Pamatujete si ještě na sliby Andreje Babiše?

Pamatujete si ještě na sliby Andreje Babiše /ANO/? Přinášíme Vám šest slibů z mnoha za pět let ve vládě prý protikorupčního hnutí. Informace jsou z veřejných zdrojů, sami si je snadno ověřte.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Slib č. 1: Zatočíme s kmotry a korupcí

Realita? Ani jedna korupční kauza nebyla otevřena, ani jeden z kmotrů nebyl postaven před soud, kromě trestního stíhání samotného Andreje Babiše a vyšetřování jeho praktik evropskými úřady se nestalo prakticky nic. A pokud se ptáte na kauzu OKD, tak tu iniciovali Piráti a nikoli hnutí ANO.

(Odsouzení Andreje Babiše za cokoli nečekejme; Andrej Babiš stojí na straně prezidenta Miloše Zemana, přičemž Miloš Zeman je tím, kdo jmenuje ústavní soudce. Co toto znamená jistě netřeba rozebírat.)
 

Slib č. 2: Snížíme mandatorní výdaje státu

Realita? Za pět let přibylo ve státní kase 40.000 úředníků, kontrolorů, udavačů, provokatérů s ročním zatížením cca 10 miliard korun. Když k tomu připočteme další zadlužení nás všech kvůli deficitovému rozpočtu 40 miliard, tak se sami sebe zeptejme, zda jde o snižování výdajů a navíc ještě v době takzvaného ekonomického růstu.
 

Slib č. 3: EET vybere za rok 18 miliard korun

Relita? EET selhala. Dalo by se říci, že jediným skutečným účelem projektu EET bylo získat informace o konkurentech Agrofertu (za jaké ceny nakupují, s kým obchodují, jaký mají obrat atp.).
 

Slib č. 4: Postavíme školky a dětská hřiště

Realita? Kolik dětských hřišť a/nebo školek bylo za státní peníze postaveno? Nula. Kromě soukromého Čapího hnízda, kde Cola stojí lidových 55 Kč a kde se děti mohou dívat na vězněné a tedy týrané lemury, nebylo investováno nic.
 

Slib č. 5: Slibuji na smrt svých dětí, že nebudu zasahovat do obsahu svých a jiných médií

Realita? Mnohokrát usvědčený Andrej Babiš ze lži. Zveřejněné nahrávky komunikace s redaktorem Mladé fronty, zasílání článků ke zveřejnění v Lidových novinách (redaktoří dávají výpovědi), neustálé měnění názorů i ze dne na den, osočování novinářů, dosazování svých lidí do mediálních kontrolních úřadů atd.
 

Slib č. 6: Postavíme 110 km dálnic za 4 roky

Realita? Postavena byla cca polovina. Peníze jsou, stavební firmy jsou, tak proč ne dálnice?
 

Tak co sousedé, už je vám líp? Babišovi určitě ANO 2011!
 

Použité zdroje

# Text: FB skupina Nový Bojkot Babišových Výrobků

Sledujte nás

Michal Čech

Shledáváte naši práci, alespoň do určité míry, za společensky prospěšnou až potřebnou? Pokud je Vaše odpověď kladná, zvažte, prosíme, svoji podporu, bez které se vzhledem k faktu, že nejsme nikým jiným než Vámi, našimi čtenáři a podporovateli, placeni a ani nemáme nárok na pobírání žádných dotací, neobejdeme. Jen pro udržení našich webových stránek online na internetu je potřeba měsíčně vybrat alespoň 1.800 CZK nehledě na finance potřebné pro naši další související a výhradně dobrovolnou aktivistickou činnost...

Na září 2019 jsme vybrali 1.300 CZK. Kolik a na jakou naši konkrétní činnost je potřeba měsíčně vybrat, se dočtete v pravém sloupci webu. Vězte, že bez Vaší pomoci to dlouhodobě nedáme. Více informací, proč potřebujeme Vaši pomoc, se dočtete ZDE. Pro informace, na co a jak přispíváte a kolik je pro tu kterou konkrétní práci potřeba, přejděte SEM. Starší agendy naší práce najdete ZDE, nový úkolník Redmine ZDE.

Použít můžete transparentní bankovní účet: 55555521 / 2010, popřípadě účet běžný: 55555513 / 2010.
Pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ09 2010 0000 0000 5555 5513, BIC: FIOBCZPP.
Za jakoukoli finanční, ale i případnou aktivní dobrovolnickou činnost, předem srdečně děkujeme.
Michal Čech
Sledujte nás

Michal Čech

je externím spolupracovníkem DuchDoby.CZ, trvale bytem a zaměstnáním v Německu, spoléhajícím se na článek 17 československé Listiny základních práv a svobod. Pro publikaci využívá serverů proxy, neboť si přeje setrvat v anonymitě. Jméno Michal Čech je tedy pouze „umělecké”, používané výhradně kvůli oslovování. Na jiných serverech, kde figuruje svým svérázným způsobem (pálí natvrdo), je Michal též znám pod pseudonymem „Qestament”. Často sarkastický „zmrdobijec” bez servítek.

Michal Čech

Máte-li k tématu konstruktivní dotaz či poznámku, můžete článek prostřednictvím formuláře níže okomentovat. Podotýkáme, že komentáře jsou nejprve předkládány redakci ke schválení, aby tato posoudila jejich relevanci a morální a etickou nezávadnost. Pro možnost publikace okamžité použijte interForum.cz nebo požádejte redakci o autorizaci.

avatar
7500
  Odebírat  
Možnosti upozorňování: