Bude mít brzy každé nové zařízení backdoor?

Německé úřady připravují zákon, který bude nutit výrobce zařízení, aby do svých výrobků přidávali backdoor. Ten pak budou moci místní orgány využít podle vlastního uvážení při vyšetřování trestné činnosti.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Zákon cílí na všechna moderní zařízení jako automobily, telefony, počítače, IoT přístroje a další. Jedním z největších podporovatelů tohoto zákona je ministr vnitra Thomas de Maiziere. Tvrdí, že orgány činné v trestním řízení mají čím dál větší problémy při objasňování teroristických činů a dalších zločinů.

Ať zákon projde, nebo ne, tzv. backdoory (zadní softwarová vrátka) již dnes obsahují prakticky veškeré uzavřené (neopen-source) aplikace. Tyto slouží pro účely tvůrců aplikací ať už třeba jen kvůli statistice používání jejich softwaru či souvisejícího špehování a eventuálního přístupu k dalším datům. Současná ekonomika založená na monetární správě zdrojů k takovému chování totiž přímo vybízí. Vytvoření a prosazení takového zákona je jen jedním z logických vyústění. Musíme přeci maximalizovat zisk a při tom pokud možno co nejvíce kontrolovat společnost. No ne?
 

Použité zdroje

Text: yro.slashdot.org, root.cz

Martin Mojmír
Sledujte nás

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na výpočetní techniku a jazyky studoval dále psychologii a jazyk český. Věnuje se zejména IT, telekomunikačnímu a investičnímu poradenství, futurologii, sociologii, ekologii a lidskému stravování. Martin je zároveň příznivcem, sympatizantem a propagátorem tzv. Zdrojové ekonomiky co by udržitelného socio-ekonomického modelu, provozovatelem projektů DuchDoby.CZ, JinéMédium.CZ, MojeRetence.CZ, fóra ETIQ a řady dalších.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře