Okradla Moneta Money bank občany České republiky o 54,9 miliardy Kč? To se dozvíme na dnešní demonstraci (aktualizováno)

Okradla Moneta Money bank občany České republiky o 54,9 miliardy Kč? Podle webu zastavmezlodeje.com se tomu tak stalo. Abychom se dozvěděli více, budeme přítomni na dnešní demonstraci. Přijďte také.

Prostor pro Váš odkaz
Komerční banner 770x100px (pro více informací, jak na DuchDoby.CZ inzerovat, klikněte SEM)

Podle pořadatelů akce

– 300 milionů Kč zaplatila Moneta Money Bank (tehdy GE Money Bank) za Agrobanku
– 59,7 miliardy korun vydělala skrze vyplacený zisk a prodané akcie
 

Malí investoři

– přišli o 40 miliard korun, což činí ušlý zisk způsobený prodejem části Argobanky
 

Čeští občané

– přišli o 19,7 miliardy korun skrze finanční injekci pro GE Capital Bank od České národní banky
 

Personální propojení

Personální propojení

 

Jak můžete pomoci?

– Likem na Facebookovou stránku Zastavme Korupci v Česku pořádanou skupinou Zastavme zloděje
– Osobní účastí na shromážděních, kde dáte najevo svůj nesouhlas
– Zastavením využívání služeb banky a tím dáním najevo své netolerance
 

Konání demonstrace

Demonstrace se koná dnes, tj. ve čtvrtek 16. srpna 2018 od 16:00 na adrese Karlovo náměstí 285/19 v Praze. Hovořit se bude o korupci, lžích a špinavých praktik nejmocnějších; novém úřadování Zdeňka Bakaly; vítězství AK Weil, Gotshal & Manges bez výběrového řízení ve věci nadlimitní zakázky; bývalém premiérovi ČSSD Bohusalu Sobotkovi; trestních oznámeních; miliardových požadavcích akcionářů Argobanky po České národní bance; obviňování drobných akcionářů Agrobanky ve věci odpovědnosti ČNB za její krach a o podvodech jako takových v celé kauze obecně.
 

Účast redakce DuchDoby.CZ

Na demonstraci bude s kamerou přítomna též naše redakce. Její průběh bude zveřejněn na YouTube kanálu Jiného média CZ během dnešního, nebo zítřejšího dne. Pokud to tedy dnešní okolnosti dovolí.
 

Aktualizace 16.08.2018, 23:41

Demonstrující, nebo placení komparzisté?

Demonstrace připomínala spíše špatně zahranou divadelní hru. Zhruba stovce demonstrujícím nebylo odhadem více jak 23 let; mezi nimi se sem tam mihl nějaký ten evidentně připitý nebo zfetovaný bezdomovec. Všichni demonstrující pečlivě poslouchali a plnili pokyny pořadatelů, vše bylo až podezřele dobře organizované.

Podle mě se jednalo zejména o placené komparzisty a nikoli demonstrující. Spolupořadatel, se kterým jsme uskutečnili rozhovor, působil dosti laxně. Nic konkrétního jsme se od nikoho nedozvěděli. Pokud vím, tak v případě demonstrací si svolavatelé dávají před kamerami naopak velmi záležet, aby byli slyšet a ne naopak.

Dle slov spolupořadatele se v případě demonstrujících jednalo často přímo o poškozené, což mi ovšem tak nějak nesedí k jejich věkové kategorii. Demonstrující naopak vypadali, jakoby je celá věc vlastně vůbec nezajímala.

Ptám se, kdyby Vás někdo okradl o miliony až miliardy, bylo by Vám do smíchu, jako bylo do smíchu většině demonstrujícím? Kdo má zájem a za jaké peníze pořádat takové akce? Ani bych se nedivil, kdyby si takovou věc zaplatili samotní podvodníci, anebo kdyby se jednalo o jakési podivné vyřizování si osobních účtů.

 

Použité zdroje

Text: zastavmezlodeje.com
Grafika: zastavmezlodeje.com
Zálohy: Podoba webu k 16.08.2018

Martin Mojmír

po absolvování základní školy, středního odborného učiliště hotelového provozu a gymnázia se zaměřením na IT a jazyky studoval dále psychologii a speciální pedagogiku. Věnuje se ICT, datové analýze, datové žurnalistice, futurologii, sociologii a ekologii. Prosazuje a popularizuje koncept zdrojové ekonomiky co by udržitelného socioekonomického modelu. Kromě duchdoby.cz provozuje např. dále také projekty jinemedium.cz, mojeretence.cz nebo fórum ETIQ.CZ, z.s. Vlivem nešťastných okolností je Martin od r. 2023 invalidním.

Odebírat
Možnosti upozorňování:
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Majka
Majka
5 roky před

Zloděje pověsit na prvním kandelábru!

Qestament
Qestament
5 roky před

To se dá běžně pronajmout tohle to na řvaví po ulicích? Jde o studenty středních a vysokých škol, feťáky, nebo co je to za šimpanze? Co ten Majk u toho?

Koko
Koko
5 roky před

Podle www Zastavme zloděje lze odhadnout, že němá v podstatě organizátorou. Tipnul bych si to na zhrzenýho miliardáře Krúpu, který do Bakaly nezdárně kope z mnoha stran. Vyslouží si za to kopání medaili od hradního vožraly a mohl by dát pokoj. Svým jednáním Krúpa poškozuje nové (nevinné a zejména drobné) akcionáře Monety a pokud by se mu podařilo na úkor Monety zbohatnout o další miliardy, okrade tím i nás všechny (daňové poplatníky). Z poslední doby sa zdá, že ti miliardáři ze Šlovenska nás tady chodí cíleně oškubávat. Krúpo, vem si Bureše a táhněte domů. Před dvaceti lety jsem byl taky vytunelován politikem a jejich kmotry, jako jsi ty či Bureš a nic jsem si na nikom nevzal. Zábúdni a di kradnúť inam.

Pavlos
Pavlos
5 roky před
Reaguje uživateli  Koko

Koko: díky, aspoň jeden komentář… jenže kde je nějaká sebereflexe autora? Použije neprůhledný dezinformační web a nijak se za to neomluví? Měl by přijít o velký kus reputace aby byl obezřetnější 🙁 Nebo to lidem jako nevadí?