podle nás pouze a jen policie, jež neměla žádné právo na místě proti Martinu Zapletalovi zasahovat, natož jej zadržet a odebrat mu telefon.
 

Související články

Do Prahy dnes přijede americký vojenský konvoj a my se ptáme, kde budou naši vojáci v záloze?

 

Použité zdroje

Foto: Novinky.cz
Info: NWOO.org

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, datové žurnalistice, futurologii, sociologii a ekologii. Prosazuje a popularizuje koncept zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Kromě duchdoby.cz provozuje např. dále také projekty jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností je Martin od r. 2023 invalidou.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře